Pokemon Ruby/Sapphire

Pokémon Ruby i Pokémon Sapphire to pierwsze gry III generacji usytuowane w regionie Hoenn wydane na konsole Game Boy Advance. Premiera ich miała miejsce w Japonii 21 listopada 2002 roku, w Ameryce Północnej 19 marca 2003, a w Europie 25 lipca.

Podobnie jak w przypadku poprzednich gier, Ruby i Sapphire otrzymały siostrzaną, trzecią wersje – Pokémon Emerald (która potem stała się najlepiej sprzedającą się grę na Game Boy Advance wszechczasów).

Główni bohaterowie – Brendan i May

W grach Pokémon Ruby i Pokémon Sapphire została wprowadzona trzecia generacja Pokémonów, zawierają 135 całkowicie nowych gatunków kieszonkowych potworów – co daje nam do zdobycia łącznie aż 386 Pokémonów, z których 202 Pokémony należą do Hoeen Dex.

Gra rozpoczyna się w mieście Littleroot, gdzie pewna rodzina przeprowadziła się z Johto do regionu Hoenn po tym jak ojciec głównego bohatera stał się liderem sali w mieście Petalburg. Fabuła gry rozpoczyna się od wyjścia z ciężarówki, gdzie nasza mama wyjaśnia nam, że właśnie przybyliśmy do nowego domu, a także sugeruje, żebyśmy odwiedzili profesora Bircha.

W ten sposób, zaczyna się Nasza przygoda, początkującego trenera, zamierzającego zostać mistrzem. Przyjaciel naszego ojca, Profesor Birch wprowadzi nas w świat Pokémonów, a także pozwoli wybrać nam swojego pierwszego Pokémona spośród trójki – Treecko, Torchic, Mudkip.

Moje odbicie w wodzie… takie piękne.

W związku, że gry zostały wydane na nowszą konsolę (Game Boy Advance) możliwe było wprowadzenie całkiem nowych innowacji, jak i spory przeskok graficzny. Gry wyglądają bardziej realistycznie, a przy pierwszym spojrzeniu na nasze odbicie w kałuży bądź też statu/rzeki przecieramy oczy ze zdziwienia. Dodatkowo wprowadzono warunki atmosferyczne (deszcz, burze piaskowe), tajne bazy (miejsce, które możemy dekorować wedle własnego uznania). Nowością jest też zegar czasu rzeczywistego, nowy system jagód, walki dwa na dwa, a także wprowadzenie Pokémon Contest.

Informacje o grach

  • Developer: Game Freak
  • Wydawca: Nintendo / The Pokémon Company
  • Platforma: Game Boy Advance
  • Daty wydania:
    • 21 Listopada 2002 (JPN)
    • 17 Marca 2003 (USA)
    • 25 lipca 2003 (EUR)