Strona głównaPolskaSzansa na gry Pokemon po polsku? Nintendo szuka tłumacza angielsko-polskiego

Szansa na gry Pokemon po polsku? Nintendo szuka tłumacza angielsko-polskiego

-

Europejski oddział Nintendo zamieścił ofertę pracy, gdzie rekrutują osoby na stanowisko (młodszego) tłumacza angielsko-polskiego. Może to być znak, że wreszcie Nintendo nieco inaczej zaczyna patrzeć na Polski rynek i doczekamy się produkcji  w języku polskim…

…albo chociaż może na początek “Switcha 2” z menu z obsługą naszego rodzimego języka? 🙂

Oferta pracy znajduje się tutaj. Miejsce wykonywanie pracy to Frankurt nad Menem w Niemczech (siedziba Nintendo of Europe) w systemie pracy hybrydowej – 3 dni z biura, 2 dni zdalnie.

Do podstawowych obowiązków osoby zatrudnionej będzie należało tłumaczenie tekstów oprogramowania i innych materiałów z języka angielskiego na język polski, redagowanie tłumaczeń, ścisła współpraca z zespołem ds. zapewnienia jakości.

Wymagania na to stanowisko to natywny poziom języka polskiego, biegła znajomość języka angielskiego, dyplom tłumacza lub wcześniejsze doświadczenie w podobnej roli, znajomości pakietu Microsoft Office, umiejętność pracy w zespole oraz zainteresowanie grami wideo.

W Polsce Nintendo Switch jest bardzo popularne i nie dziwi, że wreszcie Nintendo się zaczęło interesować bardziej naszym rynkiem.

W naszym kraju to ConQuest Entertainment (siedziba w firmy w czeskiej Pradze) jest odpowiedzialny za dostarczenie konsol i gier Nintendo do polskich sklepów. Nadchodząca premiera Switcha 2 też może się wiązać z tym, że nowe produkcje otrzymamy wreszcie po polsku? Mario, Zeldy, Kirby i Pokémony? Czas pokaże.

Raik
Raik
Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Fan muzyki post-hardcorowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

━ Głosujemy!

Pokémon w Polsce #4 – Monopoly Pokemon

Święta Bożego Narodzenia 2001. Największa PokeMania w Polsce przeżywała swój szczyt. Zbliżające się święta są wyśmienitą okazją, aby producenci zabawek mogli się wzbogacić. W...

Pokémon w Polsce #11: Wielka Księga Pokémon

Wielka Księga Pokémon to jeden z najbardziej rozchwytywanych w okresie Pokemanii w Polsce przedmiotów...

Pokémon w Polsce #6: Rogaliki Pokémon

W 2001 roku na polskim rynku (i nie tylko) do sprzedaży trafiły popularne rogaliki...