Ostatnim filmem Pokémon wydanym w Polsce w okresie Pokemanii był Pokémon 3: Zaklęcie Unown. Jakże wielkie było zdumienie polskich Pokefanów, gdy dowiedzieli się, że film 13 Pokémon: Zoroark – Mistrz Iluzji zostanie wydany w Polsce na DVD 22 września 2011 roku!

Płyta została wydana wyłącznie do użytku domowego, bez licencji do wypożyczania. Płytę DVD wydał w naszym kraju TiM Film Studio 22 września 2011 roku. Na płycie mamy film w trzech wersjach językowych: polskiej (przygotowanej przez studio SDI Media Polska), angielskiej oraz rosyjskiej.

Okładka zawiera logo filmu Pokémon: Zoroark – Mistrz Iluzji w polskiej wersji graficznej. Polskiego logo nie zastosowano jednak ani na płycie (gdzie jest logo angielskie), ani w ekranie tytułowym filmu (gdzie mamy angielskie logo i polskie napisy).

Należy zwrócić uwagę na to, że opis fabuły filmu na tylnej okładce jest błędnie przygotowany. Zastosowano tu angielskie frazy, np. Pokémon Baccer Word Cup zamiast Mistrzostwa Świata Pokémon Baccera czy Crown City zamiast Miasto Crown, co jest zupełnie niekompatybilne z polskim tłumaczeniem. Do tego autor opisu nie zrozumiał, czym owe mistrzostwa są. Poza tym w opisie stawia się pod znakiem zapytania nawet przetrwanie przyjaźni Asha i spółki, co nijak ma się do fabuły.

Płyta jest w klasycznym, przezroczystym pudełku i, w przeciwieństwie do niektórych zagranicznych wydań, nie zawiera promocyjnej karty z Celebim.

Okładka

Płyta DVD

Menu

Macie tę płytę?

Tym tekstem kończymy ciąg Pokémona w Polsce o oficjalnych produktach Pokémon. W kilku następnych wydaniach skupimy się raczej na pracy fanów! Ciekawi, o czym napiszemy!? To do nas zaglądajcie! A może sami macie jakieś pomysły czy propozycje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here