Różnice pomiędzy grami i ekskluzywne Pokémony

Pokémon Scarlet i Pokémon Violet różnią się między sobą ekskluzywnymi Pokémonami, profesorami, strojami i nie tylko Ten przewodnik po różnicach wersji zawiera wszystkie różnice między Pokémon Scarlet a Pokémon Violet.

Ekskluzywne Pokémon w Scarlet/Violet

Zaczniemy od charakterystycznych cech “par” gier, czyli ekskluzywnych Pokémonów, które występują tylko w jednej grze, tym samym twórcy zachęcają do wymiany z innymi graczami w celu skompletowania Pokedeksa (lub też do kupna obu wersji przez nas 🙂 )

Ekskluzywne z “pudełek”

Jedną z podstawowych różnic jest Pokémon, który znajduje się na pudełku zakupionej gry — w przypadku Pokémon Scarlet jest to Koraidon, a w przypadku Pokémon VioletMiraidon. Te Pokémony są właśnie dostępne tylko w konkretnej grze. Z punktu widzenia rozgrywki ma to spore znaczenie — bo właśnie ten jeden Pokémon będzie nam towarzyszył zawsze w Pokémon Scarlet/Violet ze względu, że pełnią też one formę “pojazdu”.

Ekskluzywne w Pokémon Scarlet

Poniżej lista Pokémonów na wyłączność tylko w Pokémon Scarlet.

Tauros (Blaze Breed) Larvitar Pupitar Tyranitar
Drifloon Drifblim Stunky Skuntank
Deino Zweilous Hydreigon Skrelp
Dragalge Oranguru Stonjourner

Występujące tylko dodatku The Teal Mask w Pokémon Scarlet

Gligar Gliscor Cramorant

Ekskluzywne Pokémony w Pokémon Violet

Poniżej lista Pokémonów na wyłączność tylko w Pokémon Violet.

Tauros (Aqua Breed) Misdreavus Gulpin Swalot
Bagon Shelgon Salamence Mismagius
Clauncher Clawitzer Passimian Eiscue
Dreepy Drakloak Dragapult

Występujące tylko dodatku The Teal Mask w Pokémon Violet

Aipom Ambipom Morpeko

Ekskluzywne Pokémony w dodatku The Indigo Disk?

Na upartego można by również wymienić Pokémony, które występują tylko w drugiej części dodatku, ale ze względu, że tam aktywność jest skupiona na wykonywaniu Blueberry Quest — nieuznawane te Pokémony są jako ekskluzywne, bo można je spotkać w obu wersjach gry bez konieczności transferu z innym graczem.

Niektórzy mogą zadać sobie pytanie — czemu nie ma w tabeli Charcadeta i Armarouge — a to z tego powodu, że można zdobyć je za pośrednictwem rajdów (nawet solo), niezależnie od posiadanej wersji.

Ekskluzywne Pokémony-Paradoksy

Prócz klasycznych Pokémonów, w Pokémon Scarlet i Pokémon Violet wprowadzono Pokémony-Paradoksy, opisywane jako  “niezidentyfikowane stworzenia”. Great Tusk jest opisany w Scarlet Book, podczas gdy Iron Treads jest opisany w Violet Book, Są grupą unikalnych Pokémonów, które pochodzą z zamierzchłej przeszłości w Pokémon Scarlet i odległej przyszłości w Pokémon Violet.

Po lewej Great Tusk (Pokémon Scarlet), po prawej Iron Treads (Pokémon Violet)

Jest to grupa unikalnych Pokémonów, które pochodzą z zamierzchłej przeszłości w Pokémon Scarlet, a w Pokémon Violet z odległej przyszłości.

Ekskluzywne Pokémon-Paradox w Pokémon Scarlet

Great Tusk Scream Tail Brute Bonnet Flutter Mane
Sliter Wing Sandy Shocks Roaring Moon Walking Wake*

*dostępny tylko w Eventowych Tera Raidach

Ekskluzywne Pokémon-Paradox w Pokémon Violet

Iron Treads Iron Bundle Iron Hands Iron Jugulis
Iron Moth Iron Thorns Iron Valiant Iron Leaves*

*dostępny tylko w Eventowych Tera Raidach

Różnice w historii

Książki

Zarówno Pokémon Scarlet, jak i Pokémon Violet mają nieco inną fabułę jeśli chodzi o historię i zupełnie inne książki i czasopisma dostępne do przeczytania w bibliotece akademii i innych miejscach. Przykładami tutaj mogą być książki w bibliotece w Akademii — jedna Scarlet, a druga Violet, które opowiadają inne historie.

Profesorowie

Jedną z różnic pomiędzy Pokémon Scarlet i Pokémon Violet są różni profesorowie, których możemy spotkać w grze. W Pokémon Scarlet to profesor Sada, która stylizuje się bardziej do czasów przeszłych, a w Violet jest to profesor Turo, który swój fartuch ma nieco nowocześniejszy, przyszłościowy.

Profesor Sada i Pokémon Turo

Różne akademie i stroje

Chociaż akcja Pokémon Scarlet i Pokémon Violet rozgrywa się w tym samym regionie (Paldea), akademie, do której uczęszczamy w mieście Mesagoza są inne.

  • W Scarlet — jest to Naranja Academy
  • W Violet — jest to Uva Academy

Bazowe kolory ubiorów gracza różnią się od siebie. Naranja ma pomarańczowy motyw, a Uva fioletowy. Mamy cztery stroje sezonowe, w które możemy się przebierać. Ale i tak utkniemy w fioletowych ubraniach w Pokémon Violet, a pomarańczowo-czerwonych ubraniach w kolorze Scarlet. Zawsze możemy jednak zmienić swoje akcesoria.

Jak widać powyżej, początkowy strój w Pokémon Scarlet obejmuje czerwono-pomarańczowy krawat i czerwono-pomarańczowe szorty z żółtymi prążkami, białe skarpetki, zwykłe czarne buty i białą czapkę z niebieskim rondem. Strój startowy w Pokémon Violet obejmuje fioletowy krawat i fioletowe szorty, czarne skarpetki, bardziej formalne brązowe buty i ciemny kapelusz z jasnoszarym rondem. Zdjęcia herbów pochodzą ze zwiastuna zapowiadającego grę.

To wszystkie najważniejsze różnice w Pokémon Scarlet i Pokémon Violet. A Wy, którą wersją wybraliście lub wybierzecie?

Wybiorę lub wybrałem/am wersję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...