Pokémon Sword & Shield


Pokémon Sword i Pokémon Shield to gry rozpoczynające ósmą generację Pokémon, które zostaną wydane pod koniec 2019 roku na konsolę Nintendo Switch. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane na Pokémon Direct 27 lutego 2019 – data nie była przypadkowa – to tak zwany Dzień Pokémon, przypadający w datę wydania pierwszych gier Pokémon. 7 minutowy materiał wprowadził nas w świat zupełnie nowych gier!

W nowych grach przeniesiemy się do jeszcze nam nieznanego regionu o nazwie Galar. Krajobraz jest jest przepiękny – współczesne miasta, gęste lasy, pokryte śniegiem góry i idylliczne widoki. Mówi się, że ludzie i Pokémony żyjące tutaj wspólnie nad nim pracowali, aby to osiągnąć. Czekać na nas będą tu klasyczne pojedynki z trenerami oraz liderami sal, a pokonując każdego po kolei będziemy bliżej naszego głównego celu – zostania mistrzem Pokémon.

Weterani mogą odetchnąć z ulgą – nie będzie tu systemu łapania Pokémonów, którego doświadczyliśmy w Pokémon Let’s Go Pikachu & Eevee, powrócimy do klasycznego łapania stworków sięgającego początków gier Pokémon Red/Blue.

Wcielając się w rozpoczynającego podróż trenera (bądź trenerki) Pokémon staniemy przed wyborem naszego pierwszego Pokémona – trzy startery, a zarazem pierwsze Pokémony (nie licząc wprowadzonego wcześniej Meltana i Melmetala w Pokémon GO i Pokémon Let’s GO) ósmej generacji. Schemat nie zmienił się – do wyboru mamy Pokémony o typach , i . To już tylko zależy od Nas kogo z trzech nowych Pokémonów wybierzemy na swojego partnera – czy będzie to Grookey, Scorbunny a może Sobble?

Grookey, Scorbunny i Sobble

Newsy o Pokémon Sword & Shield

video

Przygotujcie się do bitwy w Pokemon Sword i Shield – nowy zwiastun

Podczas ceremonii otwarcia Pokemon 2019 World Championships, zaprezentowano nowy zwiastun gier Pokemon Sword i Pokemon...
video

Nowy zwiastun Pokemon Sword&Shield, a w nim formy Galarian i nie tylko!

Opublikowany został nowy zwiastun gier nadchodzących gier Pokemon Sword&Shield na konsolę Nintendo Switch. Nowe gry wprowadzą...
Pokémon Sword & Shield demo

Demo Pokémon Sword i Pokémon Shield na Gamescomie

Potwierdzono, że demo gier Pokémon Sword i Pokémon Shield pojawi się, podobnie jak na E3...
Nowy znak towarowy Pokémon w Japonii - Alcremie!

Nowy znak towarowy Pokémon w Japonii – Alcremie!

Nintendo, Game Freak i Creatures Inc., trzej właściciele The Pokemon Company, zarejestrowali nowy znak towarowy...
Pokémon Sword & Shield nowe informacje w Pokénchi za tydzień

Pokémon Sword & Shield: nowe informacje w Pokénchi za tydzień

Potwierdzono, że w Pokénchi 21 lipca zostaną podane nowe informacje o grach Pokémon Sword &...