Regionalne formy Paldea

W Pokémon Scarlet i Pokémon Violet kontynuowany jest trend dotyczący dodawania regionalnych form Pokémonów, które są z poprzednich generacji. Regionalne warianty Pokémonów pojawiły się po raz pierwszy w Pokémon Sun i Moon w regionie Alola. Było to 18 Pokémonów z pierwszej generacji, które zostały przeprojektowane by pasowały do hawajskiego klimatu.

Każdy regionalny wariant Pokémona ma zarówno inny typ, jak i wygląd niż jego oryginalna wersja. Na przykład Alolański Vulpix ma białe futro zamiast czerwonego, ponieważ jest Pokémonem typu lodowego, a nie ognistego. Zmiany te mogą być inspirowane historią rzeczywistej lokalizacji, na której opiera się region w grze, lub występującymi tam zwierzętami.

Formy Paldea

Technicznie rzecz biorąc, w Scarlet i Violet są tylko dwa Pokémony Paldeańskie: Wooper i Tauros. Paldean Tauros ma jednak trzy oddzielne formy: Combat Breed, Blaze Breed i Aqua Breed. Taurosy rasy combat można znaleźć zarówno w Scarlet, jak i Violet, a gdy Blaze Breed jest dostępny wyłącznie w Scarlet to Aqua Breed wyłącznie w Violet.

Oznacza to, że będziemy musieli albo wymienić się z innym graczem, aby uzupełnić swoją kolekcję form Paldeańskich, albo złapać ekskluzywnego Taurosa podczas gry w trybie współpracy.

Paldea Wooper

Wooper w regionie Paldea ma brązowe ubarwienie, z dwiema parami skrzeli w kształcie kości rozgałęziających się od głowy, a także ośmioramiennym wzorem na brzuchu. Jest typu trująco-ziemnego.

W czasach starożytnych Paldean Wooper żył w wodzie, dopóki nie został wyparty ze swojego terytorium. W rezultacie stopniowo przystosowały się do życia na lądzie, a konkretnie na bagnach. Paldeański Wooper wykorzystuje dwie adaptacje, które pozwalają mu przetrwać na lądzie: jego skrzela stwardniały, a ciało pokryte jest trującą powłoką, która zapobiega wysychaniu. Spowodowało to, że Paldean Wooper ma ciężkie ciało i jest w stanie poruszać się bardzo wolno. Aby się bronić może użyć swoich skrzeli do uwolnienia silnego trującego płynu.

Paldean Wooper podróżują i pracują razem w grupach po trzy lub cztery osobniki i korzystają z pomocy swojego ewolucyjnego krewnego, Clodsire’a, który przenosi je przez wodę. Pomimo zmian adaptacyjnych, Paldean Wooper nadal może unosić się lub pływać w wodzie.

Tym samym Paldeański Wooper — nie ewoluuje w Quagsire’a, a w Clodsire.

 

Paldeańskie Taurosy

Combat Breed, Blaze Breed, Aqua Breed

W Paldei Tauros ma trzy oddzielne formy regionalne: Combat Breed, Blaze Breed i Aqua Breed.

Wszystkie trzy są pokryte ciemnoszarym futrem i mają gęstą czarną grzywę, szare rogi, czarne kopyta i ciemnoszare ogony z czarnymi końcówkami. Każda forma ma również trzy szare guzki biegnące pionowo na czole, zwiększające swój rozmiar od góry do dołu. Fizyczne różnice między tymi trzema formami są widoczne w kształtach ich rogów, grzyw i ogonów. Trzy formy Taurosa z Paldei znane są jako “dzikie byki z Paldei”.

Combat Breed

Rasa Combat Taurosa Paldeńskiego ma krótkie, zaokrąglone, prawie proste rogi, a jej grzywa i ogon mają kształt podobny do Taurosa kantońskiego. Znana jest z grubych, potężnych mięśni i agresywnej natury. Dzięki umięśnionemu ciału jest wykwalifikowany w walce w zwarciu, potrafiąc wykorzystać swoje rogi do uderzenia w słabe punkty przeciwnika. Jest typu walczącego.

Blaze Breed

Rasa Blaze Paldeańskiego Taurosa ma ostre rogi, skierowane do przodu i wygięte pod kątem prostym. Jego grzywa jest kolczasta z czerwonymi smugami, a ogon jest spleciony. Zawdzięcza swoją nazwę gorącemu powietrzu, którym oddycha przez nozdrza. Gdy ten Tauros kieruje swój płomień, guzki i rogi na jego głowie świecą na czerwono. Rogi mogą osiągnąć temperaturę ponad 1000 stopni Celsjusza, powodując, że każdy, kto zostanie pożarty przez Blaze Breed Taurosa, odniesie zarówno rany, jak i oparzenia. Jest typu walcząco-ognistego.

Rasa Aqua

Taurosy Paldeńskie rasy Aqua Breed mają rogi, które zwykle skierowane są ku górze, ale mogą obracać się do tyłu — każdy róg ma dwa okrągłe, bulwiasty kształt i otwór na czubku. Jego grzywa spływa w dół i ma kształt brody, z pięcioma niebieskimi akcentami w kształcie łez. Jego ogon jest zwykle prosty, ale może wyginać się, tworząc kształt śmigła, co pomaga mu w pływaniu. Aqua Breed Tauros jest znany z wysokiej zawartości tłuszczu w ciele, co pozwala mu łatwo unosić się w wodzie. Pływa, uwalniając strumienie wody pod wysokim ciśnieniem ze swoich rogów, a także używając ogona do napędzania się. Może użyć tych samych strumieni wody, aby przebić się przez każdego wroga, którego trafi. Guzki i rogi na głowie Aqua Breed Taurosa świecą na niebiesko, gdy atakuje. Jest typu walcząco-wodnego.

Nowe Pokémony czy regionalne formy?

Warto również zauważyć, że chociaż Wiglett, Toedscool i ich ewolucje są oparte odpowiednio na Diglett i Tentacool, nie są one w rzeczywistości uważane za formy Paldeańskie — są to nowe Pokémony same w sobie.