Drugi tydzień emisji Pokémon seria: XYZ na kanale Disney XD, a zatem dziesięć pierwszych odcinków 19 sezonu anime już za nami! Warto więc podsumować, co spotkało nas w tym tygodniu.

Tym razem dostaliśmy ciekawe odcinki przybliżające wątki Zespołu Flara, Miętusia i Greninji Asha, mogliśmy obejrzeć nawet Wystawę Pokémonów! Poniżej przedstawiamy krótkie streszczenia odcinków wyemitowanych w tym tygodniu (zawierają spoilery, więc nie czytaj ich, jeśli samemu zamierzasz nadrabiać oglądanie).

#6 Legenda bohatera ninja!

Krótkie streszczenie

DP23Sanpei zabiera Asha i spółkę do swojej rodzinnej Wioski Ninja – poznajemy tam jego dwóch braci – Ippeia i Niheia oraz wodza Hanzo i jego asystentkę, 100-latkę o wyglądzie młodej kobiety – Shinobu. Sanpei stacza walkę ze swoim bratem – Niheiem i ją przegrywa. Następnie wioska z nieznanych powodów zostaje zaatakowana przez ninja służących Kagetomo – wódz Hanzo zostaje porwany. Zamieszanie zwiększa jeszcze atak Zespołu R.

Polska wersja

Głosy są dobrze dobrane, Sanpeiowi zachowano dotychczasowy (gra go Adam Pluciński), pozostałe to: Ippei (Modest Ruciński), Hanzo (Grzegorz Pawlak powracający do Pokémonów!), Kagetomo (Karol Wróblewski) i Heidayu (Krzysztof Cybiński). Głosy zupełnie losowych postaci także zostały nieźle dobrane. Gra nie powala, ale jest w normie, jak zawsze.

#7 Festiwal decyzji!

Krótkie streszczenie

DP208Poznajemy cel ataku Kagetomo na Wioskę Ninja – chce on zostać nowym wodzem wioski. Dochodzi do regularnej bitwy pomiędzy naszymi bohaterami i mieszkańcami wioski a ninja Kagetomo. Ash stawia czoła Heidayowi, a Ippei Kagetomo w walce o przywództwo. Greninja Asha ewoluuje, zmienia nawet na chwilę swój wygląd i pokonuje Bisharpa rywala. Greninja Ippeia także wygrywa z Weavilem Kagetomo. Ten ostatni rozumie już błędy w swoim postępowaniu i wyrusza w świat, aby dowiedzieć się, jak coś dla niego zrobić. Ippei zostaje wodzem Wioski Ninja.

Polska wersja

Wszystkie głosy zostały zachowane: Sanpei (Adam Pluciński) Ippei (Modest Ruciński), Hanzo (Grzegorz Pawlak powracający do Pokémonów!), Kagetomo (Karol Wróblewski) i Heidayu (Krzysztof Cybiński). Głosy zupełnie losowych postaci także zostały nieźle dobrane. Gra nie powala, ale jest w normie, jak zawsze. Jedyna nowa postać to Saizo (Przemysław Wyszyński).

#8 Taneczny debiut!

Krótkie streszczenie

DP336Ash i spółka docierają do miasta Couriway, gdzie to Serena ma wziąć udział w Wystawie Pokémonów – ma to być debiut Eevee w Wystawach oraz zmagania o trzeci Klucz Księżniczki dla Sereny. W zawodach biorą udział także Nini oraz, jak zwykle pod przykrywką, Jassie. Pomimo dobrego występu Eevee popełnia błąd, który przekreśla szanse Sereny na zwycięstwo. Całe zawody wygrywa Jessie i zdobywa swój pierwszy Klucz Księżniczki!

Polska wersja

Nini nie gra już Aleksandra Rawan, ale Julia Chatys, natomiast Monsieur Pierre to nadal Waldemar Barwiński. Błędów w tłumaczeniu, czy grze aktorskiej nie odnotowano.

#9 Spotkanie w Jaskini Terminus!

Krótkie streszczenie

DP238Nasi bohaterowie wchodzą do Jaskini Terminus. Miętuś łączy się tam z Z2 i poleca mu uciekać. Zespół Flara wpada na trop Z1 (Miętusia) i rozpoczyna pogoń. Dzięki zmianie Miętusia w Zygarde 10% i połączeniu Asha z Greninją, Z1 udaje się uciec. Odcinek obfituje w walki z Zespołem Flara.

Polska wersja

Lysandre (Jacek Król), Miętuś (Sebastian Cybulski), Aliana (Julia Kołakowska-Bytner), Xerosic (Łukasz Lewandowski) i Bryony (Anna Wodzyńska) mają te same głosy, co dotychczas. Zwłaszcza Aliana i Bryony są zagrane doskonale, czyli bez żadnego charakteru.

#10 Połączenie komórkowe!

Krótkie streszczenie

DP94Bonnie bardzo martwi się o zaginionego Miętusia poszukiwanego przez zły Zespół Flara. Aby go znaleźć Clemont przygotowuje nawet specjalnego robota tropiącego nasłonecznione miejsca, które Miętuś tak lubi. Podczas poszukiwać Bunnelby zostaje ranny, a z powodu braku ziół w Centrum Pokémonów Bonnie rusza w góry po najserę. Widząc chęć pomocy Pokémonowi ze strony naszej gromadki Miętuś postanawia wrócić do Bonnie i dalej podróżować z przyjaciółmi.

Polska wersja

Miętuś (Sebastian Cybulski), Aliana (Julia Kołakowska-Bytner) i Bryony (Anna Wodzyńska) mają te same głosy, co dotychczas.

*Informacje o nowych aktorach na podstawie Dubbingpedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here