Pokemon Black/White

Pokémon Black i Pokémon White to pierwsze gry z serii głównej wprowadzające piątą generacje Pokémonów na Nintendo DS. Wydane w dniu 18 września 2010 w Japonii, w Ameryce Północnej 6 marca 2011, a w Europie – dwa dni wcześniej – 4 marca 2011.

Jesteś chłopcem czy dziewczynką?

W Black i White, tak jak we wszystkich grach Pokémon z głównych serii, wcielamy się w postać młodego trenera zaczynającego swoją epicką podróż – tym razem, po całkowicie nowym regionie nazwanym Unova, zamieszkałym przez całkowicie nam nieznane dotąd, piąto-generacyjne Pokémony. Teraz jako gracze, możemy wybrać jednego z trzech nowych starterów – roślinnego Snivy, ognistego Tepiga bądź wodnego Oshawotta.

Pokémon Black i White posiadają wszystkie cechy gier z poprzednich generacji, takie jak pory dnia, godziny, zdolności, ataki podzielone na fizyczne i specjalne. Graficznie gry prezentują się rewelacyjnie – od razu można zauważyć ogromny przeskok, elementy 3D jak i nowe kąty ujęcia kamer. Gdy rozmawiamy z ludźmi, pojawiają się balony niczym znane nam z komiksów, czy mangi a nie proste okno dialogowe. Pojedynki nabrały również większej dynamiki, a to za sprawą w pełni animowanym sprite’om Pokémonów, ulepszenia animacji ataków.


Całkowitą nowością w grach są potrójne walki – gdzie walczymy w trybie 3 vs. 3. Przebieg ich polega na tym z walk dwa na dwa z wyjątkiem, że Pokémon będący pośrodku może zaatakować każdego, a te po lewej, lub prawej – jedynie dwa przeciwległe. Istnieją pewne wyjątki dotyczące tego, zależne od ataków takich jak Pluck lub Aura Sphere.

Czarna i Biała wersja jest w stanie połączyć ze wszystkimi grami czwartej generacji (Diamond, Pearl, Platinum, HeartGold, SoulSilver) , jak i również z sequelami Black 2 i White 2.

Informacje o grach

  • Developer: Game Freak
  • Wydawca: Nintendo / The Pokémon Company
  • Platforma: Nintendo DS
  • Data wydania:
    • 18 września 2010 (JPN)
    • 6 marca 2011 (USA)
    • 4 marca 2011 (EUR)