Redakcja

Miło nam przedstawić autorów i główny zespół tworzący PokeSerwis.pl:

Raik — administrator strony

Skąd: Warszawa
e-mail: raik@pokeserwis.pl
Nintendo Switch:

portale:

O sobie

Jestem jednym z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze niegdyś pod nazwą Pokémon eXtreme. Fan Pokémonów od małego, gdy anime oglądało się na szkolnej świetlicy na Polsacie. A po szkole, grało w Pokémon Red jeszcze na emulatorze. Potem latało się po osiedlu już z Game Boy’em, a potem Game Boy Advance. Miałem nieco w przerw zarówno jak i w prowadzeniu strony, jak i w Pokémonach, lecz zawsze z głównymi grami byłem prawie na czasie – nie licząc tych na Nintendo Switch – konsolę dostałem na swoją trzydziestkę w 2023 roku. Od tamtego czasu, pasja znów nieco się we mnie przebudziła.

Prywatnie, szczęśliwy mąż, magister inżynier informatyki, pracownik w firmie ubezpieczeniowej jako administrator usług chmurowych, które też kocham i są moją zawodową zajawką.

Fan muzyki post-hardcore’owej, pop-punkowej i innych pokrewnych gatunków – mój gust muzyczny można zobaczyć na profilu w portalu last.fm na którym scrobbluję od 2007 roku!

Conquest — Deerling naczelny

Skąd: Łódź
e-mail: conquest@pokeserwis.pl

Niegdyś stały bywalec legendarnego PokeSerwisu. Podczas nieobecności strony w sieci przewinął się przez praktycznie wszystkie polskie witryny o Pokémonach. Teraz bogatszy w doświadczenia chce pomóc nowemu PokeSerwisowi wejść na szczyt i dorównać niedoścignionemu poprzednikowi. W wolnych chwilach próbuje przejąć władzę nad światem.

Yoship — wolny strzelec

Skąd: Warszawa
Zapalony gracz Pokémon, preferujący zasady VGC. Zdarzy mu się, że napisze nieraz coś na stronie – głównie związanym z competitive

Podziękowania

Przez ponad 10 lat od powstania pierwszej wersji PokeSerwisu przewinęło się naprawdę dużo osób, które były w redakcji, dlatego chcielibyśmy te kilka osób wyróżnić, które zapisały się na łamach historii strony.

  • Extremer — jeden z dwóch administratorów, twórca strony – związany ze stroną do 2008 roku.
  • Komar — wspólnie z Raikiem założył forum PokeCollect (które niegdyś było oficjalnym forum PokeSerwisu), dawny redaktor strony
  • czaks — niegdyś na jego serwerach stał PokeSerwis
  • paqo — dawny administrator PokeCollect oraz redaktor PokeSerwisu
Jednak największe podziękowania muszą trafić przede wszystkim do Kleszcza, Szwagra (Drow), Berta, Sky’a i Gonza — to oni są odpowiedzialni za to, że PokeSerwis.pl dostał swoją nową wersję w 2014 roku po ponad 4 letniej przerwie po spotkaniu z Raikiem na StreetPassynaliach 2014.