POKÉMON Detective Pikachu

czas trwania: 1 godz. 44 min.
reżyseria: Rob Letterman
scenariusz: Dan Hernandez. Benji Samit, Rob Letterman
premiery:
31 maja 2019 (Polska)
3 maja 2019 (Japonia)
2 maja 2019 (Ameryka)
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Pokémon: Detektyw Pikachu to amerykańsko-japońsko-kanadyjska produkcja fabularna z 2019 roku w reżyserii Roba Lettermana. Powstał na podstawie serii Pokémon Satoshiego Tajiri oraz gry Detective Pikachu z 2016 roku. Wyprodukowany przez wytwórnie Legendary Pictures i Tōhō, obraz ten zyskał popularność zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie.

Fabuła filmu rozgrywa się w nowoczesnej metropolii o nazwie Ryme City, gdzie ludzie i Pokémony żyją obok siebie. Pewnego dnia genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego dwudziestojednoletni syn Tim próbuje dowiedzieć się, co się z nim stało. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu. Ten przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać i łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę.

Warto dodać, że film Pokémon: Detektyw Pikachu zarobił łącznie 433 miliony dolarów przy budżecie produkcyjnym wynoszącym 150 milionów dolarów. To fascynująca opowieść dla fanów Pokémonów i miłośników kina familijnego!