Więcej

    Charizard – Raid Boss – Jak go pokonać?

    Charizard wykluwa się z żółtego jajka i jest określony czwartym poziomem trudności w raidach. Nie można go pokonać samemu — potrzeba co najmniej 2-3 trenerów posiadających silne Pokémony (+ 30 level) i przede wszystkim używających jego kontr. Wykorzystać trzeba przeciwko niemu kamienne ataki – jest podatny na dwukrotne i obrażenia tego typu.

    Charizard jako Boss ma 28485 CP i w chwili złapania może mieć maksymalnie 1535 CP (IV 100%).

    Najlepsze kontry

    Najlepsi atakujący
    Pokémon Szybki atak Ładujący atak

    Golem
    Rock Throw Stone Edge
    Rock Blast
    Ancient Power

    Tyranitar
    Bite Stone Edge

    Omastar
    Rock Throw Rock Slide

    Rhydon
    Rock Smash Stone Edge
    Pozostałe opcje

    Vaporeon
    Water Gun Hydro Pump

    Lanturn
    Water Gun Hydro Pump

    Feraligatr
    Water Gun Hydro Pump

    Kabutops
    Fury Cutter Stone Edge

    Kontry Charizarda – analiza

    Charizard jak wszystkie bossy z raidów 4 stopnia nie jest możliwy do pokonania w pojedynkę. Zanim przystąpimy do raidu upewnijmy się, że używamy właściwych Pokémonów z odpowiednimi atakami. Nie marnujmy swojej przepustki – koniecznie poczekajmy także na innych graczy.

    Charizard jest bardzo podatny na ataki typu Rock, ponieważ sam jest typem Pokémona Fire i Flying. Duże obrażenia zadająmu też ruchy typu Water i Electric.

    Bez wątpienia najlepszym Pokémonem przeciwko Charizardowi jest Golem, posiadający ataki Rock Throw / Stone Edge. Prawdę mówiąc – każdy Pokémon znający Stone Edge jest świetny do walki. Dodatkowo silny przeciwko niemu okaże się Tyranitar, Omaster i Rhydon.

    Wykorzystać możemy tutaj też Pokémony wodne – takie jak popularny Vaporeon lub wodno-elektryczny Lanturn – z atakiem Hydro Pump.

    Pozostałe kontry

    Pozostałe (słabsze) kontry Charizarda to:

    • Lanturn, Vaporeon, Feraligatr, Kingdra, Lapras z Water Gun / Hydro Pump
    • Kabutops z Fury Cutter / Stone Edge
    • Aerodactyl z Bite / Ancient Power

    Będą one alternatywnymi opcjami jeśli nie posiadamy któryś z najlepszych atakujących. Dodatkowo początkujący trenerzy, którzy jeszcze nie zdołali zdobyć tak silnych Pokémonów, mogą do walki z Charizardem użyć też:

    • Kingler z Bubble / Hydro Pump
    • Slowbro z Water Gun / Water Pulse
    • Magcargo z Rock Throw / Stone Edge
    • Sudowoodo z Rock Throw / Stone Edge
    Zareaguj na niusa!
    +1
    0
    +1
    0
    +1
    0
    +1
    0
    +1
    0
    Raik
    Raik
    Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Fan muzyki post-hardcorowej.

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Polecane

    Mamy już na naszym Discordzie 705 użytkowników! Dołącz do nas już dziś. Dołącz teraz

    Najnowsze
    z tej kategorii

    Zagłosuj
    w naszej ankiecie

    W jakie mobilne gry Pokémon grasz najczęściej?

    Zobacz wyniki

    Loading ... Loading ...

    Pokedex
    wyszukaj Pokémona