Pokemon Gold/Silver

Pokemon Gold/Silver

Pokémon Gold/Silver to pierwsze gry drugiej generacji Pokémonów wydane na konsolę Game Boy Color. Zostały wydane w Japonii 21 listopada 1999 roku, w Ameryce Północnej w dniu 15 października 200, a w Europie w dniu 6 kwietnia 2001. Do dziś przez wielu, tytuły te są uważane, za najlepsze gry z głównej serii Pokémonów jakie wyszły.

To ja będę mistrzem!

Pokémony dzięki Pokémon Red/Blue i Pokémon Yellow stały się znane na całym świecie, co sprawiło, że premiera gier była bardzo wyczekiwana na całym świecie.

W przeciwieństwie do wcześniejszych gier, Gold i Silver są usytuowane w regionie Johto, na zachód od regionu, w którym odbywały się poprzedniczki (Kanto) – lecz w dalszej części gry, jest możliwość zwiedzenia tamtejszego regionu.

Akcja gry rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach znanych z Pokémon Red/Blue. Celem gry jest oczywiście zostanie najlepszym trenerem Pokémon na świecie, a także zdobycie 251 różnych Pokémonów. Względem gier pierwszej generacji dopracowano sporą ilość rzeczy oraz dodano wiele usprawnień i uwygodnień.

Gra rozpoczyna się w New Bark Town, małej wiosce na południowym wschodzie Johto. Rozpoczynając przygodę, gracz musi wybrać swojego pierwszego Pokémona zwanego starterem. W przypadku tych gier takimi stworkami są Chikorita, Cyndaquil i Totodile. Schemat gry pozostał ten sam co w Red/Blue – naszym zadaniem jest wytrenowanie Pokémonów zdobycie 8 odznak (a jak się okazuje później 16) i zdobycie tytułu mistrza.

Region Johto

Do zdobycia mamy 100 nowych gatunków Pokémonów drugiej generacji plus 151 z pierwszej, mimo, że nie wszystkie są dostępne w danej wersji.

W Pokémon Gold/Silver nadal mamy możliwość wymiany swoich Pokémonów za pośrednictwem Link Cable pomiędzy dwoma Game Boyami. Dostępna jest również wsteczna kompatybilność z gramy Red/Blue/Yellow – wymiany to konieczność, aby skompletować cały Pokedex.