Legendarne Pokémony

W Pokémon GOld/Silver będziemy mogli złapać w sumie 5 legendarnych kieszonkowych potworów. Każdego będziemy mogli spotkać tylko raz, lecz tym razem niekoniecznie w bliżej określonych lokacjach.

Legendarne psy

W skład tego trio wchodzą Raikou, Entei oraz Suicune. Po raz pierwszy spotkamy je podczas naszej wizyty w Burned Tower – wtedy je właśnie obudzimy, a one uciekną. Od tej pory, będziemy mieli okazję spotkać je na losowej drodze w regionie Johto. Nie są łatwe do złapania – podczas, gdy uda nam sie na nie trafić – uciekną z pola bitwy, dlatego warto na pierwszym miejscu w party mieć Pokémona, który zapobiegnie przed ich ucieczką. Możemy to osiągnać posiadając kieszonkowego potwora z atakiem Mean Look (użyty, zapobiega przed ucieczką dzikich Pokémonów) – np. Golbat/Crobat. Gdy jednak zadamy legendarnemu psu obrażenie, bez użycia Mean Look – podczas kolejnego spotkania, będzie posiadał tyle HP, ile mu zostało podczas walki. Wszystkie spotkamy na 40 poziomie.

No. Obrazek Nazwa Typ Ataki
#243 Raikou Leer / Thundershock / Roar / Quick Attack
#244 Entei Leer / Ember / Roar / Fire Spin
#245 Suicune Leer / Water Gun / Roar / Gust

Lugia i Ho-oh

Tytułowym srebrnym Pokémonem w Pokémon Silver jest Lugia – to nie oznacza jednak, że tylko w tej wersji gry będziemy mogli go złapać. Kiedy zdobędziemy Silver Wing, będziemy mieli okazję spotkać ową legendę na Whirl Islands. Silver Wing otrzymamy jako nagrodę za pokonanie Team Rocket w Goldenrod (Pokémon Silver) lub od starszego człowieka w Pewter City (Pokémon GOld). W zależności od wersji gry Lugia różni się poziomem i movesetem.

No. Obrazek Nazwa Poziom Typ Ataki
Pokémon GOld
#249 Lugia 70
Recover / Hydro Pump / Rain Dance / Swift
Pokémon Silver
#249 Lugia 40
Aeroblast / Safeguard / Gust / Recover

Droga do LugiiMiano złotego Pokémona otrzymał Ho-oh. Gdy jesteśmy posiadaczami Rainbow Wing możemy dostać się na sam dach Tin Tower, gdzie znajduje się Ho-oh. Przedmiot ten otrzymamy w Pokémon GOld za pokonanie Team Rocket w Goldenrod City. W Silver natomiast od starca w Pewter City.

No. Obrazek Nazwa Poziom Typ Ataki
Pokémon GOld
#250 Ho-oh 40
Sacred Fire / Safeguard / Gust / Recover
Pokémon Silver
#250 Ho-oh 70
Recover / Fire Blast / Sunny Day / Swift

Droga do Ho-oha

3 KOMENTARZE

  1. się 7hh8hih8vy7ht6bh8g7bh8c7ycdyfyyhyguft5ucth9dtuft7hh8hih8vy7ht6bh8g7bh8c7ycdyfyyhyguft5ucth9dtuftx7t8nie nie pytaj przy małych i polecony ekonomiczny w domu od godz temu na pytanie do Ciebie łeb boli jak cholera nie ma lektury szkolne schronisko w domu Nawet nie wiem czy się wyrobie to nie Ja miałam czasu i jej działy w domu od godz i jej działy chirurgia na pytanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here