Poznański Festiwal Fantastyki, Pyrkon, zbliża się wielkimi krokami. Do rozpoczęcia konwentu pozostał nieco ponad miesiąc (trwa on w dniach 28-30 kwietnia), a my znamy już program atrakcji i co najważniejsze – są wśród nich te Pokémonowe: wiedzówka, fanart, shippingi i LARP (live action role-playing)! Oto co konwentowicze będą mogli zahaczyć podczas Pyrkonu:

[Wolna forma] Pokémony SĄ wśród NAS! Co teraz?

Termin: Piątek, 28 kwietnia, 15:00
Czas trwania prelekcji: 1 godzina, 50 minut
Sala/miejsce: RPG/LARP 1.4
Kategoria: Strefa Fabularna
Opis: Stało się najbardziej nieoczekiwane. Ze wszystkich stron świata napływają raporty o tajemniczym pojawieniu się pokémonów w naszym świecie. Przypuszcza się, że ma to związek z poważnym wyciekiem danych z firmy Nintendo. W odpowiedzi na te niepokojące wieści, ONZ powołało specjalną Komisję Kryzysową ds. Pokémonów, której zadaniem jest zmierzyć się z tym problemem oraz drogą debaty i głosowań ustalić… co dalej? Weź udział w obradach KKP i razem z resztą zdecydujcie wspólnie, jaki los czeka naszych nowych przyjaciół. Pamiętaj, że ich życie i przyszłość leżą od teraz, między innymi, w twoich rękach!
Prowadzący: Adrian “Kurczak” Wesołowski, Ewelina “Insha” Sapeta i Anna “Auke” Czerniewicz

Konkurs wiedzowy Pokémon

Termin: Niedziela, 30 kwietnia, 11:00
Czas trwania prelekcji: 50 minut
Sala/miejsce: Pyrkącik 1
Kategoria: Blok Dziecięcy
Opis: Zastanawiasz się jak wiele wiesz o Pokémonach? Ile lat ma Ash? Skąd pochodzi? Albo jaka jest jego ulubiona potrwa? To tylko niektóre z naszych pytań, ale ciiiiiii… nie zdradzaj ich nikomu! A co, jeśli gdzieś wśród nas czai się zespół R, gotowy by zawalczyć o Twoją nagrodę? Wystarczy tylko ich pokonać!
Prowadzący: Dorota “Topaz” Derychowska i Barbara “Ether” Bobko

Ai…ron tail Pikachu czyli o miłości w Pokémonach

Termin: Niedziela, 30 kwietnia, 14:00
Czas trwania prelekcji: 50 minut
Sala/miejsce: Mori
Kategoria: Blok Fantastyki Dalekowschodniej
Opis: Pokémony mają już 20 lat, w tym czasie powstawało 18 sezonów serialu animowanego i najnowszego, dziejącego się w nowej krainie Alola. Ten panel będzie skupiał się na ostatnim wychodzącym na zachodzie sezonie Pokémon XY&Z, dziejącego się w krainie Kalos. Sezon ten swoją niekonwencjonalnością wyróżnia się na tle pozostałych m.in dodanym przez twórców wątek miłosny między Ashem i jej partnerką w podróży, Sereną. Przez 3 lata trwania emisji sezonu zdarzały się sytuacje, które doprowadziłoby niejednego fana do białej gorączki. Na panelu opiszemy dokładnie przebieg wydarzeń tworzących cały shipinng (nazwany przez fanów amourshipping), wraz z momentami humorystycznymi aż do zaskakującego zakończenia, które poruszyło wszystkimi fanami Pokémon na całym świecie.
Prowadzący: Kamil “Vapek” Karp i Agata “Nid” Stolar

Pokémony Origami

Termin: Niedziela, 30 kwietnia, 14:00
Czas trwania prelekcji: 50 minut
Sala/miejsce: Pyrkącik 2
Kategoria: Blok Dziecięcy
Opis: Pewnego pięknego dnia Ash dostał od profesora Oaka swojego pierwszego Pokémona i wyruszył z przyjaciółmi w świat, by zostać Mistrzem. Chciałbyś zostać Trenerem jak on? Złapać i oswoić Pikachu, Kakunę, bądź Vulpixa? Zrób własnego Pokeballa origami i zapełnij go, razem z nami, papierowymi Pokémonami.
Prowadzący: Alicja “Aleenx” Mączyńska i Krystian “Kris” Mączyński

Warto zwrócić uwagę, że niestety, Ai…ron tail Pikachu czyli o miłości w Pokémonach oraz Pokémony Origami kolidują ze sobą, więc nie da rady być na obu w całości.

Wszelkie informacje pochodzą ze strony Pyrkonu, gdzie znajdziecie kompletny program.

Wybieracie się na tegoroczny Pyrkon? Jeśli tak, to które atrakcje zamierzacie odwiedzić?