Dzisiaj, w aplikacji Pokémon GO zgodnie z zapowiedziami zostały wyłączone sale Pokémon. To zwiastun nadchodzących zmian i największej dotychczas aktualizacji gry!

Pokémon GO “stuknie” niedługo pierwsza rocznica. Na sam początek zostanie wreszcie przebudowany system sal Pokémon. Stary system co by nie mówić – nie był zbyt ciekawy, a widząc Gym drużyny przeciwnej w którym było 10 Snorlaxów czy Blissey, powodowało niechęć do jakiejkolwiek interakcji z nim. Pomijając już wszelkich cheaterów, spooferów i graczy z multikontami. Teraz, ma być zupełnie inaczej!

Nowe sale będą mieściły maksymalnie sześć Pokémonów, a dodatkowo będą musiały być one różnych gatunków. Czyli nie zobaczymy już np. dwóch Blissey w jednym miejscu.

Dodatkowo każdy gym zostanie teraz także PokeStopem, z którego będziemy mogli odbierać przedmioty. Działać będzie również dzienny bonus. Od momentu przejęcia sali, będzie 6 miejsc na dane Pokémony – koniec z nudnym i czasochłonnym podbijaniem prestiżu.

Teraz także na kolejność Pokémonów występujących w gymie nie wpłyną punkty CP, a kolejność zdeponowania go.

Prestiż gymu zastąpiono teraz zupełnie nowym parametrem – motywacją. Każdy Pokémon w sali będzie miał wskaźnik, który będzie spadał wraz z upływem czasu i przegranych walkach. Spadać będzie również jego CP, co pozwoli na łatwiejsze odbicie gymu drużynie przeciwnej. Jeśli wskaźnik dojdzie do zera – Pokémon wróci do trenera. Motywację Pokémona będziemy mogli podnosić odwiedzając go i dając mu Berry.

Za karmienie jagodami dostaniemy dodatkowe punkty doświadczenia i Stardust. Nowy przedmiot – Golden Razz Berry – przywróci maksymalnie motywację Pokémona znajdującego się w gymie, a reszta tylko po części.

Na szczęście za gymy w dalszym ciągu będziemy dostawać popularne “monetki” – lecz nie tak jak dotychczas. Ich ilość będzie zależna od długości czasu Pokémona w gymie. PokeCoinsy dostaniemy dopiero, gdy Pokémon do nas wróci (zostanie pokonany). Dziennie nadal będziemy mogli otrzymać maksymalnie 100 monet.

Nowa aktualizacja wprowadzi odznaki!

W grze pojawią się znane nam z gier z głównej serii odznaki! Będą nam pokazywać one nasz wkład w podbijanie danej sali. Będą one miały cztery poziomy – Basic, Bronze, Silver, Gold i zachowywać się podobnie jak Poke Stopy – kręcąc nimi będziemy otrzymywać przedmioty. Czym wyższy jej poziom, tym lepsze przedmioty. Ilość także będzie zależna, czy dana sala jest naszego teamu czy przeciwnego.

A także zupełnie nową mechanikę – raidy!

Gracze gier MMO pewno kojarzą sytuację, gdzie kilkunastu graczy zbierało się, aby pokonać np. silnego bossa. Na podobnej zasadzie będzie odbywać się to teraz w Pokémon GO. Wykorzystane do tego zostaną gymy – gdy raid wystartuje, Pokémony z sal wrócą do właścicieli, a nad nią pojawi się wielkie jajko z odliczaniem czasu. Gdy odliczanie dobiegnie końca – rozpocznie się walka z super silnym Pokémonem (Tyranitar 20 000CP?!).

By wziąć udział w takiej zabawie potrzebny będzie nowy przedmiot – Raid Pass, który do zdobycia będzie raz dziennie z sal, jednak będzie ograniczenie do jednego w ekwipunku.

W walce będzie mogło wziąć udział nawet 20 trenerów!

Gracze biorący udział w raidzie będą musieli pokonać Pokémona-bossa w ciągu 5 minut (czas trwania zabawy to 60 minut) . Za pokonanie otrzymamy przedmioty, a także będziemy mieli szanse go złapać.

Podczas raidu, możemy w dowolnym momencie wyjść i wyleczyć nasze Pokémony, a następnie kontynować walkę nie tracąc przepustki – obowiązuje ona przez cały czas trwania danego raidu, nawet gdy nie uda nam się pokonać bossa w ciągu 5 minut za pierwszym, czy drugim razem. Nowy przedmiot, który możemy zdobyć za pokonanie przeciwnika to Premier Ball – zależność otrzymania go będzie od wkładu jaki zespół włożył za walkę z Pokémonem. Premier Ball możemy być używany tylko i wyłącznie do łapania bossów (nie złapiemy ich np. Great Ballem).

Po zakończonym raidzie, sala wróci do swojego pierwotnego stanu, w jakim był przed jego rozpoczęciem.

Nowe przedmioty

Wspomniałem już o nowej jagodzie – Golden Razz Berry i Premier Ballu. Nowa jagoda pozwoli nam także na zwiększenie szansy złapania Pokémona. Aktualizacja wprowadzi także oczekiwane TMy (Technical Machines), które pozwolą nam (wreszcie!) zmienić ataki danych Pokémonów – niestety w sposób losowy.

Innym nowym przedmiotem, który zostanie wprowadzony w aktualizacji to Rare Candy – specjalny cukierek, który zmieni w Candy dowolnego gatunku — coś w rodzaju cukierka, którego będziemy mogli użyć na każdym Pokémonie.

Niestety, nie mamy jeszcze oficjalnej informacji kiedy zapowiedziane nowości zostaną wprowadzone — prawdopodobnie jest to kwestia kilku tygodni w przypadku Gymów, a inne funkcje będą wprowadzane stopniowo.
Jeden z dwóch założycieli pierwszej wersji strony, jeszcze pod nazwą Pokémon Extreme. Po ponad czterech latach reaktywował stronę. Student informatyki. Fan muzyki post-hardcorowej.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź