Pokemon Diamond/Pearl

Pokémon Diamond i Pokémon Pearl rozpoczynają cykl głównych gier czwartej generacji Pokémonów na konsolę Nintendo DS. Premiera odbyła się w Japonii 28 września 2006, w Ameryce Północnej dnia 22 kwietnia, a w Europie 27 lipca 2007.

Lucas – bohater męski

W nowych grach Pokémon Diamond i Pokémon Pearl swoją Pokémonową przygodę przeżyjemy w całkowicie nowym regionie, jakim jest Sinnoh (jap. Shinou), którego charakterystycznymi elementami są trzy wspaniałe jeziora i ponad 100 nowych Pokémonów czekających na złapanie oraz 8 nowych odznak do zdobycia!

Jako nowi trenerzy tradycyjnie do wyboru mamy trzy zupełnie nowe Pokémony-startery: Turtwig – typ trawiasty, Chimchar – typ ognisty i Piplup – typ wodny. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, jednakże ewoluują w równie wspaniałe i silne Pokémony. Zanim jednak rozpoczniemy grę dokonujemy wyboru dotyczącego tego, czy chcemy zostać chłopcem czy dziewczynką.

Ekran bitwy

Możliwości konsoli Nintendo DS sprawiają, że naszym oczom ukazuje się ulepszona i trójwymiarowa oprawa graficzna gry. Widok walki pozostał w 2D, ale ulepszony o ciekawsze animacje i efekty. Dolny ekran dotykowy konsoli sprawia, że obsługiwanie gry stało się szybsze i wygodniejsze; wybór ataków lub przedmiotów podczas walki, czy błyskawiczna penetracja plecaka i danych w Pokedeksie uprzyjemnia i oszczędza czas, jaki spędzamy, grając w Pokémon Diamond i Pearl.

Wykorzystanie technologii WiFi pozwala na walkę i wymianę zdobytymi Pokémonami z przyjaciółmi w zupełnie różnych częściach Świata, bez żadnych zbędnych kabelków.

Informacje o grze

  • Developer: Game Freak
  • Wydawca: Nintendo / The Pokémon Company
  • Platforma: Nintendo DS
  • Daty wydania:
    • 28 września 2006 (JPN)
    • 22 kwietnia 2007 (USA)
    • 27 lipca 2007 (EUR)