Strona głównaCIEKAWOSTKIPokémony niezmiennie w czołówce najbardziej rentownych marek!

Pokémony niezmiennie w czołówce najbardziej rentownych marek!

-

Pokémony nie zwalniają tempa! Według najnowszych danych opublikowanych przez License Global, marka Pokémon ponownie znalazła się w Top 10 najbardziej dochodowych licencji na świecie.

Z ich analizy wynika, że The Pokémon Company International wygenerowała przychód na poziomie 10,8 miliarda dolarów ze sprzedaży produktów na licencji Pokémon.

W skład tego wchodzą gry, zabawki, odzież i akcesoria, kolaboracje z projektantami, dekoracje domowe, publikacje i wiele innych. To umiejscowiło Pokémony jako 7. najbardziej zyskownej marki 2023 roku, obok takich gigantów jak Walt Disney Company i Warner Bros.

Jest to spadek o 800 milionów dolarów w porównaniu do 2022 roku, ale prawdopodobnie wtedy ten wynik był większy ze względu na premierę gier Pokémon Scarlet i Pokémon Violet. W 2023 nie dostaliśmy żadnej pełnoprawnej gry.

Mimo to, marka Pokémon jako całość zgromadziła już ponad 91,6 miliarda dolarów przychodu w całym okresie swojego istnienia, co jest teraz najwyższym wynikiem w historii dla marki medialnej.

Podsumowując, wygląda na to, że nasza ulubiona marka ma się dobrze i nic nie wskazuje, że odpuści 🙂

Raik
Raik
Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Fan muzyki post-hardcorowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

━ Pokedex

━ Głosujemy!

Pokémon w Polsce #4 – Monopoly Pokemon

Święta Bożego Narodzenia 2001. Największa PokeMania w Polsce przeżywała swój szczyt. Zbliżające się święta są wyśmienitą okazją, aby producenci zabawek mogli się wzbogacić. W...

Pokémon w Polsce #11: Wielka Księga Pokémon

Wielka Księga Pokémon to jeden z najbardziej rozchwytywanych w okresie Pokemanii w Polsce przedmiotów...

Pokémon w Polsce #6: Rogaliki Pokémon

W 2001 roku na polskim rynku (i nie tylko) do sprzedaży trafiły popularne rogaliki...

━ PokeTeorie