Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl

Pokémon Brilliant Diamond i Pokémon Shining Pearl pozwalają fanom doświadczyć na nowo historii, która została wydana w 2006 na Nintendo DS w Pokémon Diamond i Pokémon Pearl – oryginalne gry zostały zremake’owane pod konsolę Nintendo Switch – zachowując klasyczny tryb rozgrywki oraz staranne odzwierciedlenie starych lokalizacji z regionu Sinnoh.

To pierwsza gra, która została opracowana przez ILCA Inc, a nie Game Freak. Studio I Love Computer Art początkowo tworzyła grafikę komputerową do filmów i telewizji, a dopiero później skupiła się na tworzeniu gier. Początkowo jako studio pomocnicze, a potem wydając właśnie remake’i Pokémon Diamond i Pokémon Pearl, a także One Piece Odyssey (na konsolę PlayStation 4/5, PC i Xbox)

Podobnie jak w oryginalnych grach – naszym zadaniem jest podróż po regionie Sinnoh, podczas której stoczymy boje z trenerami, złapiemy i wytrenujemy Pokémony, który użyjemy do pokonania ośmiu liderów sal w regionie, a następnie stoczymy pojedynek z Elitarną Czwórką i mistrzem Ligi Pokémon. Jednak na samym początku przygody Profesor Rowan powierzy nam jednego z trzech Pokémonów-starterów do wyboru – trawiastego Turtwiga, ognistego Chimchara, bądź wodnego Piplupa.

W Pokémon Brilliant Diamond i Pokémon Shining Pearl znów zmierzymy się w złym zespołem Team Galactic, a także zbadamy ulepszone podziemia – tutaj o nazwie Grand Undeground. To wielki podziemny świat, który przypomina ogromny labirynt znajdujący się pod całym regionem Sinnoh – będziemy mogli tam użyć nawet młotka i kilofa, dzięki którym zdobędziemy cenne przedmioty czy też skamieliny Pokémonów.

W Sinnoh także będziemy mogli wziąć udział w Super Contest, w konkursach w którym występujący wraz ze swoim Pokémonem musza współpracować i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Podczas pokazu możemy się przebrać w swój ulubiony strój, a nasze Pokémony będą tańczyć. To zupełnie odmienna atrakcja odbiegająca od tradycyjnych bitw Pokémonów, gdzie już nie liczy się sama siła.

Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl to wspaniała okazja dla fanów serii, aby ponownie przeżyć przygody z regionu Sinnoh i odkryć nowe funkcje, które nie były dostępne w oryginalnych wersjach gier. Nowa oprawa graficzna i nowe animacje ataków, sprawiają, że gra jest jeszcze bardziej interesująca i wciągająca.

Informacje

  • Japoński tytuł: Pocket Monsters Brilliant Diamond / Pocket Monsters Shining Pearl
  • Angielski tytuł: Pokémon Brilliant Diamond / Pokémon Shining Pearl
  • Premiera:
    • Cały świat: 19 listopada 2021
  • Platforma: Nintendo Switch