Strona głównaPOLECANEPokémon w Polsce #6: Rogaliki Pokémon

Pokémon w Polsce #6: Rogaliki Pokémon

-

W 2001 roku na polskim rynku (i nie tylko) do sprzedaży trafiły popularne rogaliki od firmy Chipita w specjalnej, Pokémonowej edycji. W każdym produkcie znajdowała się jedna z 160 naklejek, które można było wklejać do albumu.
Za pomoc w przygotowaniu tego Pokémona w Polsce, dziękuje Nid, która zechciała zeskanować swój (nagrodzony!) album z naklejkami.
Opakowanie rogalika
Opakowanie rogalika

Cena produktu wahała się między 1,29 a 1,79zł — można było “dorwać” nieraz promocję za 0,99 w niektórych hipermarketach. W telewizji produkt promowała poniższa reklama.

W jednym rogalu mogliśmy znaleźć losową naklejkę. Do sprzedaży trafiły dwie serie naklejek — dodatki z nowszej edycji różniły się tłem i pozami Pokémonów czy bohaterów, a także w górnym prawym rogu znajdowała się informacja o typie Pokémona. Dla porównania — kilka naklejek z pierwszej jak i drugiej serii.

stickersy

W punktach sprzedaży można było nabyć specjalny album do wklejania naklejek. Pamiętam do dziś, swoją radość, gdy wreszcie go znalazłem po dłuższych poszukiwaniach na bazarku “Przy Agorze” (Warszawa) w budce ze słodyczami nazywanej “U Pana Tadzia”. Koniecznie muszę wspomnieć, że właśnie on, Pan Tadzio często dorzucał przy zakupach u niego rogalików/chipsów/innych Pokémonów rzeczy typu naklejki albo Pokémon Tazo 🙂

Tytułowa strona albumu
Tytułowa strona albumu

Album posiadał 36 stron. Na drugiej stronie mogliśmy wpisać swoje dane — dane adresowe, a także od kiedy kolekcjonujemy album, kiedy zakończyliśmy, nazwę ulubionego Pokémona i ulubiony croissant firmy Chipita.

W środku znajdowały się strony do przylepiania nalepek. Kolejność Pokémonów była zależna od numeru w Pokedeksie — czyli od Bulbasaura do Mew. Pod miejscem na nalepkę znajdował się numer Pokémona, imię a także krótki, najczęściej dwu lub trzy zdaniowy opis. Na każdej stronie znajdowało się pięć miejsc na nalepki, a dodatkowo był dodany obrazek jakiegoś losowego (brak jakiejkolwiek analogii w tym) Pokémona. Na samym końcu były miejsca także na specjalne naklejki – znanych nam bohaterów anime.

s-l300Podczas trwania promocji mogliśmy wygrać różne nagrody. W paczce z rogalikiem mogliśmy znaleźć specjalną kartę dzięki której mogliśmy wygrać Pokémon Power Bouncers – czyli kauczukową piłkę z Pokémonem w środku.

Po skompletowaniu całego albumu i wysyłce pod wskazany adres na przedostatniej stronie braliśmy udział w losowaniu w którym mogliśmy wygrać między innymi Nintendo 64 Pikachu Editon, Game Boya Colora, elektroniczny Pokedex, BattPoke lub figurki Pokémonów z pokrowcem — akurat taką nagrodę dostała Nid za swoją skompletowaną kolekcję.

Ostatnia strona albumu z nagrodami
Ostatnia strona albumu z nagrodami

Niestety, organizator konkursu odsyłał album, który wcześniej nieco zbezcześcił – przez wszystkie strony albumu został przeciągnięty pasek z Pikachu i napisem “Anulowano”, aby zapobiec ponownej wysyłce i odebrania nagrody. Wraz z nagrodą i albumem dostawaliśmy list z podziękowaniami za udział w zabawie.

skanuj0001
List gratulacyjny

Do Waszego wglądu udostępniamy kompletną kolekcję (jeszcze raz dzięki Nid!)

Z pewnością, rogaliki Pokémon to jedna z najbardziej kojarzonych promocji podczas trwania największej PokeManii w Polsce. A jak tam Wasze kolekcje? Udało Wam się złapać je wszystkie? 🙂 A może nigdy o tym nie słyszeliście?

Raik
Raik
Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Fan muzyki post-hardcorowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

━ Głosujemy!

Pokémon w Polsce #4 – Monopoly Pokemon

Święta Bożego Narodzenia 2001. Największa PokeMania w Polsce przeżywała swój szczyt. Zbliżające się święta są wyśmienitą okazją, aby producenci zabawek mogli się wzbogacić. W...

Pokémon w Polsce #11: Wielka Księga Pokémon

Wielka Księga Pokémon to jeden z najbardziej rozchwytywanych w okresie Pokemanii w Polsce przedmiotów...

Pokémony w McDonaldzie!

Od tego piątku, 19 sierpnia w restauracjach sieci McDonald's do zestawów Happy Meal będą...