Na oficjalnej stronie Pokémon zapowiedziano wydarzenia, które będą miały miejsca z okazji Halloween. Dotyczą one wszelkich promocji,a także pojawia się adnotacja dotycząca Pokémon GO.

Możemy przeczytać:

Halloween to specjalny czas w Pokémon GO. W październiku pojawi się dużo nowych ciekawych rzeczy, a my nie możemy się doczekać , aby je zaprezentować i Was wystraszyć, a także dać możliwość złapania nowych Pokémonów, które uzupełnią Wasze Pokedexy! Bądźcie czujni, a już wkrótce zostanie podanych więcej szczegółów o Halloween w Pokémon GO!

W chwili obecnej możemy spekulować, ale wszystko na to wskazuje, że możemy doczekać się (wreszcie) trzeciej generacji w grze. Być może będzie nieco okrojona i wprowadzona etapowo tak jak to miało miejscu przy premierze Pokemoów z Johto, gdzie najpierw mogliśmy zdobyć Baby Pokémony (Togepi, Elekid, Pichu i inne).

Trzecia generacja wprowadza dużo Pokémonów, które mogłyby pojawić się z okazji Halloween – Pokémony duchy takie jak; Duskull, Shuppet, Banette, Sableye; Pokémony psychiczne np. Spoink, Meditite, Ralts. Dodatkowo także mogą dojść gatunki typu – Poochyena, Nuzleaf, Carvanha, Absol.

Zobacz listę Pokémonów z trzeciej generacji w Pokémon GO

Dla przypomnienia w tamtym roku z okazji Halloween podczas eventu mogliśmy zdobyć więcej Pokémonów typu i , a także otrzymywaliśmy podwójne cukierki. Bardzo możliwe, że zostanie to powtórzone, w końcu dzieci w te święto zbierają cukierki albo robią “psikus”.

Na oficjalne informacje dot. eventu w Pokémon GO musimy jeszcze poczekać – znając życie dowiemy się o nim jakieś 2-3 dni przed startem (w zeszłym roku event trwał od 26 października).

Świętowanie Halloween nie tylko kończy się na Pokémon GO.  W Pokémon TV zostaną udostępnione dwa specjalne odcinki o tematyce Halloween i Duchów. Dodatkowo ofcijalna strona Poekmon zachęca do pokazania swoich lamp z dyń przygotowywanych na Halloween z motywem Pokémon – oficjalny hashtag to #PokémonHalloween na twitterze, instagramie, facebooku, YouTubie. W centrach Pokémon natomiast pojawią się nowe maskotki!

1 KOMENTARZ

  1. Plot twist – Pokemon Company przed każdym eventem zapowiada szansę na złapanie nowych Pokemonów. Wynika z tego dość jasno, że raczej nowych stworów nie będzie. Tak jak poprzednim razem i jeszcze poprzednim.

    Zresztą – w plikach gry dalej nie ma niczego konkretnego odnośnie trzeciej geny :D

Zostaw odpowiedź