Pokemon 2 Uwierz w swoją siłę bok okładkiW Polsce, zwłaszcza w okresie Pokemanii wydano liczne produkty Pokémon. Dziś przybliżę Wam jeden z kultowych wśród kolekcjonerów przedmiotów, czyli film Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę wydany u nas na kasecie VHS!

Końcówka 2001 roku to niewątpliwie apogeum i sam środek Pokemanii w Polsce! Nie należało więc wątpić, że po wydaniu filmu Pokémon: Film Pierwszy dostaniemy i drugi z tej serii, zatytułowany Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę. Kaseta została wydana wyłącznie do użytku domowego, bez licencji do wypożyczania. Kasetę VHS (i jednocześnie płytę DVD, o której innym razem) wydał w naszym kraju Warner Bros Video 14 grudnia 2001 roku, a więc w niecały miesiąc po poprzednim! Jedyną ścieżką dźwiękową na kasecie jest polski dubbing przygotowany przez Studio Sonica.

Dodatkami do filmu na VHS-ie są, podobnie jak w wersji globalnej: zwiastuny i reklamy wydań VHS filmów Pokémon: Film Pierwszy i Pokémon 3: Zaklęcie Unown, film krótkometrażowy Pikachu Wybawca i reklama Ligi Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Pokémon. Warner Bros dodało także pasmo reklamowe swoich polskich wydań Warner Home Video (m.in. Atomówek czy Laboratorium Dextera).

Wydanie nie jest już tak „szczególne”, jak w przypadku poprzedniego filmu – pudełko jest przezroczyste, a wnętrze okładki zawiera reklamy filmu pierwszego i trzeciego oraz gry Pokémon Crystal na GameBoy Color, ale także komercyjne (tzn. nie tyczące się własnych produktów). Projekt okładki po stronie zewnętrznej jest zgodny z amerykańskim wydaniem. Pudełko zawiera dodatkowo kolekcjonerską kartę PTCG z Pikachu.

Okładka


Kaseta VHS

Karta z Pikachu

Reasumując – Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę na VHS to jeden z legendarnych przedmiotów wśród polskich fanów Pokémona. Wydanie jest dobre, a jednocześnie wciąż dostępne, chociażby na Allegro czy Olx. Do dziś mam tę kasetę i od czasu do czasu do niej wracam.
PS. od ostatniego tekstu o kasetach VHS z Pokémonami mineły około dwa lata, a mój magnetowid nadal ma się dobrze

2 KOMENTARZE

 1. Ja mam kasetę. Pamiętam że była to droższa bajka na VHS w tamtych czasach ale udało mi się mieć. Niestety kartę zgubiłem, a byłem zadowolony z niej.

  • Dzięki za odzew!
   Faktycznie kaseta wtedy kosztowała pewnie ze 2x tyle co przeciętna kaseta z bajkami w sklepach z VHS-ami, ale za markę trzeba płacić. Co do mojego pierwszego kontaktu z kasetą, to mój Brat dostał ją na urodziny, więc obejrzałem ją multum razy i większość kwestii znam dosłownie na pamięć – jak to w takim wypadku podczas ponownego oglądania recytuję razem z aktorami 😀
   Co do karty to obecnie bardzo trudno dostać egzemplarz kasety ze wszystkimi dodatkami.
   A, przy okazji zapraszam do dalszego odwiedzania strony, bo niebawem wspominek o kasecie z filmem Pokémon 3: Zaklęcie Unown!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here