Przedmioty w Pokemon GO

W Pokémon GO jest wiele przedmiotów związanych z łapaniem, wykluwaniem, ewolucją i walką z Pokémonami. Większość z nich można uzyskać kręcąc PokéStopami i Gymami. Przedmioty mogą być również nagrodami za zdobywanie kolejnych poziomów, wygrywanie bitew rajdowych, wykonywanie zadań badawczych, udział w GO Battle League, walkę z członkami Team GO Rocket i inne za inne aktywności.

Plecak (Bag)

W grze mamy dostępny plecak, gdzie gromadzą się wszystkie zdobywane przez nas przedmioty. Aby do niego wejść:

  1. W W widoku mapy klikamy główny przycisk w kształcie PokeBalla
  2. Klikamy na przycisk Bag

Większość przedmiotów, które posiadamy znajduje się właśnie tutaj, ale są pewne wyjątki np. Premier Ballle czy wszelkie ulepszenia. Plecak możemy wyświetlać w dwóch trybach widoku – w trybie listy lub siatki (do zmiany w prawym górnym rogu).

Widok listy Widok siatki

Przygodę w Pokémon GO zaczynamy od 350 miejsc w plecaku, a w praktyce – 348, ze względu na to, że inkubator i kamera wlicza się w tę pojemność. Możemy je zwiększość w jednostkach po 50, kupując ulepszenie plecaka w sklepie za 200 PokeCoinów. Na chwilę obecną maksymalnie możemy zwiększyć do 6800 miejsc na przedmioty.

Jeśli przekroczymy limit pojemności, nie będziemy mogli otrzymać przedmiotów, które będą leciały za kręcenie PokeStopami i Gymami, natomiast otrzymane nagrody za zadania badawcze, wygrane rajdy czy też za osiągnięcie kolejnego poziomu postaci.

Wszystkie przedmioty za wyjątkiem inkubatora, kamery, darmowego Raid Passa, Mystery Boxa i kupionych biletów nie mogą być usunięte z plecaka.

Na skróty

Lekarstwa

Lekarstwa służą do leczenia naszych Pokémonów. W grze nasze Pokémony mogą polegnąć lub stracić punkty życia, kiedy walczymy w rajdach, w Gymach czy też toczymy pojedynki z Zespołem Go Rocket. Wszystkie przedmioty można zdobyć z PokeStopów, Gymów, wykonując zadania oraz z prezentów od przyjaciół.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Potion Level 5 Lekarstwo w sprayu, które przywraca HP jednego Pokémona o 20 punktów.
Super Potion Level 10 Lekarstwo w sprayu, które przywraca HP jednego Pokémona o 50 punktów.
Hyper Potion Level 15 Lekarstwo w sprayu, które przywraca HP jednego Pokémona o 200 punktów.
Max Potion Level 25 Lekarstwo w sprayu, które całkowicie przywraca całe HP jednego Pokémona.
Revive Level 5 Lekarstwo, które ożywia Pokémona, który poległ w walce — przywraca połowę maksymalnych HP.
Max Revive Level 30 Lekarstwo, które ożywia Pokémona, który poległ w walce — przywraca całkowicie HP.

Poké Balle

Poké Balle służą do łapania dzikich Pokémonów. W Pokémon GO są dostępne cztery podstawowe znane z pierwszych gier Pokémon — zwykły Poke Ball, Great Ball, Ultra Ball, Master Ball, a także dwa dodatkowe, sytuacyjne — Premier Ball i Beast Ball.

Poke Balle, Great Balle i Ultra Balle możemy zdobyć kręcąc PokeStopami, Gymami, otrzymać z zadań oraz z prezentów od znajomych. Master Ball bywa dostępny tylko czasowo kiedy trwają specjalne zadania.

Jeśli chodzi o Premier Balla otrzymujemy ich określoną ilość do złapania Raid Boss. Beast Ball jest używany do łapania Ultra Bestii podczas specjalnych eventów.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Poké Ball Urządzenie do łapania dzikich Pokémonów. Rzuca się nim jak piłką celując w dzikiego Pokémona.
Great Ball Level 12 Wysokowydajny Ball o wyższym współczynniku łapania niż standardowy Poké Ball.
Ultra Ball Level 20 Ultra-wydajny Ball o wyższym współczynniku chwytania niż Great Ball.
Master Ball Ukończenie misji Najlepszy Poké Ball o najwyższym poziomie wydajności. Dzięki niemu bez problemu złapiesz każdego dzikiego Pokémona.
Premier Ball Level 5 Premier Balle są używane do łapania bossów rajdów lub Shadow Pokémonów po ich pokonaniu.
Beast Ball Beast Balle są używane do łapania Ultra Bestii podczas specjalnych wydarzeń.

Jagody (Berry)

W Pokémon GO dostępnych jest 5 jagód, potocznie nazywanymi przez graczy w Polsce jako Berry (z angielskiego). Każda ma nieco inne przeznaczenie. Podstawowe trzy — Razz Berry, Nanab Berry oraz Pinap Berry zdobywamy po zakręceniu PokeStopami, Gymami, misji, a także jako prezenty od naszych przyjaciół. Najlepsza, Golden Razz Berry leci za wygranie rajdów i misji specjalnych. Jeśli chodzi o Silver Pinap Berry — głównie do zdobycia jest podczas specjalnych wydarzeń z zadań.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Razz Berry Level 8 Nakarm nią Pokémona, aby zwiększyć szanse na złapanie
Nanab Berry Level 4 Nakarm nią Pokémona, aby go uspokoić i sprawić, że będzie mniej agresywny na ekranie.
Pinap Berry Level 18 Nakarm nią Pokémona, aby otrzymać dwa razy wiecej cukierków, gdy go złapiesz
Golden Razz Berry Level 10 Nakarm tym Pokémona, aby ułatwić sobie jego złapanie. Działa lepiej niż Razz Berry.
Silver Pinap Berry Level 20 Nakarm nią Pokémona, aby otrzymać więcej cukierków, gdy go złapiesz i ułatwić sobie złapanie.

Lury

Lury, czyli wabiki Pokémonów — jeśli zostaną użyte na PokeStopie wokół niego przez standardowy czas trzydziestu minut pojawiają się dodatkowe Pokémony. Tylko jeden moduł wabika może być aktywny na PokéStopie na raz, a kolejny nie może zostać odpalony, dopóki poprzedni nie wygaśnie. W Pokémon GO prócz zwykłego Lure Module występują jeszcze inne, które charakteryzują się zwiększonym spawnem konkretnych Pokémonów, a także dają możliwość ewolucji niektórych Pokémonów.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Lure Module Moduł, który przyciąga Pokémony do PokéStopu na 30 minut. Efekt przynosi korzyści innym osobom w pobliżu.
Magnetic Lure Magnetyczny moduł wabika, który przyciąga więcej Pokémonów niż zwykle przez 30 minut. Może również przyczynić się do ewolucji konkretnych Pokémonów.
Mossy Lure Module Lur pokryty mchem, który przyciąga więcej Pokémonów niż zwykle przez 30 minut. Może również przyczynić się do ewolucji konkretnych Pokémonów.
Glacial Lure Module Lodowy lur, który przyciąga więcej Pokémonów niż zwykle przez 30 minut. Może również przyczynić się do ewolucji konkretnych Pokémonów.
Rainy Lure Module Deszczowy lur, który przyciąga Pokémony na 30 minut, zwłaszcza te, które uwielbiają deszcz. Może również powodować ewolucję niektórych Pokémonów.
Golden Lure Module Wyślij 5 pocztówek do Pokémon Scarlet i Violet Błyszczący wabik, który przyciąga Pokémony przez 30 minut. Można otrzymać Monety Gimmighoul, obracając PokeStopem.

Technical Machines (TM)

Technical Machines (w skrócie TM) to przedmioty, które na stałe uczą Pokémona innego losowego Fast Attack lub Charged Attack. Elite Technical Machines (w skrócie Elite TM) mogą wybrać konkretny atak do nauczenia Pokémona, w tym ruchy ekskluzywne, które były np. podczas trwania Community Day

Można je zdobyć tylko jako nagrodę w rajdach, zadaniach i nagrodach GO Battle League.

Istnieją cztery rodzaje Technical Machines:

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Fast TM Level 15 Ten Technical Machines uczy Pokémona nowego Fast Attack.
Charged TM Level 25 Ten Technical Machines uczy Pokémona nowego Charged Attack.
Elite Fast TM Ten Technical Machines pozwala wybrać nam, jakiego Fast Attacku ma nauczyć się Pokémon
Elite Charged TM Ten Technical Machines pozwala wybrać nam, jakiego Charged Attacku ma nauczyć się Pokémon.

Przedmioty ewolucyjne

Przedmioty ewolucyjne to przedmioty używane do ewoluowania określonych gatunków Pokémonów. Jest szansa, że przedmioty ewolucyjne Johto można zdobyć za zakręcenie PokéStopem, a jeden jest gwarantowany w siódmym Day-Strike’u. Można je również otrzymać jako nagrodę za zadania, z prezentów i walk z trenerami.

W grze jest dostępnych 8 tego typu przedmiotów:

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Sun Stone Level 10 Kamień, który może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują.
 King’s Rock Level 10 Kamień, który może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują. Wygląda jak korona.
Metal Coat Level 10 Przedmiot, który może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują. Jest pokryty specjalną metalową powłoką.
Dragon Scale Level 10 Skala, która może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują. Jest bardzo wytrzymała i sztywna.
Upgrade Level 10 Przezroczyste urządzenie, które może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują. Zostało wyprodukowane przez Silph Co.
Sinnoh Stone Level 10 Specjalny kamień pierwotnie znaleziony w regionie Sinnoh, który może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują. Jest bardzo wytrzymały i ma piękny połysk.
Unova Stone Level 10 Rzadki kamień pochodzący z regionu Unova, który może sprawić, że niektóre gatunki Pokémonów ewoluują. Znany jest z przeplatającego się czarno-białego wyglądu.
Gimminghoul Coins Przedmiot przypadkowo upuszczony przez Pokémona. Wygląda na to, że Gimmighoul cenią je i gromadzą.

Przepustki / Raid Passy

Raid Passy to przedmioty, które można zdobyć, kręcąc dyskiem fotograficznym Gyma będąc w jego zasięgu (darmowy jeden dziennie). Umożliwiają one udział w rajdach.

Obecnie dostępne są trzy rodzaje przepustek, a jeden nie jest już dostępny w grze.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Raid Pass Level 5 Przepustka umożliwiająca dołączenie do bitwy rajdowej. Jeśli nie posiadasz jeszcze darmowej przepustki, możesz ją otrzymać raz dziennie w gymach.
Premium Battle Pass Level 5 Premium Battle Pass może zostać wykorzystany do dołączenia do bitwy rajdowej lub udziału w lidze premium GO Battle League. Dostępny w sklepie.
Remote Raid Pass Level 5 Remote Raid Pass może zostać użyty do zdalnego dołączenia do bitwy rajdowej. Dostępny w sklepie.
Ex Raid Pass Level 5 Niedostępna już ekskluzywna przepustka rajdowa umożliwiająca dołączenie do specjalnej bitwy rajdowej. Przepustki tej można użyć tylko podczas określonego, ograniczonego czasowo wydarzenia.

Prezenty / Gifty

Prezent (Gift) to przedmiot, który można wysłać innemu Trenerowi. Otrzymujący go Trener może otworzyć Prezent, aby otrzymać różne przedmioty, z których niektóre są niedostępne po obróceniu Photo Disc w PokéStopach lub Gymach.

Każdemu Przyjacielowi można wysłać jeden Prezent dziennie. W ciągu jednego dnia można otworzyć 20 prezentów. 20 Prezentów może być przenoszonych w Torbie Przedmiotów w dowolnym momencie i nie zajmują one miejsca w głownym plecaku.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Gift  Paczka, którą można wysłać znajomemu. Zawiera różne przydatne przedmioty.
Stickers Level 5 Naklejki nie zajmują miejsca w torbie na przedmioty. Można mieć przy sobie tylko określoną liczbę naklejek jednego rodzaju (25)
Postcard Book Level 5 Książka do zbierania pocztówek i zapamiętywania miejsc z podróży Twoich i Twoich znajomych.

Inkubatory

Inkubatory jaj to przedmioty używane do wykluwania jaj Pokémonów. Jajka muszą zostać umieszczone w inkubatorze, zanim będą mogły się wykluć. Odległość wymagana do wyklucia jaja jest śledzona przez GPS, gdy gra jest otwarta, lub przez Adventure Sync, gdy gra jest zamknięta.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Egg Incubator ∞ Urządzenie, które inkubuje jajko podczas chodzenia, aż będzie gotowe do wyklucia się. Nieograniczone użycie!
Egg Incubator Urządzenie, które inkubuje jajko podczas chodzenia, dopóki nie będzie gotowe do wyklucia się. Znika po trzech użyciach.
Super Incubator Super inkubator jaj pomaga jajom szybko się wykluć — wymagane jest wtedy 2/3 dystansu. Znika po trzech użyciach.

Ulepszenia

Są to ulepszenia, które zwiększają pojemność niektórych rzeczy w grze. Można je kupić za PokéCoiny. Ulepszenia plecaka i magazynu nie są wymienione listowane w zakładce Bag.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Bag Upgrade Zwiększa maksymalną liczbę noszonych przedmiotów o 50.
Pokémon Storage Upgrade Zwiększa maksymalną liczbę Pokémonów, które można nosić, o 50.
Postcard Pages Zwiększa maksymalną liczbę zapisywanych pocztówek o 50.
Team Medallion Unikalna moneta, która umożliwia trenerowi zmianę drużyny. Medalion drużynowy można kupić w sklepie tylko raz na 365 dni.

Kluczowe przedmioty

Tak zwane Key Items – kluczowe przedmioty, których zawsze będziemy w posiadaniu

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Camera Kiedy napotkasz Pokémona na wolności, możesz użyć aparatu, aby go sfotografować.
Camera Level 5 Ulepszone urządzenie do robienia zdjęć Pokémonów. Zdjęcia można udostępniać innym.
Zygarde Cube Zygarde Cube to kluczowy przedmiot służący do przechowywania Zygarde Cells potrzebnych do zmiany formy Zygarde.

Wzmocnienia trenerskie

Przedmioty, które pomagają nam jako trenerom spotkać więcej Pokémonów czy też zdobyć więcej doświadczenia i Stardustu.

>Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Incense Kadzidło o tajemniczym zapachu, które wabi dzikie Pokémony do twojej lokalizacji przez 30 minut.
Daily Adventure Incense Level 5 Specjalne kadzidełko o tajemniczym zapachu, które przyciąga dzikie Pokémony na 15 minut. Każdego dnia można otrzymać jedno bez ponoszenia żadnych kosztów.
Coin Bag Woreczek na monety to specjalny rodzaj kadzidełka, który trenerzy mogą otrzymać po wysłaniu pocztówki raz dziennie do Pokémona Szkarłatnego lub Pokémona Fioletowego.
Mystery Box Mystery Box to specjalny rodzaj Incense, który jest tajemniczym starym pudełkiem, które Trenerzy mogą otrzymać po przeniesieniu Pokémonów do innych gier Pokémon.
Star Piece Mały odłamek pięknego klejnotu. Zapewnia 50% więcej Stardustu przez 30 minut.
Lucky Egg Jajko wypełnione szczęściem! Zdobywa podwójne PD przez 30 minut

Inne przedmioty

Pozostałe przedmioty dostępne w grze, których przeznaczenie jest totalnie różne.

Obrazek Nazwa Odblokowanie Opis
Rare Candy Level 5 Tajemniczy cukierek. Po użyciu na Pokémonie zamienia się w cukierek Pokémona.
Rare Candy XL Level 31 Tajemniczy cukierek. Po użyciu na Pokémonie zamienia się w Cukierek XL Pokémona.
Mysterious Component Level 8 Wygląda na to, że Team GO Rocket używa go do hakowania PokéStopów.
Rocket Radar Level 8 Możesz go użyć do namierzenia kryjówek Team GO Rocket!
Super Rocket Radar Level 8 Możesz użyć tego, aby namierzyć kwaterę główną Team GO Rocket, gdzie może znajdować się ich szef!
Shadow Shard Level 5 Przedmioty, które mają szansę zostać nagrodzone po pokonaniu członków Team GO Rocket lub jako nagrody w bitwach Shadow Raid. Po zebraniu czterech odłamków są one automatycznie dodawane do rafinatora odłamków w celu stworzenia oczyszczonego klejnotu. Trenerzy nie mogą zdobyć kolejnych Odłamków Cienia, jeśli posiadają 10 lub więcej Oczyszczonych Klejnotów
Purified Gem Level 5 Przedmioty, których można użyć podczas Shadow Raid, aby pokonać i osłabić wrogiego Shadow Pokémona. Są one tworzone z czterech Shadow Shard, które można zdobyć po pokonaniu członków Team GO Rocket lub jako nagrody w bitwach Shadow Raid.
Poffin Poffiny to specjalne przedmioty, które są pożywieniem przeznaczonym wyłącznie dla Pokémonów Buddy.
Meteorite Przedmiot ataku specjalnego, który może nauczyć Rayquazę ataku Dragon Ascent.

Niewydane przedmioty

Jest kilka przedmiotów, które są dodane w kodzie gry, ale nie są powszechnie dostępne, a także nieznane jest ich docelowe przeznaczenie – nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostaną one wydane.

Obrazek Nazwa
Bluk Berry
Wepear Berry
Honey
Brak X Attack
Brak X Defense
Brak X Miracle