Pokémon Trading Card Game

800px-Pokémon_TCG_logo
Karcianka Pokémon po raz pierwszy została wydana w 1996 roku, od tego czasu zyskała ona dużą popularność na całym świecie (w Polsce jest trochę gorzej). Gracze projektują własną talię 60 kart reprezentujących ich ulubione Pokémony, by następnie ze sobą współzawodniczyć. Dostępnych jest tysiące różnych kart, daje to wręcz nieograniczone możliwości i sprawia, że gra nigdy się nie nudzi. Regularnie wydawane są nowe “rozszerzenia” (zestawy kart) nieustannie poszerzając horyzonty zarówno graczy jak i kolekcjonerów.

Pokémon Trading Card Game (PTCG) nawołuje treścią do stworzeń firmy Nintendo, znanych z seriali TV, filmów, gier na konsole Game Boy itp. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do innych produktów tej serii, karcianka jest grą odpowiednią dla osób w każdym wieku. Co prawda z racji cukierkowej grafiki w naszych szeregach są gracze młodsi, ale starszych też nie brakuje. Gracze powyżej 20 roku życia często pomagają przy organizacji turniejów i promocji karcianki.

W przeciwieństwie do gier komputerowych TCG jest zabawą zespołową. Integruje ludzi, pozwala na nawiązywanie całkiem interesujących znajomości, rozwija umiejętności interpersonalne, uczy kreatywnego myślenia.

za pośrednictwem Karty Pokémon – Pokémon TCG