Historia strony

2024

PokeSerwis.pl 2024 “re-restart”

Dosyć niespodziewanie w Święta Bożego Narodzenia 2023 (nawiązanie do #POKENarodzenie) zapowiedziano, że PokeSerwis.pl znów będzie aktywną stroną!

Na profilu na facebook-u oraz na threads zaczęły pojawiać się posty zdające relację jak idą pracę nad stroną.

Nowa wersja strony finalnie wystartowała 7 maja 2024 r.

2020

PokeSerwis.pl w latach 2014-2020

PokeSerwis.pl odniósł nie mały sukces, a przez spory czas był jedynym aktywnym portalem o Pokémonach. Do końca roku 2019, początku 2020 na stronie pojawiało się sporo treści, skupionych jednak na newsach. Sporo czasu zostało poświęcone grze mobilnej o Pokémon GO – to dzięki niej Pokémony przeżyły znów “BUM” w Polsce, a sama strona też miała bardzo dużo odwiedzin.

Jednakże, z powodów osobistych i nieco zmęczenia materiałem strona została zaniedbana, ale przez lata miała swoich stałych bywalców, a także była skarbnicą wiedzy także dla nowych fanów.

PokeSerwis.pl w 2016 r.
2014

Start nowego PokeSerwisu

Nowa odsłona PokeSerwisu została zapowiedziana 19 października przez Raika na dawnym forum strony – PokeCollect. W oświadczeniu pojawiła się informacja, że drugi założyciel strony, Extremer nie będzie zaangażowany w projekt.

Całą akcję powrotu PokeSerwisu promowała akcja #POKEnarodzenie – co za tym idzie, można było się spodziewać, kiedy witryna zostanie ponownie otwarta. W wigilię Bożego Narodzenia strona wystartowała zbierając neutralne opinię. Jednak, pojawił się problem z serwerem, na którym została postawiona strona – administrator, został zmuszony zmienić usługodawcę z ciągłych problemów z bazą danych i uptime’em serwera.

2012

Nieoficjalne połączenie z Pokémon Valhalla

W styczniu 2012 roku do redakcji Pokémon Valhalla dołączył Raik, jeden z administratorów nieaktywnego już PokeSerwisu. Miała miejsce wtedy migracja artykułów. Na łamy Pokémon Valhalli trafiły tamtejsze teksty z portalu, co znaczy, że PokeSerwis połączył się z Pokémon Valhalla (zgodnie z propozycją Raika nie zostało to oficjalnie ogłoszone). W tamtym czasie, Raik przygotował rónież obecny design strony administrowanej przez Daru.

2010

Zamknięcie PokeSerwisu

Dnia 17 września o godzinie 17:05, został zamknięty PokeSerwis. Wchodząc na stronę mogliśmy przeczytać następującą treść:
pokeserwis

2008

Czasy PokeSerwisu

PokeSerwis w latach 2008-2009 był jedną z najpopularniejszych stron w Polsce. Posiadał własny, nigdzie indziej nie spotykany w Polsce kompletny Pokedex, AttackDex, BerryDex. W styczniu 2009 roku strona udostępniła TCGDex, która zawierała spisy wszystkich setów wraz ze zdjęciami kart. Stronę odwiedzało ponad 1500 fanów dziennie. Dnia 9 lutego 2008 r. z grona administratorów odszedł Extremer z powodu braku czasu i chęci.

top
Marzec i kwiecień 2007 był to czas oczekiwań, a rezultatów nadal nie uzyskano – PokeSerwis ciągle był w trakcie przygotowania. Ostatecznie został otwarty 7 maja 2007 r. Opublikowano nowy szablon strony, który był najlepszym w całej historii istnienia strony. Gruntowanie zmodyfikowano CMS Extreme-fusion, dodano nowe artykuły, a zarazem poprawiono stare. PokeSerwis.pl jest tworzony zgodnie ze standardami xHTML. Od dnia 15 maja 2007 r. strona była partnerem Wikinezki, polskiej encyklopedii o Pokémonach.

2007

Pokémon Extreme 2

Po prawie rocznej przerwie dwaj admini (Extremer i Raik) powracają z kolejną wersją strony. Pierwszy layout był najlepszy w dziejach całej historii strony do tamtego czasu. Zmodyfikowano także CMS-a Php-fusion. Strona osiągała około 700 wizyt unikalnych dziennie i była drugą co do popularności stroną w Polsce. W marcu 2007 domena pokeextreme.info wygasła. Jednak dwa dni przed tym użytkowników strony poinformowano o nowym adresie i całkowicie nowym projekcie “PokeSerwis.pl”. Większość osób tego komunikatu niestety nie zobaczyła.
index

pex2_1 pex2_2
Pokémon Extreme 2 w wersji 1.0 | Pokémon Extreme 2 w wersji 2.0
Wszystkie screeny były robione na bazie danych Pokémon Extreme 2, dlatego ilość artykułów i ułożenie paneli, może się różnić.
2006

Pokémon eXtreme

Już na początku administratorzy przemianowali stronę na Pokémon Extreme, zmienili także silnik strony na php-fusion. Tym razem było o wiele lepiej, własna skórka, oraz więcej informacji.

Po prawie 2-miesięcznej przerwie pojawiła się kolejna, jeszcze lepsza skórka oraz nowe artykuły. Strona zyskała także nadal sławnego redaktora o nicku Tails_Potter, który wymyślił całą historię o Pokémon Thunder Yellow. Jednakże z powodu zniknięcia administratora Extremera strona została zamknięta przez drugiego administratora – oTTa.

pex1_1 pex1_2 pex1_3
Pokémon eXtreme w wersji 1.0 | Pokémon eXtreme w wersji 2.0 | Pokémon eXtreme w wersji 3.0
Wszystkie screeny były robione na bazie danych Pokémon Extreme 2, dlatego ilość artykułów i ułożenie paneli, może się różnić.
2005

Pokémon League Champions

Nie każdy o tym wie, ale pierwsza wersja strony pod nazwą “Pokémon League Champions” powstała już w Marcu 2005 roku. Wystartowała jako mała strona, umieszczona na CMSie JPortal. Strona posiadała jedynie newsy zamieszczane przez redakcję: Man2015, Patra, Pucka i oTTa. Strona upadała z dnia na dzień. Ostatecznie została zamknięta 24 kwietnia 2005 roku.