Wygląda na to, że istnieje szansa na pojawienie się kolejnego urządzenia związanego z Pokémon Go. Nowy sprzęt do Pokémon Go był jednym z tematów wywiadu, którego udzielił ostatnio Tsunekazu Ishihara – prezes The Pokémon Company. W rozmowie z agencją Nikkei stwierdził, że jego firma – wraz z Nintendo – rozważa stworzenie “nowego urządzenia, które uczyniłoby grę bezpieczniejszą.”
Nowy sprzęt do Pokémon Go to temat związany z kwestią bezpieczeńśtwa
Nowy sprzęt do Pokémon Go to temat związany z kwestią bezpieczeńśtwa

 

Zaszłym latem, Pokémon Go cieszyło się wielką popularnością. Utrzymywała się ona przez kilka miesięcy po premierze, która miała z kolei miejsce w lipcu. Jednakże, nie obyło się bez kontrowersji – miały miejsce wypadki, w tym śmiertelne, spowodowane przez grających. Według Ishihary, potencjalne zagrożenia, jakie mogła nieść ze sobą gra przeznaczona do zabawy na świeżym powietrzu, były ważną kwestią dla twórców już w trackie jej produkcji. W wywiadzie padło także stwierdzenie, że Pokémon Go Plus – noszone na nadgarstku akcesorium, które ukazało się we wrześniu ubiegłego roku – zostało wydane między innymi dla poprawy bezpieczeństwa graczy.

Pokémon Go Plus czyni grę wygodniejszą o bezpieczniejszą
Pokémon Go Plus czyni grę wygodniejszą i bezpieczniejszą

 

Jednakże, wszystko wskazuje na to, że The Pokémon Company nie jest do końca zadowolona ze zmian, jakie przyniosło ze sobą to urządzenie. Nowy sprzęt do Pokémon Go – o ile się takiego doczekamy – będzie miał zapewne inną formę, która zmniejszy ryzyko wypadków w trakcie grania.

Wywiad: http://asia.nikkei.com/Business/Companies/Pokémon-Go-co-developer-talks-of-rocking-an-industry?page=1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here