Pokémon Sun/Moon

logo2

Pokémon Sun i Pokémon Moon to gry RPG z 2016 roku, które zostały opracowane przez Game Freak i wydane przez The Pokémon Company na konsolę Nintendo 3DS. Są to pierwsze części siódmej generacji serii gier wideo Pokémon.

Gry zostały zapowiedziane na całym świecie 27 lutego 2016 roku, w 20. rocznicę wydania Pokémon Red i Green przez Tsunekazu Ishihara za pośrednictwem Nintendo Direct. Premiera odbyła się 18 listopada na 2016 na całym świecie z wyjątkiem Europy, gdzie ukazały się 23 listopada 2016. Gry po raz pierwszy wydane w aż 9 językach – japońskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, koreańskich i po raz pierwszy – w chińskim, w dwóch odmianach – tradycyjnym i uproszczonym.

W grach wyruszamy w podróż po regionie Alola, który jest inspirowany prawdziwą Hawajską wyspą – Oahu. Jako młody trener Pokémonów wyruszamy w podróż by zostać mistrzem Pokémon. Profesor Hala da nam pierwszego trenera z spośród trzech nowych – trawiastej sowy o imieniu Rowlet, ognistego kota Littena oraz lwa lodowego Popplio. Celem gry jest ukończenie wyzwań wyspach (Triali) i zapobieżenia planom Team Skull, a później Aether Foundation, jednocześnie próbując pokonać różnych trenerów Pokémon o stopniowo rosnącym poziomie trudności.

Gry wprowadziły 81 nowych gatunków Pokémonów, a także nowe funkcje, takie jak formy Alola poprzednich generacji Pokémon, potężne ruchy znane jako Z-Moves, obce stworzenia znane jako Ultra Beasts, uaktualnione mechaniki walki i treningu, oraz ulepszoną grafikę 3D.

Po wydaniu, gry stały się jednymi z najszybciej sprzedających się gier w historii Nintendo do tego czasu. Do tej pory, Sun i Moon sprzedały ponad 16 milionów kopii na całym świecie, co czyni je trzecimi najchętniej kupowanymi tytułami na Nintendo 3DS, po Mario Kart 7 i ich poprzednikach, Pokémon X i Y.

W 2017 roku wydano ulepszone wersje, Pokémon Ultra Sun i Pokémon Ultra Moon, które są oparte na alternatywnej fabule.

startery

Prezentacja starterów i pierwszy gameplay z gier

Informacje

 • Japoński tytuł: Pocket Monsters Sun/Moon
 • Angielski tytuł: Pokémon Sun/Moon
 • Premiera:
  • Japonia – 18 listopada 2016 r.
  • Ameryka Północna – 18 listopada 2016 r.
  • Europa – 27 listopada 2016 r.
 • Platforma: Nintendo 3DS
 • Gatunek: RPG
 • Przedział wiekowy: +7