DexNav

DexNav to nowa funkcja, która na pierwszy rzut oka przypomina połączenie PokeRadaru oraz trzęsące się krzaki z Pokémon X/Y. Używając tej aplikacji w odpowiedni sposób dostajemy możliwość polowania na różne Pokémony. Przebywając na określonych trasach, jaskiniach czy wodzie w odpowiednim czasie będziemy okazyjnie dostrzegając wystające ogony stworków. Stworki te będą w lekko zacieniowanej postaci, ale dla przykładu Poochyena, Skitty, Pikachu i Zigzagoon posiadają swój własny, specjalny obraz. Kiedy dostrzeżemy wystający ogonek aby dokonać konfrontacji należy się zakraść do takiego Pokémony używając D-Pada. Czynność ta nie może zostać wykonana kiedy jedziemy na rowerze, natomiast zbyt szybki krok odstraszy przeciwnika. W wodzie czy jaskini Pokémon często zmienia swoją pozycje czy wymusza na nas zmiany strategii. Nie wolno się skradać kiedy Dowsing Machine mamy na wyposażeniu.

dexnav-1

Interfejs

Przebywając w określonej lokacji, mając otwarty DexNav na dolnym ekranie konsoli, zauważymy mapę w stary stylu Gameboy Advance dodatkowo na tej mapie nałożone będą ikony Pokémonów. Po spotkaniu i złapaniu większej ilości Pokémonów automatycznie ich ilość na ekranie będzie większa, mamy tu na myśli konkretne Pokémony występujące na danej drodze. Ikonki mogą nam powiedzieć czy stworki znajdują się w trawie czy w wodzie. Wraz z zbieraniem Pokémonów będziemy mogli dostrzec korony z Brodnu, Srebra, Złota i Platyny. Korony te są wskaźnikiem czy złapaliśmy Pokémony wszystkimi metodami: chodzeniem w krzakach, Surfowanie, wędkowanie i przy użyciu DexNavu.

dexnavinterface

Funkcje

dexnavlevelsDexNav dla każdego Pokémona jest rzeczą unikalną. W grach Omega Ruby/ Alpha Sapphire nasz Pokedex posiada dodatkową funkcję, która informuje nas ile razy z danym Pokémonem się konfrontowaliśmy. Po większej ilości spotkań z określonym Pokémonem następuje wzrost poziomu wyszukiwania. Czy to po spotkaniu w trawie czy w „Overworld” czy po walce z trenerem. Dzięki czemu przy poszukiwaniu możemy się dowiedzieć więcej na temat szukanego stworka. Następujące informacje:

  • Type – Typ
  • Level – poziom Pokémona, często tą metodą spotkane Pokémony mają nieco większy niż spotykane normalnie w trawie”
  • Potential – zobaczymy jego potencjał, pod tym słowem kryją się IV za każdą wypełnioną gwiazdkę można uznać 31 IV
  • Trzymany przedmiot – im wyższy poziom wyszukiwania tym większa szansa na to że Pokémon będzie trzymać rzadszy przedmiot dla tak przykładu Lucky Egg przez Pelippera czy Power Herb przez Seedota
  • Ability – im wyższy poziom wyszukiwania tym większa szansa na Pokémona z Hidden Ability
  • First Move – i znowu im wyższy poziom tym większa szansa na znalezienie Pokémona z Egg move

Łańcuszkowanie

Mniej znaną opcją aplikacji DexNav jest tzw. Łańcuszkowanie „Chaining”. Po walce (złapaniu czy pokonaniu) z danym Pokémonem będziemy mieli szansę na daleze jego wyszukiwanie. Przy tej metodzie wraz większym poziomem wyszukiwania będziemy mięli większe szanse na znalezienie Pokémona z odpowiednim typem, umiejętnością, egg move czy wyższymi IV. Po pięciukrotnym napotkaniu na danego stworka zwiększa się jego poziom, czyli jeśli w poprzedniej konfrontacji był na poziomie 19 w następnej walce będzie on na 20 poziomie. Im większa ilość łańcuszków tym Pokémon będzie szybciej uciekać przez co łatwiej o zerwanie. Dodatkowo napotykając innego Pokémona również nastąpi przerwanie łańcuszka. Dodatkowo ucieczka walki oraz komunikat „You can’t find any Pokémon” za skutkuje przerwaniem.

dexnavchain

Więcej Pokémonów

Po przejściu historii z Primal Groudonem czy Primal Kyogrem możemy udać się do Professora Bircha i otrzymać National Pokedex. Profesor poinformuje nas że zmiany klimatyczne regionu zachęciły inne rodzaje Pokémonów do odwiedzenia Hoenn. Na różnych drogach będziemy mogli teraz odkryć, których nie ma w numeracji Hoenn.

Lokalizacja Pokémony
Route 101
Route 102
Route 103
Route 104
Route 105 Omega Ruby:

Alpha Sapphire:
Route 106 Omega Ruby:

Alpha Sapphire:
Route 107 Omega Ruby:

Alpha Sapphire:
Route 108 Omega Ruby:

Alpha Sapphire:
Route 109 Omega Ruby:

Alpha Sapphire:
Route 110
Route 111
Route 112 Omega Ruby:

Alpha Sapphire:
Route 113
Route 114
Route 115
Route 116
Route 117
Route 118
Route 121
Route 122
Route 124
Route 125
Route 126
Route 127
Route 128
Route 129
Route 130
Route 131
Route 132
Route 133
Route 134
Petalburg Woods
Granite Cave
Fiery Path
Jagged Pass
Safari Zone
Meteor Falls
Shoal Cave
Mt. Pyre

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here