Pokemon Yellow

Pokémon Yellow to gra z serii głównej należąca do pierwszej generacji. Jest specjalną edycją, uzupełniającą gry Pokémon Red/Blue. Premiera gry w Japonii odbyła się 12 września 1998, w Stanach Zjednoczonych 1 października 1999 a w Europie 16 czerwca 2000 na konsolę Game Boy.

Celem gry jest zostanie najlepszym trenerem Pokémonów na świecie. Gracz wciela się w rolę głównego bohatera, by łapać i szkolić kieszonkowe stworki. Jedna nim będzie okazja do zdobycia mistrzostwa, gracz musi zdobyć osiem odznaki, które dadzą mu możliwość uczestnictwa w Lidze Pokémon za którą nagrodą jest tytuł mistrza. Kolejnym celem gry jest zdobycie wszystkich gatunków Pokémonów, których w grze jest dostępnych 150. W wersji Pokémon Yellow mamy także okazję kilka pojedynków ze znanymi członkami Zespołu R z Anime – Jessie i Jamesem.

Pokémon Yellow to zmodyfikowana wersja Pokémon Red i Blue, co oznacza, że zostały dodane całkowite nowe funkcje, gwarantująca dodatkową zabawę. Duży nacisk został nałożony by gra nieco odwzorowywała znany serial Anime. Gracz rozpoczyna swoją grę w Pallet Town w regionie Kanto. Jednym z pierwszych rzeczy jakie gracz ma do wykonania, to otrzymanie swojego pierwszego Pokémona, zwanego starterem od Profesora Oaka.

Blue i Eevee

Jednak w tej części, nie możemy wybrać Bulbasaura, Charmandera ani Squirtle’a, a jedynie Pikachu. Pokémon ten jest szczególny – nie lubi przebywać w PokeBallu, dlatego też przez całą grę będzie towarzyszył graczu (jeśli nie zostanie pokonany). Za interakcją można dowiedzieć się, w jakim humorze jest Pikachu. Pokémon ten nigdy nie ewoluuje – próbując użyć Thunder Stone, Pikachu zawsze odmówi.

Gra oferuje Pokémony z pierwszej generacji, lecz nie każdy jest dostępny do zdobycia bezpośrednio w grze. Aby skompletować Pokedex będzie potrzebne połączenie z innym Game Boyem za pośrednictwem Link Cable oraz kompatybilną grą (Red/Blue/Gold/Silver/Crystal) – możemy w ten sposób zdobyć niewystępujące gatunki a także zawalczyć z kolegą lub koleżanką (jedynie z grami Red/Blue/Yellow).

Intro

Informacje o grze

  • Developer: Game Freak
  • Wydawca: Nintendo
  • Platforma: Game Boy
  • Daty wydania:
    • 12 Września 1998 (JPN)
    • 1 października 1999 (USA)
    • 16 czerwca 2000 (EUR)