Od 5 kwietnia w aplikacji Pokémon TV będzie dostępny drugi sezon anime, zatytułowany Pokémon: Orange Islands!

W tym sezonie Ash, Misty i Brock opuszczają region Kanto i kierują się na Wyspy Pomarańczowe, gdzie to od pewnego momentu, zamiast Brocka, towarzyszy im obserwator Pokémon, Tracey Sketchit.
Pokémon Orange Islands w aplikacji Pokémon TV

Aplikacja proponuje oczywiście odcinki z angielskim dubbingiem.

4 KOMENTARZE

 1. Pokemon: Orange Islands, ale Pokemon: Słońce i Księżyc… Czemu nie Pomarańczowe Wyspy?
  Btw, czy aby warto w ogóle robić niusy o anime? To jest totalna nisza w Polsce. Niemal zerowe zainteresowanie.
  Lepiej zainteresować potencjalnych czytelników bardziej “aktualnymi” w Polsce trendami, nie wydaje mi się, ażeby anime do nich należało.

  • Orange Islands, ale Słońce i Księżyc, bo takie jest oficjalne nazewnictwo. Nazwy serii do Advanced nie były tłumaczone na język polski.
   Na podstawie statystyk widać, że newsy o anime nie mają wcale mniejszego grona odbiorców niż inne. Niemniej jednak, co uważasz za przekładowo lepszą, trafniejszą tematykę?
   A, no i w przypadku dobrych pomysłów zawsze zapraszam do naboru: https://pokeserwis.pl/nabor-redaktorski/ ! 🙂

   • Tylko jakie są to statystyki? Pytam tak ogólnie, nie uszczypliwie – jestem po prostu ciekawy ogólnych statystyk 🙂
    Jeszcze 10 lat temu na starej Valhalli czy xipogu chętnie bym pisał jakieś artykuły, dzisiaj tylko tak zerknąłem na to, co się dzieje “na starych śmieciach”. Tym niemniej, wolałbym już pomagać od strony oprogramowania – ale znowuż, nie jakiś php, js czy ogólnie te śmiszne technologie webowe, tylko bardziej coś na rodzaj aplikacji mobilnej. Warte zastanowienia!

    • Ze statystyk naszych trudno wyciągnąć jakieś wnioski, bo są, w moim odczuciu, trochę losowe. Niemniej wyniki wyświetleń niezależnie od tematyki, poza trochę słabszymi jeśli chodzi o PTCG, są podobne. Wybijają się tylko newsy o popularnym w mainstreamie Pokemon GO oraz ciekawostki przez wzgląd na ilość udostępnień na facebooku.
     Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że właściwie nie ma ostatnio newsów o grach Pokemon Sword i Shield, a chcemy o czymś pisać choćby po to, aby pokazać, że strona odżyła. Do tego możemy być pewni, że bardziej ogólne teksty o grach będą mieć wszystkie branżowe portale o grach, a anime jest już bardziej ekskluzywnym zagadnieniem. Poza tym ilość widzów anime w Polsce jest duża, z tym, że nie widać tego aż tak bardzo w fandomie, bo są to użytkownicy raczej bierni, oglądający odcinki na Disney XD, Netfliksie, stronach z piratami online czy Alola.pl.
     Do tego mamy problemy z redaktorami, bo jest nas w tej chwili de facto dwóch, a z uwagi na brak czasu piszemy o tym co nam najłatwiej przychodzi, tj. Rajk o PoGo, ja o anime. Trwa obecnie nabór, mam nadzieję, że nowi redaktorzy wniosą dużo treści, abyśmy mogli zająć się bardziej ambitnymi projektami i ekskluzywną treścią, niż przysłowiowe już w naszej redakcji “breloczki w Singapurze”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here