New Pokémon Snap

New Pokémon Snap to spin-off gry Pokémon na konsolę Nintendo Switch. Jest to kontynuacja oryginalnego Pokémon Snap na Nintendo 64. Gra została wydana na całym świecie 30 kwietnia 2021 roku.

Została zapowiedziana podczas Pokémon Presents 17 czerwca 2020 roku, a darmowe DLC zostało wydane 3 sierpnia 2021 roku.

Na początku gry gracz zostaje zaproszony przez profesora Mirrora i Ritę do Laboratorium Ekologii i Nauk Przyrodniczych w regionie Lental, aby przeprowadzić badanie zjawiska Illumina, które zostało zapisane w dzienniku podróży napisanym przez kapitana Vince’a. Gracz najpierw robi zdjęcia Pokémonom w parku przyrody Florio. Później profesor pozwala graczowi robić zdjęcia w parku przyrody w nocy, a gracz odblokowuje funkcję skanowania. Pod koniec parku przyrody profesor Mirror wyczuwa niezwykle silny odczyt energii i prosi gracza o zbadanie go dla niego. Następnie gracz wraca do parku, aby odkryć pierwszego Pokémona Illumina zauważonego od 100 lat, Meganium…

New Pokémon Snap zawiera sześć różnych wysp: Florio Island, Belusylva Island, Maricopia Islands, Voluca Island, Durice Island i Aurus Island. Każda wyspa ma kilka różnych kursów, w które można grać głównie w dzień, w nocy lub wieczorem. Robiąc wiele zdjęć Pokémonów, gracz może podnieść swój poziom badań, aby podnieść kursy na wyższe poziomy, co pozwoli na pojawienie się nowych Pokémonów.

Informacje

  • Japoński tytuł: New Pokémon Snap
  • Angielski tytuł: New Pokémon Snap
  • Premiera:
      • Cały świat: 30 kwietnia 2021 r.
  • Platforma: Nintendo Switch