Pokemon 3 Zaklęcie Unown okładka bokPokémon 3: Zaklęcie Unown to kolejny wydany w Polsce na kasecie VHS film Pokémon. Wydanie to zalicza się do okresu największej Pokemanii w Polsce w latach 2000-2002.

Na początku roku 2002 Pokemania w naszym kraju trwa w najlepsze. Jest emitowane anime, kioski są pełne gazetek o tematyce Kieszonkowych Stworków, bazarki ociekają wizerunkiem Pikachu. Po wydaniach Pokémon: Film Pierwszy i Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę na kasetach VHS pod koniec 2001 roku nadszedł czas na trzeci film z serii, zatytułowany Pokémon 3: Zaklęcie Unown. Kaseta została wydana wyłącznie do użytku domowego, bez licencji do wypożyczania. Kasetę VHS (a później i płytę DVD) wydał w naszym kraju Warner Bros Video 15 lutego 2002 roku. Jedyną ścieżką dźwiękową na kasecie jest polski dubbing przygotowany przez studio MASTER FILM.

Dodatkami do filmu na VHS-ie są, podobnie jak w wersji globalnej: film krótkometrażowy Pikachu i Pichu, a do tego Warner Bros dodał również reklamę wydania VHS odcinka specjalnego Pokémon: Mewtwo Powraca, reklamę Ligi Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Pokémon, a także pasmo reklamowe Kina Familijnego (m.in. filmu Tom i Jerry: Magiczny Pierścień).

Wydanie przypomina to filmu drugiego – pudełko jest przezroczyste a zewnętrzna okładka wzorowana na wersji amerykańskiej. Środek okładki zawiera reklamy Mirindy. Pudełko zawiera dodatkowo: ulotkę reklamującą gry Pokémon GOld Silver i Crystal oraz GameBoya Color, a także Przewodnik Pokémon TCG i kolekcjonerską kartę z Unownem J.

Okładka

Kaseta VHS

Karta z Unownem J

Ulotka Pokémon GOld, Silver, Crystal i GameBoy Color

Przewodnik Pokémon TCG

Reasumując – Pokémon 3: Zaklęcie Unown na VHS to jeden z legendarnych przedmiotów wśród polskich fanów Pokémona. Wydanie jest dobre, a jednocześnie wciąż dostępne, chociażby na Allegro czy Olx. Do dziś mam tę kasetę i od czasu do czasu do niej wracam.
PS. A Wy macie jeszcze te magnetowidy? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here