Solucja

Littleroot Town

Naszą przygodę zaczynamy przeprowadzając się do naszego nowego domu w mieście Littleroot Town, gdy wysiądziemy z samochodu dostawczego powita nas nasza mama i zaprosi do domu.
Gdy już będziemy w środku, należy udać się na piętro naszego domku i nastawić nasz prezent od ojca – zegar ścienny. Następnie udajemy się do domu naszych sąsiadów, jest tuż obok naszego, w nim spotykamy mamę naszego rywala, a na górze samego zainteresowanego, rozmawiamy z nim, po czym możemy już wyjść z miasteczka na północ. Idąc nieco wyżej dojrzymy Profesora, którego gania Pokémon. Aby mu pomóc należy wybrać jeden z trzech pokeballi – ten którego wybierzemy będzie naszym starterem. Po krótkiej walce Profesor nam podziękuje i zabierze nas do swojego laboratorium, tam dowiemy się że nasz rywal jest na Route 103 i powinniśmy się z nim spotkać. Mijamy Oldale Town idziemy cały czas na północ spotykamy rywala i walczymy z nim, po walce udajemy się z powrotem do laboratorium. Tam dostajemy PokeDex i pięć PokeBalli, czeka nas jeszcze jeden prezent od naszej mamy – Sportowe Buty, dzięki którym będziemy mogli biegać szybciej ( klawisz B ). Jesteśmy już gotowi zacząć prawdziwą podróż.

Route 102

Na drodze numer 102 czekają na nas pierwsi trenerzy chętni do walki, na szczęście posiadają dość słabe Pokémony wygranie z nimi nie powinno nam sprawić większych trudności

Petalburg City

Miasto w którym stadion prowadzi nasz ojciec, tak więc udajemy się tam aby porozmawiać z liderem.W środku spotkamy również Wally’ego któremu będzie towarzyszyć przy łapaniu pierwszego Pokémona, oprócz tego dowiemy się ,że jeszcze jesteśmy za słabi aby walczyć z naszym ojcem, ten karze nam udać się do Rustboro by tam zmierzyć się z Roxaną

Route 104 Przed Lasem

Nie ma tu nic co mogłoby nas zaskoczyć, kolejnych kilku trenerów do pokonania.

Petalburg Wood

Po wejściu do lasu idziemy w lewą stronę, walczymy z napotkanym trenerem. Idąc dalej zauważymy naukowca z korporacji Devon za ,którym ugania się jeden z członków Team Aqua. Jak to zwykle bywa kończy się na walce Pokémon, jeśli wygramy dostaniemy od naukowca Great Ball.
Idziemy dalej jedyną słuszną drogą walcząc raz jeszcze z trenerem Pokémonów, wyjście jest już blisko.

Route 104 Za Lasem

Jeśli interesuje nas ogrodnictwo możemy zajrzeć do kwiaciarni jest to pierwszy budynek jaki widzimy zaraz po wyjściu z lasu, dostaniemy tam konewkę oraz Persim Berry.
Oprócz tego standardowo kilku trenerów chętnych do walki oraz dwie trenerki proponujące walkę 2v2.

Rustboro City

Bardzo ważną rzeczą w tym mieście jest fakt iż dostajemy HM01 czyli Cut, dostajemy go w domku tuż obok Pokémon Center.Teraz możemy już zmierzyć się z tutejszym liderem sali – Roxaną. Trenuje ona kamienne Pokémony więc jeśli wzięliśmy jako startera Mudkipa nie powinno być żadnych problemów, natomiast gdy wybraliśmy typ roślinny bądź ognisty możemy mieć problem. Po wygranej walce, gdy będziemy wychodzić z Gymu, ujrzymy uciekającego członka zespołu Aqua oraz goniącego go pracownika korporacji Devon.
Jeśli pójdziemy ich śladem i spotkamy naukowca – ten opowie nam iż członek zespołu Aqua ukradł bardzo ważną rzecz należącą do Devon.

Route 116

Chcąc nie chcąc musimy pomóc, złodziej ukrył się w pobliskiej jaskini, aby tam dojść musimy pokonać kilku trenerów stających nam na drodze, przed samym wejściem zauważymy staruszka i dowiemy sie iż opryszek ukradł jego Peeko – Pokémona Wingulla, wchodzimy do jaskini i walczymy z członkiem zespołu Aqua. W zamian za wygraną otrzymujemy skradzione wcześniej Devon Goods oraz Wingulla – Peeko, dziękujący staruszek Mr. Briney w zamian za pomoc zaproponuje nam transport na wyspę Dewford, wracając do miasta Rustboro spotkamy pracownika któremu oddamy skradzione Devon Goods, w podziękowaniu otrzymamy Great Balla, oraz spotkamy się z samym prezesem firmy, otrzymamy list do Steevena oraz PokeNavigator.

Dewford Town

Udajemy się w drogę powrotną do Petalburg Wood, przechodzimy przez las, powinniśmy się natknąć na domek Mr. Briney’a, po krótkiej rozmowie zabierze nas na wyspę Dewford ! Udajemy się po naszą drugą odznakę, w gymie początkowo widzimy tylko małą przestrzeń, która będzie się powiększać wraz z kolejnymi wygranymi walkami przeciwko pomocnikom lidera. Lider stadionu Dewford używa walczących Pokémonów. Po zwycięskiej walce udajemy się na północny zachód wyspy w celu odnalezienia Stevena któremu mamy dostarczyć list.

Granite Cave

Przydatną rzeczą okazać się może HM05 Flash, dostaniemy go od mężczyzny stojącego kilka kroków w głąb jaskini. Idziemy cały czas przed siebie, po drodze możemy na trafić na Everstone.
Odnajdujemy Stevena i dajemy mu list, w zamian dostaniemy nowy atak – Steel wing, wychodzimy z jaskini i możemy udać się do nowego miasta – Slateport ! W tym celu rozmawiamy z naszym przyjacielem żeglarzem i ruszamy w podróż.
Slateport City
Od razu gdy przypłyniemy powita nas kilkoro trenerów chętnych do walki, w samym mieście nie ma niestety stadionu ligi, lecz gdy rozejrzymy się trochę po mieście, zauważymy muzeum zablokowane przez Team Aqua/Magma, Domek Name Rater’a, dzięki któremu zmienimy imiona naszym Pokémonom oraz budynek Pokémon Contest. Aby odblokować wyjście z muzeum udajemy się troszkę na południe do doków, wchodzimy do budynku i rozmawiamy z mężczyzną, który powie nam że Kapitana Sterna nie ma w tej chwili, idziemy z powrotem do muzeum, które jest już odblokowane. Płacimy za wejście i ruszamy na drugie piętro gdzie dane nam będzie stoczyć walkę, jeśli wygramy zły Team ucieknie a my możemy ruszać w dalszą drogę.

Route 110

Kierujemy się na północ, mijamy trasę rowerową, która nas na razie nie interesuje. Przy rozwidleniu dróg stoi Trick House w którym w łatwy sposób możemy wygrać specjalnego PokeBalla. Polecam skręcić w lewo na Route 103 w celu podszkolenia naszych podopiecznych. Gdy już uporaliśmy się z trenerami wracamy i idziemy tym razem w prawo, spotkamy tam naszego rywala z którym będziemy walczyć.

Mauville City

Kolejne miasto, tym razem z kasynem, wypożyczalnią rowerów oraz salą ligi ! Wejście do sali blokowane jest przez Wally’ego z którym musimy stoczyć walk, jak zwykle sprawa jest prosta jeśli wygramy – droga wolna. Wattson trenuje Pokémony elektryczne więc dobrze jeśli mamy w drużynie Pokémona kamiennego. Teraz możemy zająć się zwiedzaniem miasta, na prawo od sklepu od naukowca dostajemy HM06 – Rock Smash, przydatne do rozwalania nadkruszonych skał.W sklepie rowerowym dostaniemy jeden z dwóch rodzai rowerów, Acro Bike bądź Mach Bike. Ten pierwszy pozwala na jazdę na jednym kole, ten drugi na jeżdżenie po osuwiskach. Możemy już wyruszać dalej na Route 111

Route 111 – 112

Idziemy cały czas na północ, po drodze mijamy dom pewnej rodziny z którą możemy powalczyć. Dalej przyda nam sie nowo zdobyty HM-Rock Smash w celu usunięcia przeszkód stojących nam na drodze. Wchodzimy na droge numer 112, a następnie wchodzimy na Mt. Chimney

Mt.Chimney

Droga do wyciągu niestety jest zablokowana, musimy więc iść w lewo do wejścia. Przechodzimy przez gorącą jaskinie i powinniśmy wylądować na drodze numer 112, idziemy cały czas tą drogą aż dojdziemy do dziwnie wyglądającego miejsca – jest to miasto Fallarbor Town usypane wulkanicznym popiołem.

Fallarbor Town

Mijamy pokryte popiołem trawy, niestety w tym mieście poza konkursem Pokémon nie mamy za bardzo co robić. Leczymy nasze Pokémony i udajemy się dalej na zachód.

Route 114

Przechodzimy przez pomost, w między czasie możemy powalczyć z miejscowymi rybakami.Po męczących walkach wspinamy się na pobliską górę, idąc jedyną słuszną drogą powinniśmy dotrzeć
do Meteor Falls

Meteor Falls

Gdy wejdziemy do jaskini powinniśmy udać się najpierw prosto w celu zdobycia leżącego tam
Full Heal, następnie udajemy się w lewo. Zobaczymy tam dwa rywalizujące ze sobą drużyny, po krótkiej wymianie zdań między sobą powinni odejść, mamy więc już wolną drogę. Po lewej stronie na górze jaskini znajduje się Moon Stone – warto więc po niego iść.W tej jaskini nie mamy już zbyt wiele rzeczy do roboty możemy już udać się do wyjścia. Idziemy na południe i naszym oczom ukazuje się znajomy widok – tak jesteśmy z powrotem w Rustboro !

Verdanturf Town

Aby dostać się do naszego następnego celu, idziemy do jaskini na północny wschód od Rustboro, dokładnie tam gdzie uratowaliśmy Peeko, w środku znajdujemy dwójek ludzi rozłączonych przez skalne kamienie, pomagamy im z zarazem sobie. W zamian dostajemy HM04-Strength – przydatne do przesuwania bloków skalnych.Gdy wyjdziemy z jaskini powinniśmy być w mieście. Od tej pory możemy brać udział w konkursach Pokémon, poza tym długo tutaj nie zagościmy, ruszamy dalej.

Route 117

Spotykamy tutaj kolejnych kilkoro śmiałków chętnych stoczyć z nami walkę. Dodatkowo znajduje się tutaj domek Day Care gdzie możemy zostawić naszego Pokémona pod cudzą opiekę – będą mu przybywać z czasem poziomy. Kilka kroków w prawo i znów znajome widoki – Mauville City, idziemy na północ do drogi 112. Wchodzimy do kolejki linowej, wcześniej blokowanej przez wrogi Team.

Mt.Chimney

Po wjechaniu kolejką górską na sam szczyt, naszym oczom ukażę się widok dwóch walczących ze sobą zespołów. Wchodzimy jeszcze wyżej i udajemy się na lewą stronę szczytu, tam kilku członków wrogiego nam zespołu wyzwie nas do walki. Troszkę dalej zobaczymy ich szefa stojącego obok meteorytu, nie pozostaje nam nic innego jak wyzwać go do walki.Po przyjęciu gratulacji od szefa innego zespołu, udajemy się do wcześniej zablokowanego wyjścia.

Lavaridge Town

W tym mieście czeka na nas kolejny czwarty już lider.Używa on ognistych Pokémonów, chyba nie muszę mówić że przyda nam się wodny pupilek. Sala wygląda jak labirynt nie powinniście mieć problemu z jej przejściem. Po wyjściu z Gymu, powita nas nasz sąsiad z Littleroot i podaruje nam Go-Googles, potrzebne do chodzenia po pustyni. Czas ruszać po piątą odznakę do Petalburg City.

Petalburg City

Zgodnie z obietnicą nasz ojciec zgodzi się z nami walczyć gdy zdobędziemy 4 odznaki. Po emocjonującym meczu udajemy się do domku obok, gdzie ojciec Wally’ego da nam HM03-Surf, dzięki któremu możliwe będzie pływanie.Naszym następnym celem jest Fortree City, w tym celu wracamy do Oldale Town. Idziemy na drogę numer 103 i używamy surfa aby przepłynąć rzekę. Teraz możemy iść pieszo pod drogą rowerową bądź przejechać rowerem właśnie przez tą drogę. Gdy dotrzemy do Mauville City, idziemy na route 118 i ponownie używamy Surf na wodzie.

Route 118

Po wylądowaniu na lądzie udajemy się cały czas w górę drogi. Gdy dojdziemy do wielkiego budynku – Weather Institute, zobaczymy dwóch znajomych panów jak zwykle blokujących dalsze przejście. Dużego wyboru nie mamy wchodzimy do budynku, po lewej stronie znajduje się łóżko dzięki któremu możemy spokojnie odpocząć, po prawej zaś wrogi team z, którym jak zwykle będziemy walczyć. Na pierwszym piętrze zastajemy uwięzionych pracowników tego budynku, jeśli ich uwolnimy w zamian dostaniemy Pokémona – Castforma! Nasza wcześniej zablokowana droga stoi przed nami otworem, chwile potem spotykamy się z naszym rywalem i toczymy walkę. Po wygranej będziemy mieć kolejne HM w kolekcji – Fly, kilka kroków na północny wschód i powinniśmy być w Fortree City.

Fortree City

Tym razem od razu nie udajemy się do Gymu – drogę blokuje jakaś niewidzialna ściana, jak potem się okaże, że jest to Kecleon. Tak więc wychodzimy z miasta na drogę numer 120.
Idziemy przed siebie dopóki nie spotkamy Stevena. Po krótkiej rozmowie podaruje nam Deevon Scope potrzebne aby odblokować drogę, więc wracamy do Gymu i używamy Deevon Scope na blokowanej drodze, droga powinna być już wolna. Aby dostać się do lidera należy rozwiązać dość łatwą łamigłówkę. Liderka używa Pokémonów ptaków.

Route 120-121

Idziemy przed siebie, tym razem napotkani trenerzy mają dość mocne Pokémony, więc kilka razy być może będziemy musieli się wracać do Centrum Pokémon. Znajduję się tutaj Pokémon Safari za wstęp trzeba zapłacić 500 monet, lecz możemy tam spotkać sporo unikalnych stworków. Gdy wejdziemy do środka dostaniemy 30 specjalnych PokeBalli – Safari Balls, będziemy musieli wyjść gdy zużyjemy wszystkie Balle bądź przejdziemy 500 kroków.

Mt.Pyre

Schodzimy na dół od Safari na pomost gdzie płyniemy na dalej na południe, opływamy górę i gdy zobaczymy kawałek lądu, zatrzymujemy się tam i wchodzimy do środka. Idziemy kilka kroków w górę i na lewo gdzie znajdziemy wyjście, dalej idziemy jedyną słuszną drogą. Co ciekawe na wyższych poziomach będziemy musieli uporać się z dość gęstą mgłą. Gdy będziemy na wyższych poziomach góry, czekać na nas będą członkowie złego teamu, nie pozostaje nam nic innego jak pokonać ich i wybawić starszych ludzi z opresji. W nagrodę dostaniemy Blue Orb / Red Orb. Wracając na pierwsze poziomy góry, mamy doskonałą okazję złapać kilka psychicznych Pokémonów.

Lilicove City

Kolejnym przystankiem na drodze do mistrzostw jest Lilicove City. Przy wejściu do sklepu spotkamy naszego starego znajomego – naszego rywala, oczywiście zaproponuje nam walke, możemy także odmówić.Po krótkiej rozmowie będziemy mogli wejść do tutejszego sklepu gdzie mamy dość duży wybór towarów. Po krótkim rozejrzeniu się po mieście zobaczymy sporo spacerujących członków wyraźnie knujących następny podstęp, lecimy z powrotem do Slateport City. W pobliskiej stoczni zebrało się sporo osób, wchodzimy do środka gdzie zobaczymy jak nasi wrogowie kradną łódź, potem wracamy z powrotem do Lilicove. Wypływamy na morze i docieramy do jaskini, walczymy z trenerem i wchodzimy na poziom niżej, wchodzimy w lewy teleport, po drodze walczymy z następnymi dwoma trenerami i wchodzimy w kolejny teleport tym razem na prawo. Schodzimy na kolejny niższy poziom, walczymy i wpadamy w kolejny teleport. Tutaj schodami na górę, gdzie czeka na nas kolejny członek wrogiego zespołu, docieramy do kolejnego zejścia w dół, nie zastanawiając się idziemy dalej, po wygraniu kolejnej walki, wchodzimy w teleport. Walczymy z zaskoczonym trenerem i wchodzimy w kolejny teleport, spokojnie możemy wrócić do miasta w celu uleczenia rannych podopiecznych.

Route 124

Blokowana poprzednio przez Pokémony droga, stoi przed nami otworem. Aby dostać się do następnego miasta i tym samym zdobyć kolejną konieczną odznakę płyniemy cały czas na wschód.

Mossdeep City

Bez większych przemyśleń powinniśmy udać się do pobliskiego Gymu w celu odebrania odznaki, tutejsi trenerzy używają psycho Pokémony, przydatne więc będą trawiaści przyjaciele.Aby dostać się do liderek sali, należy włączyć wszystkie przyciski porozmieszczane w różnych częściach stadionu. Po wygranej walce powinniśmy pójść do drugiego domku za zachód od gymu, gdzie dostaniemy od Steavena HM08-Dive, co pozwoli nam nurkować !

Seafloor Cavern

Aby dostać się do następnego miejsca akcji, płyniemy cały czas na południe, docierając do miejsca widocznego na obrazku. Tam schodzimy pod wodę i szukamy wejścia do jaskini, w której znajduje się ukradziony statek. W tym miejscu wynurzamy się, naszym oczom powinna się ukazać plaża i wejście do następnej jaskini. Drogę blokować nam będą kamienie, najpierw usuwamy ten skruszony dzięki HM –
Rock Smash, następnie przesuwamy dwa pozostałe.Po zwycięskiej walce z napotkanym trenerem idziemy dalej w kierunku kolejnego wejścia. Przesuwając kolejne kamienie wchodzimy do lewego pomieszczenia wypełnionego wodą. Tutejsza woda obfituje w liczne prądy morskie aby dotrzeć do odpowiedniego miejsca wykonaj następujące ruchy:

pokemon

Góra, Prawo, Góra, Lewo, Góra do końca. Wchodzimy do kolejnego pomieszczenia. Przed nami kolejna na razie prosta zagadka z głazami, oraz kolejny trener do pokonania. Wchodzimy do następnego przejścia i naszym oczom ukazuje się następna dość trudna zagadka. Aby dostać się dalej robimy następujące rzeczy:

pokemon

Głaz 1 do przodu
Głaz 2 na prawo
Głaz 3 na lewo
Głaz 1 na prawo
Głaz 4 do przodu ( nie do końca !!)
Głaz 5 na lewo
Głaz 6 na prawo
Głaz 7 do przodu
Głaz 8 do przodu
Głaz 4 na lewo/prawo

Wchodzimy do zamglonego pomieszczenia i idziemy jedyną drogą aż zobaczymy legendarnego Pokémona, chwile potem walczymy z liderem wrogiego zespołu.

Sootopolis City

Aby dostać się do tego całkowicie zanurzonego miasta, płyniemy na północ od miejsca wynurzenia w pobliże miasta Mossdeep, następnie skręcamy na zachód a chwile potem na południe gdzie zanurzamy się przy najbliższej okazji. Jeśli pod wodą ujrzymy sporo wodorostów to znaczy że wystarczy znaleźć wejście do miasta (będzie ono wyglądało jak wejście do jaskini), tam należy się wynurzyć i płynąć na północ.W mieście szukamy Steavena który zaprowadzi nas do Cave of Origin. W środku jaskini po drodze znajdziemy ostatni już HM07 – Waterfall potrzebny do pływania po wodospadach. Gdy wejdziemy na dół, znajdziemy się w pomieszczeniu z legendarnym Pokémonem, który oczywiście nas zaatakuje. Czy go złapiemy czy tylko pokonamy zależy tylko i wyłącznie do nas, następnym miejscem do odwiedzenia będzie stadion ! Aby dostać się do lidera musimy przejść przez kolejne etapy “niszczenia” lodu. Proste ? Nie, ponieważ na każde pole możemy stanąć tylko raz. O ile z pierwszym większego problemu być nie powinno tu już druga i trzecia zagadka może nam zadać trochę trudu. Lider Wallance używa wodnych Pokémonów, do walki używamy więc Pokémonów elektrycznych. Po walce wypływamy z miasta i udajemy się w stron Route 128, gdzie płyniemy cały czas na wschód dopływając do wielkiego wodospadu.

pokemonpokemon
pokemon

Ever Grande City/Victory Road

Aby dostać się na górę, używamy Waterfall. W między czasie możemy uleczyć naszych towarzyszy w pobliskim centrum Pokémon, potem idziemy na północ do jaskini.Wchodzimy na pierwsze wzniesienie, po drodze walcząc z trenerką. Schodzimy na dół, pierwszy kamień przesuwamy w lewo, ten drugi zaś w prawo. Rozwalamy skruszony kamień i wchodzimy po raz kolejny na pomost, walczymy z trenerem i idziemy na południe gdzie czeka na nas zejście na niższy poziom. Tutaj czeka nas kolejny pojedynek, dalej idziemy w stronę wody i płyniemy na wodospad, będąc na górze płyniemy w lewo, schodzimy na dół następnym wodospadem, lądujemy na ziemi i wchodzimy drabiną na wyższy poziom. Tam kruszymy kamień u góry, niższy zaś przesuwamy w dół, po skruszeniu kolejnego głazu, droga staje się dla nas wolna. Dalej idziemy cały czas przed siebie, po drodze walcząc ze starym znajomym – Wally’m.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here