Logo dwudziestych urodzin Pokemona
Logo dwudziestych urodzin Pokémona
Kończący się właśnie rok był wyjątkowym dla całego świata Pokémon, Kieszonkowe Stworki obchodziły bowiem swoje 20 urodziny! TPCI nie szczędziła starań, aby każdy kolejny miesiąc przyniósł fanom dużo radości.

Rok 2016 pełen był eventów oraz atrakcji dla fanów wszelkich dziedzin Pokémona. Najważniejsze z nich to: dystrybucje Mitycznych Pokémonów dla gier X/Y/Omega Ruby/Alpha Sapphire, udostępnianie filmów o nich na oficjalnej stronie Pokémon, wydawanie zestawów PTCG z serii Mythical Pokémon Collection a także figurek i pluszaków!

Dodatkowo cały rok uświetniły: wydanie gier Pokémon Red/Blue/Yellow na Virtual Console na Nintendo 3DS (choć nieznacznie zmienionych), premiera zupełnie nowych gier z głównej serii, zatytułowanych Pokémon Sun/Moon oraz hit tegorocznych wakacji, a także poważny debiut na rynku gier smartfonowych – Pokémon GO! Rozpoczęła się także nowa seria anime Pokémon Sun&Moon i seria z krótkimi odcinkami prezentowanymi na YouTube – Pokémon Generations.

Zapowiedziano nam również pierwszy film aktorski w historii marki – Detektyw Pikachu! Pokémony zawitały także do innych tytułów Nintendo, takich jak Super Mario Maker czy Splatoon, a także aplikacji Nintendo Badge Arcade.

Miesiące Mitycznych Pokémonów

Dystrybucja do gier Pokémon X/Y/Omega Ruby/Alpha Sapphire

W każdym miesiącu, zaczynając na lutym, a kończąc na grudniu The Pokémon Company International wybierała przewodniego Kieszonkowego Stworka, który będzie atrakcją w tymże. Czekały nas takie atrakcje, jak dystrybucja eventowego Mitycznego Pokémona dla gier VI generacji – w lutym, maju, sierpniu i listopadzie, odpowiednio: Mew, Darkrai, Arceus, Genesect, do pobrania których niezbędny był specjalny kod.

W pozostałych miesiącach nie było potrzeby się już gimnastykować, aby dostać swojego Mitycznego Kieszonkowego Stworka – wystarczyło pobrać go przez Nintendo Network. Dostępne były kolejno: marzec – Celebi, kwiecień – Jirachi, czerwiec – Manaphy, lipiec – Shaymin, wrzesień – Victini, październik – Keldeo, grudzień – Meloetta. Wszystkie eventowe Mityczne Pokémony rozdawane w ramach dwudziestolecia Pokémona łączy to, że są na 100 poziomie, złapane w Cherish Ball. Przypisany im jest trener o nazwie GF (od Game Freak, tworzącego gry Pokémon).

Grafika promująca dystrybucję Mitycznych Pokemonów
Grafika promująca dystrybucję Mitycznych Pokémonów

Filmy kinowe na oficjalnej stronie Pokémon.com

Na stronie PTCI – Pokémon.com w kolejnych miesiącach udostępniano filmy odpowiadające Pokémonowi przypisanemu do konkretnego okresu czasu, np. w lutym dostaliśmy Pokémon Film Pierwszy: Zemsta Mewtwo, gdyż był to miesiąc Mew. Pojawiły się więc także filmy: Pokémon: Głos Lasu, Pokémon: Jirachi – Spełnione Marzenia, Pokémon: The Rise of Darkrai, Pokémon Ranger and the Temple of Sea, Pokémon: Giratina i Strażnik Nieba, Pokémon: Arceus i Klejnot Życia, Pokémon Czerń – Victini i Reshiram/Pokémon Biel – Victini i Zekrom, Pokémon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości oraz Pokémon: Genesect i Objawiona Legenda. Niektóre z filmów są nadal powtarzane na oficjalnej stronie. Kinówki pojawiały się także w ofercie iTunes Store, Google Play i Amazon Video.

Pokemon: Film Pierwszy, jako pierwszy pojawił się online na oficjalnej stronie
Pokémon: Film Pierwszy, jako pierwszy pojawił się online na oficjalnej stronie

Zestawy Pokémon TCG z serii Mythical Pokémon Collection

Zestawy PTCG także tyczyły się Pokémona przypisanego do miesiąca, a zawierały: nową kartę promocyjną Mitycznego Pokémona, przypinkę z Mitycznym Pokémonem, dwa dodatki z rozszerzenia Generations i kod do Pokémon Trading Card Game Online.

Ostatni z zestawów Pokemon Mithical Collection poświęcony Meloettcie
Ostatni z zestawów Pokémon Mithical Collection poświęcony Meloettcie

Inne atrakcje

Takie jak kalendarium marki na oficjalnej stronie, czy figurki i maskotki Pokémonów miesiąca. Z bardziej komercyjnych warto przypomnieć chociażby reklamę zatytułowaną “Train On”, wyemitowaną podczas przerwy Super Bowl 50, czyli największego wydarzenia sportowego w USA. Niżej rozszerzona wersja reklamy z oficjalnego kanały YouTube Pokémon:

#Pokémon20 w Polsce

Pluszowy Celebi
Pluszowy Celebi

Kody na Mityczne Pokémony można było dostać od Dystrybutora Nintendo Polska na jego oficjalnym facebookowym fanpage’u, w sklepie oferującym licencjonowane produkty Nintendo (lista sklepów) lub na stronach współpracujących z Nintendo, w tym na PokeSerwis.pl.
Nie dostaliśmy niestety dostępu do filmów kinowych w języku polskim na oficjalnej stronie Pokémon, gdyż polskie wersje językowe nigdy dotąd nie były tam udostępniane. Za to polskojęzyczny Disney XD pamiętał o uświetnieniu urodzin marki 27 lutego, emitując tego dnia film Pokémon: Diancie i Kokon Zniszczenia.
Co do jubileuszowych kart – jak zwykle nie zawiódł nas polski dystrybutor kart – sklep ISA.pl, sprowadzając zestawy Mythical Pokémon Collection oraz rozszerzenia Pokémon XY: Generations i Pokémon XY: Evolutions. Ponadto maskotki Mitycznych Pokémonów mogliśmy zakupić chociażby w sklepie Yatta.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here