Pokémon: Let’s Go, Pikachu & Eevee!

Pokémon Let’s Go, Pikachu! i Pokémon Let’s Go, Eevee! to pierwsze gry z serii Pokémon wydane na konsole Nintendo Switch. Wzorowane na klasycznej grze Pokémon Yellow, która wydana została w 1998 roku. W celu unowocześnienia rozgrywki system łapania stworków zaczerpnął z mobilnej gry Pokémon GO.

 

W grze jako gracz wcielamy się w trenera Pokémonów, który podróżuje po regionie Kanto, łapie dzikie Pokémony, trenuje je i walczy z innymi trenerami – historia jest bardzo prosta.

Przygodę rozpoczynamy w miasteczku Pallet, gdzie otrzymujemy swojego pierwszego Pokémona od profesora Oaka – w zależności od zakupionej wersji gry, będzie to Pikachu lub Eevee. Ważnym aspektem jest to, że nasz starter nigdy nie ewoluuje w grze. Następnie wyruszamy w podróż po regionie, a naszym celem jest zdobycie ośmiu odznak od liderów sal – między innymi pokonując Brocka i Misty, a następnie mierząc się z Elitarną Czwórką.

Rozgrywka w grze jest bardzo prosta i intuicyjna. Gracz porusza się po świecie gry za pomocą kontrolera Joy-Con, a walki z innymi trenerami Pokémonów są bardzo dynamiczne i emocjonujące. W porównaniu do gier z głównej serii — tutaj walczymy, tylko z trenerami, a łapane Pokémony już nie są przez nas osłabiane (z wyjątkiem tych legendarnych i interakcyjnych), wystarczy rzucić PokeBallem — tak samo jak w Pokémon GO.

Jeśli chodzi właśnie o integrację z Pokémon GO — poprzez Bluetooth możemy do gier Pokémon Let’s Go Pikachu! i Let’s Go, Eevee! przesłać Pokémony, które złapaliśmy w grze mobilnej, tylko te z pierwszej generacji. Przesłane Pokémony zostają przeniesione do miejsca zwanego GO Park w Fuchsia City.

Muzyka w grze jest bardzo przyjemna i pasuje do klimatu gry. W grze występują zarówno nowe utwory, jak i stare utwory z klasycznej gry Pokémon Yellow. Pokémon Let’s GO Pikachu i Eevee to bardzo dobre gry RPG, które oferują wiele godzin zabawy dla fanów serii Pokémon – szczególnie polecana dla młodszych graczy, którzy dopiero wchodzą w serię Pokémon. Po raz pierwszy w głównej grze Pokémon dwie osoby mogą teraz grać razem na jednej konsoli! Potrząsając drugim Joy-Conem™, inny gracz może dołączyć do walki. Wspólne przygody mają również kilka korzyści, w tym łatwiejsze łapanie Pokémonów, a nawet wspólną walkę z unikalnymi trenerami.

Zaproś przyjaciela, odkryj Kanto i przeżyj przygodę jak żadna inna.

Informacje

  • Japoński tytuł: Pocket Monsters Let’s Go Pikachu! / Pocket Monsters Let’s Go Eevee!
  • Angielski tytuł: Pokémon: Let’s Go, Pikachu! / Pokémon: Let’s Go, Eevee!
  • Premiera:
    • Cały świat: 19 listopada 2018
  • Platforma: Nintendo Switch