Chociaż Polska nie jest najlepszym miejscem, jeśli chodzi o dostępność wszelakich produktów i dóbr Pokémon, nie jest też najgorszym. Dla przykładu, karty Pokémon są w Polsce ogólnodostępne. Oferują je zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Co więcej, w zasadzie dostajemy wszystkie zestawy i produkty (przynajmniej te większe), i wcale nie odbiegamy pod tym względem od krajów zachodnich. Zobaczmy więc, jak wygląda Karcianka Pokémon w Polsce.
800px-Pokémon_TCG_logo

Produkty

Karcianka Pokémon w Polsce opiera się na Sklepie ISA
Karcianka Pokémon w Polsce opiera się na Sklepie ISA

Jak już wspomniałem, polskie sklepy spisują się dobrze, jeśli chodzi o dostępność towarów. Oficjalny dystrybutor kart Pokémon na Polskę to Sklep ISA. Jest to sklep internetowy, prowadzący sprzedaż zarówno detaliczną, jak i hurtową. To właśnie od ISA inne sklepy pobierają dodatkówki, talie i zestawy PTCG. Jako, że jest to oficjalny dystrybutor, to u nich należy spodziewać się najwcześniej świeżo wydanych na Zachodzie produktów. Jednakże, nie zawsze pojawiają się szybko – jak Shiny Mega Gyarados Box, a jeszcze inne, jak np. Mythical Pokémon Collection – Celebi, nie ukazują się w Polsce w ogóle.

Są i inne sklepy – jednym z nich jest jest Graal. Podobnie jak ISA, posiada wybór produktów PTCG w korzystnych cenach. W dodatku, posada sieć sklepów stacjonarnych na terenie Warszawy. Mniej znanych sklepów oferujących karty Pokémon jest więcej. Co więcej, karty Pokémon są też dostępne w Polsce z drugiej ręki, na przykład na Allegro.

 

Logo sklepu Graal
Logo sklepu Graal

Granie

Mimo, że Pokémony nie są takim hitem jak na przełomie tysiącleci, Karcianka Pokémon w Polsce ma wielu fanów i kultowy status. Nad Wisłą jak najbardziej się w nią gra. Społeczność fanów gry jest aktywna i często spotyka się, by rozgrywać mecze i turnieje. Główna grupa na Facebooku zrzesza ponad czterystu członków, co jest niezłym wynikiem – amerykańska ma… sześćdziesięciu siedmiu. Ponadto, istnieją mniejsze grupy, w których fani PTCG umawiają się na spotkania i mecze w swoich miejscowościach. Co więcej, istnieją ogólnopolskie turnieje, a nawet ranking graczy. Ostatnio, polscy gracze wzięli udział w mistrzostwach Europy w Londynie. Znanym serwisem zdaje się być Ptcg.eu.

Do tego, warto pamiętać o Pokémon Trading Card Game Online. Gra jest zupełnie darmowa i pozwala na mierzenie się z graczami z całego świata.

 

The Pokémon Company International (TPCI) zarządza m.in. PTCG
The Pokémon Company International (TPCI) zarządza m.in. PTCG

Linki

Produkty

ISA: http://isa.pl/k14-Pokémon.html

Graal: http://www.sklep-graal.pl/pl/c/Pokémon-TCG/25

Morion: http://www.moriongames.pl/Pokémon-c-6_13_131.html

Granie

Główna strona: ptcg.eu

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/PokémonTCGPolska/

Pokémon Trading Card Game Online: http://www.Pokémon.com/us/Pokémon-tcg/play-online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here