Pokémon Café ReMix

Pokémon Café ReMix (pierwotnie nazwana Pokémon Café Mix) to darmowa gra logiczna opracowana przez Genius Sonority na Nintendo Switch, Androida i iOS. Gra została wydana 23 czerwca 2020 roku w Ameryce Północnej i 24 czerwca 2020 roku w Japonii, Europie i Australii.

Rozgrywka jest podobna do gier mobilnych Disney Tsum Tsum i Yo-kai Watch: Wibble Wobble, które są grami, w których gracz łączy ikony, aby przejść do kolejnych misji. W grze gracz i Eevee są właścicielami kawiarni, do której przychodzą Pokémony i zamawiają jedzenie i picie. Przy każdym zamówieniu gracz angażuje się w łamigłówkę, aby stworzyć przedmioty czy też składniki. W nich gracz musi “wyczyścić” ikony Pokémonów na ekranie, łącząc je w ciąg. Celem jest zebranie wystarczającej ilości określonego przedmiotu wyświetlanego na liście klienta.

Niektóre zagadki mogą wymagać usunięcia dodatkowych kluczowych przedmiotów, takich jak specjalne umiejętności Cafe. Personel złożony z Pokémonów może pomóc w rozwiązywaniu zagadek, ułatwiając je, na przykład zmieniając jeden typ ikony w inny. Niektóre Pokémony są dostępne tylko w wydarzeniach punktowych i drużynowych lub legendarnych wydarzeń.
W wersji na Nintendo Switch gra obsługuje tylko tryb przenośny.

Identycznie jak podobne darmowe gry logiczne, Pokémon Café Mix wykorzystywał system “życia”, w którym gracz, który nie ukończył poziomu, tracił życie, a wyczerpanie życia powodowało opóźnienie, zanim mógł ponownie zagrać. Dodatkowe życia można kupić za “złote żołędzie”, które zdobywa się podczas gry, otrzymuje od znajomych lub kupuje za pomocą mikrotransakcji. Po zmianie nazwy na Pokémon Café Remix, system ten został zmieniony, a każda próba przejścia poziomu pochłania życie, niezależnie od tego, czy zakończyła się sukcesem, czy nie.

Informacje

  • Japoński tytuł: Welcome! Pokémon Café ~Mixing Puzzles~,
  • Angielski tytuł: Pokémon Café ReMix
  • Premiera:
    • Cały świat: 24 czerwca 2020
  • Platforma: Nintendo Switch, iOS, iPadOS, Android