PokeGear

PokeGear to elektroniczne urządzenie, którzy posiadają trenerzy Pokémon w regionie Johto.

Otrzymujemy go już na samym początku gier Pokémon GOld/Silver od naszej matki, a włączamy z menu start. Jest bardzo łatwy w obsłudze – poruszamy się po nim poprzez cztery zakładki.

Pierwszą funkcją jest czas – PokeGear pokazuje nam, która jest godzina oraz jaki dzień tygodnia. Wyświetla ją cyfrowo w systemie dwunastogodzinnym.

W PokeGearze mamy mapę regionu Johto (a później i Kanto) – te rozszerzenie do mechanizmu dostaniemy w mieście Cherrygrove, która oprowadzi nas po mieście. To bardzo ważny element, jeśli chcemy szybko dowiedzieć się, gdzie dokładnie znajdujemy się w danym momencie.

Trzecią funkcją w urządzeniu jest telefon. Funkcja ta będzie dostępna dla nas już od samego początku podróży. W czasie naszej przygody, spotkamy trenerów, z którymi będziemy mogli wymienić się numerami. Zdarzy się tak, że do nas zadzwonią i zaproponują walkę rewanżową. W pamięci telefonu możemy przechowywać jedynie 10 numerów. Urządzenie nie ma zasięgu w jaskiniach.

Ostatnią funkcję zdobędziemy w wieży radiowej w mieście Goldenrod. Po rozwiązaniu quizu w recepcji budynku dostaniemy rozszerzenie – radio. Podróż możemy umilić słuchając dowolnie wybranej stacji. Dodatkowo w Kanto, w wieży radiowej znajdującej się w mieście Lavender dostaniemy specjalną kartę EXPN, bez której nie obudzimy Snorlaxa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here