Strona głównaFILMYPokémon the Movie 20: I choose you! - opis filmu

Pokémon the Movie 20: I choose you! – opis filmu

-

Już jutro premiera w Japonii 20 filmu pełnometrażowego z serii Pokémon — Pokémon the Movie 20: I choose you! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szczegółowy opis całego filmu! Jeśli nie lubicie spoilerów – nie czytajcie!

Opis filmu

Dwudziesty film Pokémon zaczyna się niczym pierwszy odcinek anime – Ash ogląda walkę Pokémonów na swoim telewizorze w mieście Pallet Town. Toczy się bitwa pomiędzy Blastoisem, a Venusaurem i Gengarem.

Następnego dnia, główny bohater budzi się za późno. Miał wstać rano i wybrać swojego pierwszego Pokémona — Squirtle’a. W dzień, który miał być dla niego przełomowy, spóźnia się do laboratorium profesora Oaka. Wodnego żółwia jako swojego startera wybiera Gary, pozostałe dostępne Pokémony dla rozpoczynających podróż w Alabastii trenerów, czyli Bulbasaur i Charmander też znajdują swoich właścicieli. Ashowi pozostaje Pikachu, który na początku jest jemu nieposłuszny — przekonuje się do niego w momencie, kiedy chce się poświęcić dla tego Pokémona, gdy atakuje ich stado Spearowów.

Pikachu w tej chwili używa niesamowicie potężnego pioruna, który ratuje ich od dzikich Pokémonów. Oboje bardzo wyczerpani leżą na ziemi. Na niebie pojawia się Ho-oh, który upuszcza na nich swoje tęczowe pióro. Cała ta akcja trwa około 15 minut i jest niemal taka sama jak w pierwszym odcinku. Pojawia się także mama Asha – Deliah Ketchum, jednak nie ma żadnego śladu wątku Misty i jej roweru.

Ash i Pikachu kontynuują swoją podróż – trener łapie Caterpie, a potem walczy z Eriką w sali gimnastycznej w Celadon — tam zdobywa swoją trzecią odznakę w regionie Kanto.

W leśnym centrum Pokémon bohater spotyka trenera, którego Vaporeon został pokonany przez legendarnego Enteia. Ash wraz z nowo poznanym kolegą o imieniu Makoto, pochodzącym z miasta Twinleaf (Sinnoh) i jego Piplupem poznają również Soji’ego z Veilstone i z posiadanym przez niego Lucario starają się odnaleźć legendarnego psa. Gdy w trójkę spotykają Enteia, starają się go złapać — bezskutecznie.

Ash i Makoto zaczynają podróżować razem. Mierzą się w oko w oko z Onixem. Od czasu do czasu pojawia się przy nich sylwetka Marshadowa, którego bohaterowie nie dostrzegają.

Podczas ulewy na swojej drodze spotykają Charmandera, którego porzucił trener. Pokémon jednak wierzy, że jego właściciel po niego wróci. Ash i Makoto zabierają Pokémona do jaskini, gdzie ratują przed zgaśnięciem płomienia na jego ogonie. W grocie spotykają ponownie Soji’ego, który poszukuje trzech legendarnych Pokémonów psów – Enteia, Raikou i Suicune’a, które zostały przywrócone do życia przez Ho-Oha. Dzięki książce odważnego trenera, dowiadują się, że legendarny Pokémon zamieszkuje górę Tensei. Decydują się wybrać.

W między czasie, Caterpie Asha ewoluuje w Metapoda podczas walki z dzikim Pinsirem. Charmander również przechodzi przemianę w swoją drugą formę – Charmeleona. Bohaterowie spotykają Crossa – trenera, który porzucił Charmandera, twierdząc, że nigdy z niego nie będzie miał pożytku. Charmeleon walczy z Incineroarem, ale Pokémon Asha przegrywa. Młody trener przeżywa chwilę zwątpienia, obwinia także Pikachu za serię porażek — raniąc go mówiąc, że wolałby mieć Squirtle’a lub Bulbasaura — na szczęście zdaje sobie sprawę, że postąpił źle i przeprasza Pikachu przytulając go mocno.

Bohaterowie kontynuują podróż. Metapod ewoluuje w Butterfree podczas walki z grupą Primeape’ów. Potem na swojej drodze spotykają różowego Butterfree, który jest prześladowany przez Fearowa. Butterfree Asha ratuje go. Trener decyduje się z wielkim smutkiem pozwolić odejść swojemu Pokémonowi i zostać wraz z partnerką.

Makoto zauważa Suicune’a, a także Raikou. Oba Pokémony szybko znikają im z pola widzenia. Na swojej drodze spotykają także starca o imieniu Bonji, naukowca, który od 20 lat szuka Ho-oha.

Bohaterowie, wraz z Bonjim, docierają do góry Tensei, gdzie znów spotykają Crossa. Podczas kolejnego pojedynku z Incineroarem, Charmeleon ewoluuje w Charizarda i pokonuje go bezproblemowo. Trener wtedy żałuje, że wcześniej nie dostrzegł potencjału Charmandera. Kradnie Ashowi tęczowe pióro, mówiąc, że dzięki temu będzie mógł wezwać Ho-oha, którego wcześniej widział. Twierdzi tym samym, że ma do tego pełne prawo skoro legendarny ptak także mu się objawił.

Dziwnym trafem, pióro przejmuje Marshadow – zaczyna atakować ludzi. Przez to ginie prawie Cross, jednak to właśnie Charizard ratuje go, blokując atak mitycznego Pokémona. Wtedy Cross przechodzi wewnętrzną przemianę i zaczyna pomagać innym. W pewnym momencie, Ash blokuje trafienie Marshadowa wymierzone w Pikachu — niczym tak samo jak w pierwszym filmie Pokémon, gdy trener blokuje atak Mewtwo.

Ciało Asha zanika, zostaje tylko po nim jedynie czapka. Zrozpaczony Pikachu atakuje najpotężniejszym Thunderboltem jaki kiedykolwiek widział świat Pokémon.

Tymczasem, Ash pojawia się w czymś na wzór alternatywnej rzeczywistości (niczym życie po śmierci). Próbuje wrócić do swojego Pokémona ale bezskutecznie.

Pikachu rozmawia z nim bezpośrednio i mówi swojemu trenerowi bardzo poruszające słowa chcę być z Tobą na zawsze.

W tym czasie tęczowe pióro przywołuje Ho-oha i tak jak mówi legenda – zwraca życie martwym. Legendarny ptak uspokaja dzikie Pokémony, łącznie z Marshadowem. Wszystko wraca do normy.

 

Ash wyzywa do walki Ho-oha. Pikachu ostatecznie z nim przegrywa po dobrej walce. Ho-oh odlatuje, a główny bohater zmierza ku centrum Pokémon, aby ratować swojego pierwszego Pokémona. Reszta bohaterów także idzie w swoją stronę — Bonji zostaje na pustyni, Makoto wraca do swojej matki w rodzinnym mieście (która przypomina nieco Cynthie). Soji postanawia wyruszyć na poszukiwanie legendarnych ptaków – Zapdosa, Articuno i Moltresa. Nasz główny bohater kontynuuje podróż, aby zostać mistrzem Pokémon…

Raik
Raik
Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Fan muzyki post-hardcorowej.

2 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję,że w 21 filmie będzie Lugia ze Srebnym,ponieważ była z nim w 3cz.odc.Pokemon:Master Quest pt.od Tajemniczej historii-Słowo się rzekło!!!

  2. Według mnie filmy Pokemon to najgorszy twór związany z pokami. Fabuła nudna, w każdym filmie dzieje się to samo – ktoś coś zabija asha, potem pikachu płacze żeby wyżebrać litość oglądających, potem jakiś dobrodzuszny stwór go wskrzesza… Denne filmy! W dodatku gena 1kanto jest a tu nagle przypierniczyli enteia lucario lycanrocka itd. Fuj! Nie rozumiem, jak można się nabrać na te postacie, odgrzewane kotlety, a mogłybyć fajne osoby, np. serena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

━ Pokedex

━ Głosujemy!

Pokémon w Polsce #4 – Monopoly Pokemon

Święta Bożego Narodzenia 2001. Największa PokeMania w Polsce przeżywała swój szczyt. Zbliżające się święta są wyśmienitą okazją, aby producenci zabawek mogli się wzbogacić. W...

Pokémon w Polsce #11: Wielka Księga Pokémon

Wielka Księga Pokémon to jeden z najbardziej rozchwytywanych w okresie Pokemanii w Polsce przedmiotów...

Pokémon w Polsce #6: Rogaliki Pokémon

W 2001 roku na polskim rynku (i nie tylko) do sprzedaży trafiły popularne rogaliki...