W nocy w Japonii, a dokładniej w Tokio odbyła się konferencja prasowa Pokémon, na której poznaliśmy przyszłe plany dotyczące marki Pokémon – zapowiedziano między innymi nową grę mobilną i sequel gry Pokémon Detective Pikachu na Nintendo Switch.

Pokémon Masters

Zacznijmy od Pokémon Masters czyli nowej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Rozwijana jest przez The Pokémon Company oraz firmę DeNA (odpowiedzialną np. za Super Mario Run).

W grze będziemy walczyć z różnymi trenerami, których spotykaliśmy na przestrzeni lat w innych grach Pokémon, pojawią się między innymi Brock, Misty, Blue, Cynthia i Steven. Premiera gry w tym roku, a poniżej pierwszy materiał z gry.

 

Pokémon Home

Pokémon Home już wkrótce zastąpi nam znanego Pokémon Bank, który towarzyszył nam na Nintendo 3DS. Zupełnie nowa aplikacja do przechowywania Pokémonów będzie dostępna na Nintendo Switch jak i na urządzenia mobilne.

Pokémon Home będzie kompatybilne z grami Pokémon Let’s Go Eevee/Pikachu, Pokémon Sword/Shield i Pokémon GO. Co ciekawe, wersja komórkowa da nam szanse też (tak samo jak na Nintendo Switch) na wymiany Pokémonów lokalne jak i online.

Jeśli prześlemy Pokémony do Pokémon Home będą mogły one wrócić już tylko do gier Pokémon Sword/Shield.

Pokémon Detective Pikachu 2

Wspomniano o sequelu gry Pokémon Detective Pikachu 2, który zostanie wydany na Nintendo Switch. Nie znamy daty premiery, ale zapewniono, że będzie to zupełnie nowa historia.

Pokémon Sleep

Zapowiedziano nową aplikację o nazwie Pokémon Sleep, która ma zamienić sen w rozrywkę, co brzmi nieco abstrakcyjnie. Używać będzie do tego nowego urządzenia o nazwie Pokémon GO Plus+ – kładąc go przy nas podczas spania, będą zbierane informacje a następnie przesyłane do Pokémon Sleep. Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu.

 

W związku z zapowiedzią Pokémon Sleep w Pokémon GO został zapowiedziany nowy event do przeczytania o nim za kilka minut na naszej stronie.

Tak wygląda Pokémon GO Plus+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here