Pokémon Sword & Shield


Pokémon Sword i Pokémon Shield to gry rozpoczynające ósmą generację Pokémon, które zostaną wydane pod koniec 2019 roku na konsolę Nintendo Switch. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane na Pokémon Direct 27 lutego 2019 – data nie była przypadkowa – to tak zwany Dzień Pokémon, przypadający w datę wydania pierwszych gier Pokémon. 7 minutowy materiał wprowadził nas w świat zupełnie nowych gier!

W nowych grach przeniesiemy się do jeszcze nam nieznanego regionu o nazwie Galar. Krajobraz jest jest przepiękny – współczesne miasta, gęste lasy, pokryte śniegiem góry i idylliczne widoki. Mówi się, że ludzie i Pokémony żyjące tutaj wspólnie nad nim pracowali, aby to osiągnąć. Czekać na nas będą tu klasyczne pojedynki z trenerami oraz liderami sal, a pokonując każdego po kolei będziemy bliżej naszego głównego celu – zostania mistrzem Pokémon.

Weterani mogą odetchnąć z ulgą – nie będzie tu systemu łapania Pokémonów, którego doświadczyliśmy w Pokémon Let’s Go Pikachu & Eevee, powrócimy do klasycznego łapania stworków sięgającego początków gier Pokémon Red/Blue.

Wcielając się w rozpoczynającego podróż trenera (bądź trenerki) Pokémon staniemy przed wyborem naszego pierwszego Pokémona – trzy startery, a zarazem pierwsze Pokémony (nie licząc wprowadzonego wcześniej Meltana i Melmetala w Pokémon GO i Pokémon Let’s GO) ósmej generacji. Schemat nie zmienił się – do wyboru mamy Pokémony o typach , i . To już tylko zależy od Nas kogo z trzech nowych Pokémonów wybierzemy na swojego partnera – czy będzie to Grookey, Scorbunny a może Sobble?

Grookey, Scorbunny i Sobble

Newsy o Pokémon Sword & Shield

Pokénewsy z E3! [aktualizacja: nowe Pokemony]

Podczas dzisiejszego Nintendo Direct, które miało miejsce podczas E3 2019 ukazano garść nowości na temat...

Pokemon Direct 5.06.2019 – garść informacji o Pokemon Sword&Shield!

Za pośrednictwem dzisiejszego Pokemon Direct zostały ujawnione nowe informacje na temat nadchodzących gier Pokemon Sword...

Pokemon Direct poświęcone Pokemon Sword/Shield już 5 czerwca!

Nintendo zapowiedziało, że 5 czerwca o godzinie 15:00 czasu polskiego odbędzie się Pokemon Direct poświęcone...
Pokémon Sword i Pokémon Shield podsumowanie informacji

Nowy stalowy atak w Sword&Shield

CoroCoro oficjalnie ogłosiło konkurs na nazwę dla nowego "najmocniejszego stalowego ruchu". Niestety, w praktyce udział...
Jak powstał fałszywy Pokémon VIII generacji?video

Jak powstał fałszywy Pokémon VIII generacji?

Na początku tego miesiąca w internecie pojawił się rzekomy nowy Pokemon typu Robak/Smok, który miał...