Delta Episode

Gdy pokonamy Mistrza Hoenn, obejrzymy napisy końcowe i jeszcze raz zmierzymy się z naszym rywalem, uruchomi się specjalna scenka. Z niej dowiadujemy się, że nasi rodzice mieli się udać na pokaz spadających meteorytów, ale Norman znów musiał zrobić coś w swoim Gymie. Po krótkiej wymianie zdań, oboje zdecydują się dać tobie te bilety, abyś zaprosił rywala na pokaz. Po tej scenie pojawi się dziwny symbol, który zwiastuje rozpoczęcie Delta Episode.

Gdy gra uruchomi się ponownie, zostaniemy uraczeni kolejną scenką. Tym razem ma ona miejsce w Mossdeep City Space Center, gdzie Professor Cozmo zostaje powiadomiony o asteroidzie, która zmieniła swój kurs i jest teraz na kolizji z Ziemią. Uderzenie ma nastąpić na małą wyspę leżącą Route 131.

Po tej scenie nastąpi zmiana otoczenia oraz aktorów. Trafimy do bliżej nie określonej lokacji, gdzie stoją dwie postacie – szeregowiec Teamu Magma/Aqua oraz Whismur. Dziewczyna przebierze się i pozbędzie stroju złego teamu, po czym w rozmowie z Pokémonem zacznie myśleć nad nowym planem oraz wspomni o twoim zatrzymaniu Primal Legendy.

Po zakończeniu filmiku, powrócimy do gry, zaczynając od swojego pokoju. Po zejściu na dół, spotkamy naszych rodziców, którzy wręczą ci dwa bilety na pokaz spadających meteorytów, sugerujący abyś zaprosił swojego “rywala” jako osobę towarzyszącą.

Littleroot Town

Wychodzimy z domku, a tam spotkamy dziewczynę z poprzedniej scenki, która będzie układać jakiś plan. Zauważy nas, po czym przedstawi się jako Zinnia, a następnie odejdzie, zaś my udajemy się do domu rywala. Tam dziecko Bircha opowie nam, że pewna kobieta włamała się do jej pokoju, zaatakowała oraz ukradła Key Stone a obecnie ucieka do Petalburg City. Ruszamy pościg za tajemniczą złodziejką.

W Petalburg City kierujemy się do domku Wally’ego, który okazuje się być atakowany przez Courtney/Matta, który chce Key Stone chłopaka. Gdy zauważa nas, wyzwą nas do walki o nasz przedmiot.

Courtney

Nr Obrazek Pokémon Typy Level Przedmiot Zdolność Moveset
323 Camerupt
53 Brak Magma Armor lub Solid Rock Rock Slide / Earthquake / Yawn / Eruption

Matt

Nr Obrazek Pokémon Typy Level Przedmiot Zdolność Moveset
319 Sharpedo
53 Brak Rough Skin Skull Bash / Agility / Taunt / Aqua Jet

Gdy już rozprawimy się z adminem Teamu Magma/Aqua, ten ucieknie wspominając o Key Stonie w Meteor Falls. Wally podziękuje nam za pomoc i poinformuje, że ktoś ukradł jako Key Stone. Chłopak odejdzie, a nam zadzwoni PokeNav. Rozmówcą okaże się Steven Stone, który poprosi nas o spotkanie w Rustboro. Udajemy się na miejsce.

Rustboro City

W Rustboro udajemy się pod drzwi Devon Corporation, gdzie czeka na nas Steven. Oznajmi nam, że ma złe wieści, które musimy omówić wraz z jego ojcem – dyrektorem Devon. Wraz z Stonem udajemy się do gabinetu prezesa, po czym opowiada nam historie o wojnie w Kalos sprzed 3000 lat, którą zakończyła broń stworzona przez AZa – Ultimate Weapon. Wiele wieków później, dziadek Stevena wykorzystał historie i na jej podstawie opracował Infinity Energy, którego energia jest podobna do tej wystrzelonej w Kalos.

Po opowieści pan Stone w końcu przejdzie do sedna sprawy i wyjaśni czemu prosił o spotkanie. Okaże się, że w kierunku Ziemi leci asteroida, zaś Devon Corp współpracuje z Mossdeep Space Center, aby uratować świat, ale potrzebują naszej pomocy. Gdy się zgodzimy, zostaniemy wysłani do Granite Cave w celu znalezienia kawałka meteorytu.

Granite Cave

Oodłamek znajduje się w tej samej jaskini w Granite Cave, gdzie pierwszy raz spotykamy Stevena. Jednak tym razem w grocie czeka na nas Zinnia. Po krótkiej rozmowie, w której wyjaśni jak jej przodkowie przekazali jej wiedzie jak Uratować Świat, wyzwie nas na pojedynek.

Nr Obrazek Pokémon Typy Level Przedmiot Zdolność Moveset
697 Tyrantrum
55 Brak Strong Jaw Dragon Claw / Earthquake / Crunch / Stone Edge
334 Altaria
55 Brak Natural Cure Dragon Pulse / Moonblast / Flamethrower / Hyper Voice
373 Salamence
57 Brak Intimidate Dragon Claw / Crunch / Fire Fang / Thunder Fang

Gdy wygrywamy, to otrzymamy poszukiwany przedmiot – kawałek meteorytu. Zinnia odejdzie, zaś my otrzymamy telefon od Stevena, który powie gdzie mamy się następnie udać.

Mossdeep City

Celem naszej podróży okazuje się Mossdeep Space Center. Na miejscu przekażemy Profesorowi Cozmo kawałek meteoru, a ten nam wyjaśni plan “uratowania” Ziemi. Polega on na wysłaniu rakiety zasilanej Infinity Energy, po czym wystrzeleniu wiązki energii w kierunku asteroidy. Celem tej misji byłoby stworzenie tunelu przestrzennego, który przeniósłby ciało niebieskie daleko od Ziemi. Urządzenie działoby na podobnej zasadzie do istniejącego już Link Cable.
Profesor poprosi nas jeszcze o jeden odłamek, ale w Centrum pojawi się Zinnia. Oznajmi, że plan źle się skończy, ponieważ powtórzy się wydarzenie sprzed 3000 lat, gdy ludzkość pierwszy raz poznała ten rodzaj energii. Zapyta się nas, czy mamy lepszy pomysł, po czym opuści Centrum. Cozmo poprosi nas jeszcze raz o zdobycie odłamka, który znajduje się w Meteor Falls, zaś Steven wyjdzie.

Meteor Falls

W Meteor Falls musimy pokonać kilka jaskiń, aby w końcu odnaleźć Stevena i staruszkę, która zostanie przedstawiona jako potomkini Draconids – starożytnego ludu wierzącego w Rayquaze oraz posiadającego dużą wiedzę o Mega Ewolucjach.
Wyjaśni nam ona, że dawno temu Hoenn co jakiś czas nawiedza katastrofa. Może to być obudzenie Primal Reversions albo upadek asteroidy, ale zawsze pojawia się Rayquaza, która ratuje świat. Lider Draconids używa “tęczowego kamienia”, a ten zmienia ciało Rayquazy, co jest tak naprawdę opisem Mega Ewolucji. Okazuje się, że ludzkość pierwszy kontakt z Mega Ewolucjami miała w momencie spotkania Legendarnego Obrońcy Hoenn. Kobieta mówi także, że Zinnia jest “Lorekeeper” w naszych czasach i próbuje przyzwać Rayquaze. Przez to należała do Teamu Magma/Aqua, aby poznać tajemnice obudzenia Primal Groudona/Kyorge, zaś teraz zdobywa kolejne Mega Stone’y. Steven po tej lekcji historii wróci do Rustboro City, a my udajemy się za nim.

Rustboro City

W Rustboro znów udajemy się pod Devon Corp, gdzie spotykamy starego znajomego – naukowiec, który był wcześniej atakowany przez Team Magma/Aqua. Okaże się, że członek złego teamu znów napadł na badacza, więc walczymy. Gdy pokonamy pierwszego, pojawi się drugi, po czym trzeci. Gdy pozbędziemy się problemu, naukowiec poinformuje nas, że Team Magma/Aqua ukradł Link Cable i skierował się do Mossdeep Space Center. Lecimy odzyskać sprzęt potrzebny do uratowania świata.

Mossdeep Space Center

W Mossdeep Space Center już na początku czeka nas pojedynek 5 vs 1 przeciwko znanej z ataku na tajną bazę Teamu Magma/Aqua grupce Gruntsów. Posiadają oni 5 Mightyen z Intimidate oraz Snarlem, ale nie stanowią większego problemu. Gdy pozbędziemy się problemu, udajemy się na górę, gdzie znów spotykamy Courtney/Matta, którzy chcą końca świata. Walczymy wraz ze Stevenem przeciwko Adminowi, posiadającego Mega Ewolucje oraz jednemu z Gruntsów.

Courtney

Nr Obrazek Pokémon Typy Level Przedmiot Zdolność Moveset
323 Camerupt
55 Cameruptite Magma Armor lub Solid Rock Rock Slide / Earthquake / Yawn / Eruption

Matt

Nr Obrazek Pokémon Typy Level Przedmiot Zdolność Moveset
319 Sharpedo
55 Sharpedonite Rough Skin Skull Bash / Agility / Taunt / Aqua Jet

Po ich pokonaniu do sali wpadnie Zinnia, która odbierze Courtney/Mattowi Link Cable. Wyjaśni ona, że plan jest zły, ponieważ portal przeniesie zagrożenie do wymiaru, gdzie Mega Ewolucje nie istnieją a wojna Kalos nie miała nigdy miejsca. Bez technologi znanej w naszym świecie, tamci ludzie nie mają szans, przez co niszczy Link Cable. Wyjaśnia też, że możemy uratować oba światy, po czym kradnie Courtney/Mattowi ich KeyStone. Zinnia kieruje się do tajnej bazy Teamu Magma/Aqua.

Team Magma/Aqua Hideout

Już przy wejściu do bazy spotykamy kilku Gruntsów, który informują nas, że Zinnia jest potężna, a lider jest w swoim gabinecie. Przechodzimy przez bazę, walczymy z kilkoma członkami złego Teamu, po czym dochodzimy do gabinetu Maxie/Archiego, który jest tam wraz z Tabitha/Shelly oraz Zinnia. Lider oraz Admin zostają pokonani, a dziewczyna zauważa nas. Przypomina nam, że jesteśmy bohaterami i pewnie znów przybyliśmy uratować świat, ale jest za późno. Kradnie KeyStone od Maxie/Archiego, po czym znika. Lider Teamu Magma/Aqua ofiaruje nam Cameruptite/Sharpedoite, a po chwili zadzwoni Steven. Musimy wrócić się do Mossdeep Space Center.

Mossdeep City i Route 131

Na miejscu Stone poinstruuje nas, abyśmy pomówili z Wallace, który może zdjąć pieczęci blokujące nam drogę do Sky Pillar. Udajemy się do Cave Of Origin w Sootopolis. Na miejscu Lider miasta oznajmi nam, że drzewo przy którym stoi to podarek od “huge man who visited from Kalos region” czyli znanego X/Y AZa. Wytłumaczy nam też, że tylko Draconids może obudzić Rayquaza i poprosi abyście się spotkali na małej wyspie na Route 131.
Na miejscu zostaniemy wyzwani przez Wallace’a na pojedynek, ponieważ to jego obowiązek jako potomka starożytnego ludu Sootopolitan.

Sky Pillar

Jego pokonanie otworzy nam drogę do Sky Pillar, gdzie już czeka Zinnia. Wskaże ona malunki na ścianach i opowie historie.

Tysiące lat wcześniej, Primal Groudon oraz Primal Kyogre walczyli między sobą w niekończących się walkach, zaś ludzkość mogła tylko patrzeć na niszczycielskie skutki tych pojedynków. W tym samym czasie z nieba spadały asteroidy i uderzały w wodospad, który był domem smoczych trenerów.

Meteory mieniły się takim blaskiem, że zdawał się, że jest w nich życie. Równocześnie z nieba wyłonił się szmaragdowy Pokémon, którym okazał się Rayquaza. Jego potęga powstrzymała walkę pomiędzy Primal Pokémononami i znów zapanował, zaś smoczy wąż został uznany za wybawcę. Tysiąc lat później kolejna asteroida spadła na Ziemię, tworząc potężny krater. Tak powstało Sootopolis City.
Uderzenie było początkiem katastrofy, które miały spotkać ludzkość. Upadek obudził Primal Groudon oraz Primal Kyogre, którzy znów stanęli do walki. Ludzie poprosili Rayquaze o powrót, zaś meteor okazał się potężnym KeyStonem. Legendarny Pokémon powrócił, Mega Ewoluował i zmierzył się oboma Primal Pokémonami.
Pokonał ich, ponownie uśpił, po czym odleciał.

Dracoids skonstruowali wieżę, która miała przechować “Rainbow Stone”, dający moc Rayquazie.
Tysiące lat pokoju, ale historia nauczyła starożytny lud jednego – katastrofa znów się powtórzy i meteor uderzy ponowie, przebudzając Primal Pokémony. Draconids przygotowali plan, który polega na ponownym obudzenie Rayquazy, aby uratował świat przed upadkiem skały.
Na dachu Sky Pillar, Zinnia oraz jej Whismur będą przyglądać się deszczowi meteorów, które nazywają “Dragonhark altar”. Następnie przyzwą Rayquazę, aby zniszczyła asteroidę. Poprosi także nas, aby w przypadku gdyby coś się jej stało, zaopiekowali się jej Whismurem.

Gdy legendarny Pokémon przybywa, Zinnia próbuje wywołać Mega Ewolucje stwora, ale jej Key Stone nie reaguje. Okazuje się, że Rayquaza straciła swoją moc. W tym momencie meteor, który nosimy w plecaku przez większość gry, zaczyna świecić. Dziewczyna zauważa, że jest podobny do Mega Stone, zaś smok bierze kamień i go zjada, przez co odzyskuje swoją moc. Rayquaza wyzywa nas do walki i musimy go złapać, po czym dodać do swojego party. Zinnia nauczy Pokémona ruchu Dragon Ascent, po czym wyzwie na pojedynek aby sprawdzić nas, czy jesteśmy warci bycia protektorem.

Nr Obrazek Pokémon Typy Level Przedmiot Zdolność Moveset
706 Goodra 60 Brak Sap Sipper Dragon Pulse / Muddy Water / Thunderbolt / Ice Beam
697 Tyrantrum
60 Brak Strong Jaw Dragon Claw / Earthquake / Crunch / Stone Edge
334 Altaria
60 Brak Natural Cure Dragon Pulse / Moonblast / Flamethrower / Hyper Voice
715 Noivern
60 Brak Infiltrator Dragon Pulse / Air Slash / Shadow Ball / Super Fang
373 Salamence
62 Salamencite Intimidate Dragon Claw / Crunch / Fire Fang / Thunder Fang

Gdy pokonamy Zinnie, ta powierzy nam jej zadanie – zniszczenie asteroidy oraz uratowania świata. Założysz Magma/Aqua Suit, po czym dosiądziesz Rayquazę, oboje polecicie do kosmosu. Legendarny Pokémon Mega Ewoluje, a następnie zniszczy zagrożenie.
Jednak ze zgliszczy asteroidy wyłoni się czarny trójkąt, który po chwili zmieni się Deoxysa. Możemy go pokonać albo złapać, ale nie ważne od rezultatu, wrócimy na Sky Pillar. Whismur Zinniany przekaże nam list, który będzie pożegnaniem. Uratowaliśmy świat, więc Hoenn może odetchnąć z ulga.

Wally odzyska swój KeyStone oraz dostanie bilet od Normana do specjalnego kurortu.
W obu zespołach dochodzi do przeprosin miedzy Adminem a Liderem, po czym zaczyna się nowy rozdział dla wszystkich.
Steven wspomina Wallace’owi, że chciałby wyruszyć zwiedzać świat, ale ma obowiązki względem Ligi. Stone ofiaruje swojemu przyjacielowi ofertę zostania jego następcą jako Mistrz Ligi Hoenn.
Zinnia spotyka staruszkę z Meteor Falls, która okazuje się babcią dziewczyny. Mówi ona dziewczynie, że pora na odpoczynek.
Profesor Birch wraz z naszymi rodzicami dyskutują o tym jak szczęśliwy ty oraz rywal jesteście razem.
A my zwiedzamy Mossdeep Space Center, oglądamy deszcz meteorów, po czym wracamy do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here