Pokémon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości

Pokémon the Movie: Kyurem VS. The Sword of Justice
czas trwania: 1 godz. 12 min.
reżyseria: Kunihiko Yuyama
scenariusz: Hideki Sonoda
premiery:
23 czerwca 2013 (Polska)
14 lipca 2012 (Japonia)
[Głosów: 1 Średnia: 1]
8 grudnia 2012 (Ameryka)

Opis

Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości to piętnasty pełnometrażowy film Pokémon. Opowiada o losach Keldeo i jego zmaganiach z najpotężniejszym Pokémonem-smokiem – Kyuremem.

Streszczenie

Keldeo jest szkolony, aby zostać czwartym, obok Viriziona, Terrakiona i Cobaliona, Mieczem Sprawiedliwości. Keldeo chce dołączyć do tego zacnego grona, aby móc zmierzyć się z Kyuremem. Niestety Pokémon nie potrafi jeszcze używać swego miecza. Mimo tego samowolnie podejmuje decyzję o wyzwaniu Kyurema na bitwę. Gdy Miecze Sprawiedliwości orientują się, co się stało natychmiast ruszają w ślad za swym uczniem. Niestety Keldeo dociera do smoczego legowiska i przechodzi przez bramę i wyzywa rywala, przedstawiając się jako Miecz Sprawieliwości. W pojedynku z Kyuremem nie ma większych szans i traci część swojego rogu. Gdy szermierze docierają na miejsce bitwy, Kyurem zamienia się w swoją białą formę. Biały Kyurem zamraża całą trójkę. Keldeo salwuje się ucieczką.

Tymczasem Ash i przyjaciele wyruszają do miasta Roshan. Cilan postanawia zaopatrzyć się w piknikowe dania Darumaki. Gdy wsiadają do pociągu, Scraggy pakuje się w tarapaty. Gdy przyjaciele go ratują napotykają Keldeo. Ten ostrzega ich przed przybyciem Kyurema. Po chwili ostrzeżenie się ziszcza, smok rozpoczyna atak. Udaje się go zgubić dopiero w tunelu. Iris opowiada o swojej rozmowie z Nestorką z Wioski Smoków, według której Kyurem jest najsilniejszym smokiem na świecie gdyż posiada moce Zekroma i Reshirama.

Przyjaciele dostarczają Keldeo do Centrum Pokémon. Opowiada on co się wydarzyło. Ash i kompani tradycyjnie oferują stworkowi pomoc. Cryogonale i zmieniający formy Kyurem nieustannie atakują przyjaciół. Do opuszczenia miasta bohaterom służą opuszczone tunele metra. Cilan i Iris biorą na siebie odpowiedzialne zadanie odciągnięcia Kyurema i Cryogonali od Asha i Keldeo, którzy postanawiają uwolnić, Cobaliona, Terrakiona i Viriziona. Iris leci sterowcem, a Cilan jedzie pociągiem elektrycznym. Jednak szybko zostają zatrzymani. W drodze do domu Kyurema Keldeo opowiada Ashowi o Mieczach Sprawiedliwości w samych superlatywach. Gdy docierają Ash i Pikachu starają się uwolnić Miecze, lecz zostają zaatakowani przez mieszkańców tego miejsca – Kyurema i Cryogonale. Keldeo staje w obronie przyjaciół. Pokémon przyznaje się Kyuremowi, że okłamał go, mówiąc, że jest Mieczem Sprawiedliwości. Kyurem jednak mówi, że od samego początku było to dla niego jasne. Smok nakazuje, aby Keldeo jeszcze raz stanął z nim do bitwy. Podczas niej Keldeo przeobraża się w swoją rezolutną formę, a Kyurem w Czarnego Kyurema. Miecze zostają oswobodzeni, a Keldeo opanowuje technikę używania Sekretnego Miecza. Osłaniając przyjaciół dowodzi w oczach Kyurema swojej szlachetności i mimo porażki rozumie już prawdziwą wagę miecza, dzięki czemu Miecze Sprawiedliwości zgodnie przyjmują go do swojego grona.