Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX to gra na konsolę Nintendo Switch, będącą częścią serii Pokémon Mystery Dungeon. Jest to pierwszy remake z serii Pokémon Mystery Dungeon — pierwowzorem były gry Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team i Blue Rescue Team wydane na Game Boy Advance i Nintendo DS.

Gra została zapowiedziana 9 stycznia 2020 roku podczas Pokémon Direct. Demo zostało wydane 9 stycznia 2020 roku za darmo w sklepie Nintendo eShop. Postępy w wersji demonstracyjnej można przenieść do ostatecznej wersji gry.

Jako gracz, jesteśmy głównym bohaerem gry, który zmienił się w Pokémona, możemy być jednym z szesnastu Pokémonów z pierwszych trzech generacji serii. (Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Pikachu, Meowth, Psyduck, Machop, Cubone, Eevee, Chikorita, Cyndaquil, Totodile, Treecko, Torchic, Mudkip, Skitty). Pokémon, którym gracz rozpoczyna grę, jest określany na podstawie quizu osobowości przeprowadzanego na początku gry. Gracz wybiera partnera Pokémona z tej samej listy, z wyłączeniem Pokémonów tego samego typu. Gra jest oparta na misjach z wieloma zadaniami, które można znaleźć na tablicy ogłoszeń, dostać pocztą lub zainicjować poprzez wydarzenia fabularne i obejmują ratowanie Pokémonów, dostarczanie przedmiotów i eskortowanie innych stworków. Jeśli gracz pomyślnie ukończy zadanie, otrzyma nagrodę i punkty ratunkowe, które zwiększają rangę drużyny.

Zadania te odbywają się w lochach, których układ jest losowy. Celem jest ukończenie zadania lub przejście przez wszystkie piętra, aby znaleźć wyjście. W lochach znajdują się dzikie Pokémony, które walczą z drużyną gracza. Bitwy te są turowe. Pokémony walczą za pomocą czterech ruchów, które znają, lub używając przedmiotów. Podczas przechodzenia przez loch gracz staje się głodny i musi jeść jedzenie, znalezione w lochu lub kupione z wyprzedzeniem. Pokémony mogą dołączyć do drużyny gracza podczas eksploracji i mogą albo na stałe dołączyć do jego drużyny, albo zostać odrzucone po lochu. Ukończenie misji może również umożliwić Pokémonowi dołączenie do drużyny gracza.

Informacje

  • Japoński tytuł: Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX
  • Angielski tytuł: Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX
  • Premiera:
    • Cały świat: 6 marca 2020 r.
  • Platforma: Nintendo Switch