Legendarne Pokémony

Legendarne Pokémony od zawsze były jednym z kluczowych elementów gier Pokémon – nie zabrakło ich także w Pokémon Ruby/Sapphire. W tych wersjach gry naprawdę możemy zdobyć sporo kieszonkowych potworów o statusie “legendy”.

Kyorge i Groudon

Fabuła gry zaprowadzi nas do Cave of Origin, gdzie będziemy mogli złapać Groudona (tylko Pokémon Ruby) bądź Kyorge’a (Pokémon Sapphire). Podczas walki szafirowy Pokémon przywołuje deszcz, a rubinowy – sunlight. To jedyna okazja w grze by zdobyć daną legendę na 45 poziomie. W szczególności podczas walki z Kyorge musimy na jego atak Hydro Pump oraz Ice Beam. Groudon spore szkody może nam wyrządzić poprzez Earthquake i Fire Blast.

Legendarne Regi

Aby złapać trzy legendarne Regi potrzebujemy:

  • TM28 Dig – daje nam dziewczynka w domku, na drodze 114.
  • Wailord – możemy go złapać używając surf na drodze 129, jednak występuje on tam bardzo rzadko. Lepiej wytrenować Wailmera na 40 poziom, aby ewoluował
  • Relicanth – w glonach, najczęściej na drodze 124, lecz występuje także na drogach 125, 126

Jeśli mamy te dwa Pokémony oraz TM28 Dig, możemy udać się do Pacifidlog i płyniemy na zachód, trzymając się dolnej części. Pociągną nas teraz prądy morskie, dzięki nim dopłyniemy do obszaru gdzie, będziemy mogli użyć ataku Dive. Znajdując się już pod wodą, szukamy skały, na której jest wyryty tekst. Wypływamy na powierzchnię. Od tej chwili znajdujemy się w jaskini. Idziemy przed siebie, aż dochodzimy do następnej wskazówki. Dzięki niej dowiadujemy się, że musimy użyć Pokémona z atakiem Dig. Dzięki temu przenosimy się do kolejnej jaskini wyrytej malowidłami. Podchodzimy do ostatniego napisu. Teraz musimy w naszym Pokémon Party przenieść Relicantha na pierwszą pozycję a Wailorda na ostatnią. Efektem będzie nagłe trzęsienie ziemi oraz otworzenie się wszystkich trzech jaskiń, w których znajdują się Regi.

Aby złapać Regirock, udajemy się do miasta Mauville City. Udajemy się na północ i rozbijamy kamienie za pomocą Rock Smash. Następnie udajemy się na pustynie i idziemy na sam dół, aż dojdziemy do małej otwartej jaskini. W środku, stajemy przed napisem na ścianie, idziemy dwa kroki w prawo i dwa w lewo, następnie używamy Strength. W skałach robi się następne wejście, a za nim czeka na nas Regirock na levelu 40.

Jaskinia Registeela znajduje się na drodze 120. Gdy wejdziemy do pomieszczenia ustawiamy się na środku i używamy HM FLY. Otwierają nam się grota, w których jest Registeel na levelu takim samym, jak poprzednik, czyli 40.

Regiice ma swoją jaskinię na drodze 105. Lecz na początku jest zamknięta. Musimy stanąć i poczekać około minuty (czytając napis), aż same się otworzą. Tam czeka na nas ostatni Regi.

Rayquaza

Tego legendarnego Pokémona możemy złapać go dopiero po pokonaniu Elitarnej Czwórki. Dodatkowo, musimy także posiadać Mach Bike. Znajduje się on na szczycie Sky Pillar. Za pomocą roweru, musimy odpowiednio przejeżdzać przez skruszoną nawierzchnię – przez każdy kwadrat możemy przejechać tylko raz. Rayquaza jest na 70 poziomie.

Latios i Latias


Oba Pokémony są typu Dragon/Psychic. Abyśmy mogli złapać tego jednego w zależności od wersji musimy przejść całą Pokémon Ligę. Następnie po skończonych napisach końcowych znajdujemy się w naszym domu. Schodzimy na parter i podchodzimy do telewizora. W telewizji słyszymy komunikat, że ostatnio zobaczono któregoś z tych dwóch legend (w zależności od wersji). Teraz udajemy się do Miasta Pacifidlog Town i płyniemy na prawo, na Route 131. Teraz pozostaje nam krążyć na wodzie. Po chwili powinniśmy znaleźć Latiosa lub Latiasa na levelu 40. Używamy ataku Mean Look (posiada Golbat oraz Dusclops), dzięki temu legenda nam nie ucieknie. Następnie osłabiamy go, a potem łapiemy – najlepiej Ultra Ballem, ale daje się złapać także Great Ballem. Jeśli nam się nie uda tym razem, możemy spróbować następnym, ale teraz Pokémon pojawiał się w różnym miejscach i będzie się przemieszczał.

Jeśli złapaliśmy już jednego, a chcielibyśmy drugiego, są tylko dwa wyjścia: wymiana z kolegą lub udanie się na imprezy Nintendo, aby zdobyć „ Eon Ticket”. Udajemy się do portu w Lilycove City, podchodzimy do kobiety. Ta osoba jest wielce zaskoczona, że posiadasz bilet. Statkiem zabiera nas na „Southern Island”, gdzie znajduje się druga legenda. Wchodzimy tam, gdzie pokazuje nam strzałka na screenie, podchodzimy do kamienia, który jest na środku i ujawnia się nam Latios lub Latias w zależności od wersji. Tym razem jest na levelu 50, więc przyda nam się Ultra Ball.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here