okładka bokW Polsce, zwłaszcza w okresie Pokemanii wydano liczne produkty Pokémon. Dziś przybliżę Wam jeden z najbardziej kultowych wśród kolekcjonerów przedmiotów, a zarazem zdecydowanie najpopularniejszy wolumin Pokémon po polsku – Pokémon: Film Pierwszy na kasecie VHS!

Końcówka 2001 roku to niewątpliwie apogeum i sam środek Pokemanii w Polsce! Nie należało więc wątpić, iż dostaniemy pierwszy film z serii Pokémona w wydaniu do użytku domowego (jednak bez licencji do wypożyczania). Kasetę VHS (i jednocześnie płytę DVD, o której innym razem) wydał w naszym kraju Warner Bros Video w cyklu Kino Familijne 26 listopada 2001. Jedyną ścieżką dźwiękową na kasecie jest polski dubbing przygotowany przez Studio Sonica.

Dodatkami do filmu na VHS-ie są, podobnie jak w wersji globalnej: historia narodzin Mewtwo, zwiastun filmu Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę oraz film krótkometrażowy Wakacje Pikachu! Warner Bros dodało także pasmo reklamowe swoich polskich wydań Kina Familijnego (m.in. filmu Stalowy Gigant).

Wydanie jest bardzo ładne – już samo pudełko wspaniale wyróżnia się wśród kaset na półce swoim żywym, żółtym kolorem. Projekt okładki jest zgodny jest zgodny z amerykańskim wydaniem. Pudełko zawiera dodatkowo ulotkę Ligi Pokémon Trading Card Game oraz kolekcjonerską kartę z Mewtwo.

Okładka

Kaseta VHS

Ulotka Ligi Pokémon Trading Card Game

Karta z Mewtwo

Reasumując – Pokémon: Film Pierwszy na VHS to jeden z najbardziej pożądanych przedmiotów wśród polskich fanów Pokémona. Wydanie jest bardzo dobre, a jednocześnie wciąż dostępne, na chociażby Allegro czy Olx. Do dziś kaseta w dwóch egzemplarzach zajmuje miejsce na mojej półce, czasami nawet do niej wracam.
PS. Tak, mam jeszcze magnetowid 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here