Pokémon: Volcanion i mechaniczny zachwyt

Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel
czas trwania: 1 godz. 30 min.
reżyseria: Kunihiko Yuyama
scenariusz: James Carter Cathcart
premiery:
1 stycznia 2018 (Polska)
16 lipca 2016 (Japonia)
[Głosów: 9 Średnia: 3.8]
5 grudnia 2016 (Ameryka)

Opis

Podczas, gdy Ash wraz ze swoimi przyjaciółmi kontynuuje swoją podróż, prosto z nieba w ich pobliżu z ogromną prędkością spada coś z nieba. Zderzenie obiektu z ziemią powoduje ogromny pył, z którego wydobywa się mityczne Pokémon – Volcanion.

Pokémon też mieszka na odległej wyżynie Nebel w regionie Kalos. Wszystkie kieszonkowe potwory zamieszkujące tamte miejsce zostały niegdyś skrzywdzone przez ludzi i czują do nich niesmak. Volcanion natychmiast próbuje uciec, ale tajemnicza siła go wiąże z Ashem i jest ciągnięty przez mitycznego Pokémona.

Tymczasem minister królestwa Azoth, Jarvis w którym na każdym kawałku można zauważyć maszyny i koła zębate ulokowanego w regionie Kalos wskrzesza sztucznego Pokémona, jakim jest Megaerna. Powstała ona już 500 lat temu – jak się okazuje, Jarvis porwał ją z wyżyny Nebel. Planuje wykorzystać tajemniczą moc, by przejąć kompletną kontrolę nad królestwem.

Czy Ash i Volcacion połączą siły, aby uratować Magearnę? Jaką moc skrywa serce Magearny? Jedna z największych bitw w historii Pokémonów już wkrótce się rozpocznie!