Pokemon Emerald

Pokémon Emerald to siostrzana gra Pokémon Ruby/Sapphire. Można porównać ją nieco do wersji Crystal – w przeciwieństwie do poprzedniczek, zostało wprowadzonych nieco funkcji i zmian. Gra została wydana w Japonii 16 września 2004 roku, w Ameryce w dniu 1 maja 2005, a w Europie 21 października 2005. Jest to najlepiej sprzedająca się gra na Game Boy Advance wszech czasów.

Brendan i May po liftingu

Pokémon Emerald kontynuuje trzecią generacje. Gra rozgrywa się w Hoenn, w tym samym miejscu co w Pokémon Ruby/Sapphire, gdzie gracz wciela się w młodego trenera, którego zadaniem jest zdobycie tytułu mistrza Ligi Pokémon, skompletowanie całego Pokedexa jak i powstrzymanie wrogich zespołów Magma i Aqua przed próbą przejęcia świata. W grze do zdobycia mamy możliwość zdobycia 386 Pokémonów – jednak, aby skompletować go w pełni – będą potrzebne wymiany z graczami posiadającymi gry Ruby/Sapphire/FireRed/LeafGreen.

Wallace – Mistrz Hoenn

Jako, że Pokémon Emerald to zmodyfikowana i ulepszona wersja Pokémon Ruby i Sapphire, oznacza to, że wprowadzono nowe funkcje, które zapewnią dodatkową zabawę. Już nie tylko Groudon i Kyorge pełnią ważną rolę w fabule, a także dołącza do nich Rayquaza. Zmieniono nieco wygląd bohaterów – teraz można wyróżnić u nich więcej koloru zielonego (szmaragdowego). Wprowadzono nową lokację – Battle Frontier, a także tajemniczą wyspę na której można zdobyć Mew posiadając specjalny ticket. Pozostałe niektóre rzeczy to między innymi powiększenie Safari Zone, a także wprowadzenie animowanych sprite’ów Pokémonów podczas walki.

 

Informacje o grze

  • Developer: Game Freak
  • Wydawca: Nintendo / The Pokémon Company
  • Platforma: Game Boy Advance
  • Daty wydania:
    • 16 września 2004 (JPN)
    • 1 maja 2005 (USA)
    • 21 października 2005 (EUR)