Nintendo 64

647px-Nintendo_64_LogoNintendo 64 (często skracana do N64) to domowa konsola gier komputerowych stworzona przez firmę Nintendo. Jest to następca SNES-a (Super Nintendo Entertainment System).

Premiera konsoli miała miejsce w Japonii 23 czerwca 1996 roku, w Ameryce Północnej – 29 września 1997, a w Europie została wydana 1 marca 1997. Łącznie na konsolę wydano 396 gier, a sprzedano ponad 32 milionów egzemplarzy konsol.

Specjalne edycje konsoli

Konsola doczekała się specjalnych, Pokémonowych edycji.

  • Pikachu Nintendo 64: edycja konsoli dostępna była w dwóch kolorach – niebieskim oraz pomarańczowym. Po lewej stronie obudowy znajdował się przycisk PokeBall, który był włącznikiem/wyłącznikiem konsoli. Po prawej – Pikachu, który w swojej stopie miał przycisk resetu. Konsola wydana została w Japonii 21 lipcu.
  • PokeManiac Nintendo 64: specjalna edycja konsoli sprzedawana jedynie w Australii. Posiadają żółty pad. Na granatowej konsoli natomiast, było logo marki Pokémon oraz model 3D Charizarda, Pikachu, Blastoise’a i Venusara. Do zakup dołączano również kasetę z pierwszym odcinkiem anime – Pokémon! – I Choose You!
Blue_Pikachu_N64 Orange_Pikachu_N64 Pokémaniac_N64
Blue Pikachu Nintendo 64 Orange Pikachu Nintendo 64 Pokémaniac Nintendo 64

Gry Pokémon wydane na tę konsolę

Gry uporządkowane od najnowszej do najstarszej.

stadium2 stadium
snap heyyou
stadium jap