Pokémon Contest

Pokémon Ruby/Sapphire daje nam możliwość zostania Koordynatorem Pokémon, a wszystko to za sprawą wprowadzenia Pokazów Pokémon (Pokémon Contest Contest)

Aby brać udział w konkursach, musimy mieć specjalnie stworzonego Pokémona do tego celu. Każdy atak ma przyporządkowany swój typ konkursowy (Cool, Beauty, Cute, Smart, Tough). W Summary, możemy się tej rzeczy dowiedzieć.

Jednak to nie wystarczy byśmy już mieli dobrego Pokémona, dużo od tego zależy jego kondycja (condition). Abyśmy ją mogli poprawić, w budynkach Contestowych musimy wziąć udział w Berry Blenderze, podczas tej czynności tworzymy przysmaki dla Pokémonów zwane PokeBlockami. Najlepiej zrobić tyle przysmaków by wokół danego podopiecznego było 10 gwiazdek, dzięki temu nasz Pokémon zapunktuje sobie już na samym wejściu w Pokazie Pokémonów.

Przebieg Pokazu

Prezentacja i ocena publiczności

Na samym początku naszego Pokémona ocenia publiczność (tu liczą się gwiazdki, co były opisane wcześniej). Jeśli mamy w kondycji maksymalną ilość gwiazdek, można powiedzieć, że już udało nam się wygrać. Jednak Konkurs się jeszcze nie skończył.

Zaprezentuj ataki

W drugiej fazie musimy zaprezentować ataki naszego Pokémona. Każdy atak ma przyporządkowaną liczbę serc do zdobycia, a jeśli atak będzie zgodny z typem zawodów, np. Coolnest brawa widzów podwyższą nam ich ilość. Każdy atak także ma inne właściwości (np. może zablokować turę przeciwników, zmniejszyć ilość punktów). Całe prezentowanie ataków składa się z pięciu tur, każda po dwa ataki.

Werdykt

Po zaprezentowaniu wszystkich ataków, czas na werdykt. Cztery paski wyników będą się wydłużać, a ten kogo pasek dojdzie do końca – wygrywa.

Korzyści

Po wzięciu udziału w Konkursie, w głównym holu budynku na jednych z obrazów, będzie namalowany nasz Pokémon i dodatkowo dostaniemy Ribbon – nagrodę dla Pokémona widoczną w PokeNavigator – Ribbons.