Co się wydarzy w nasze urodziny w grze?

Podobnie jak wcześniej Pokémon Sword & Shield, Pokémon Scarlet & Violet pozwalają graczom na wprowadzenie daty urodzin, aby mogli świętować ze swoimi Pokémonami, gdy w końcu nadejdzie ten wyjątkowy dzień.

Niektóre gry przyzwyczaiły nas, że w dniu urodzin dostaniemy jakiś prezent, przedmiot w grze lub cokolwiek. Jak się to ma w Pokémon Scarlet / Pokémon Violet.

Jak ustawić datę urodzin w Pokémon Scarlet / Violet?

Zacznijmy od tego, że na początku musimy ustawić datę naszych urodzin w grze. W tym celu musimy porozmawiać w dowolnym Pokémon Center z pielęgniarką i wybrać opcję “Can I register my birthday?”.

Następnie zostaniemy poproszeni o wybranie miesiąca i dnia swoich urodzin. Zwróćmy uwagę, czy wprowadzamy poprawne dane – po ich potwierdzeniu nie będziemy mogli ich zmienić.

Dzień urodzin

Gdy nadejdzie nasz dzień urodzin i udamy się do Pokémon Center pielęgniarka złoży nam życzenia, dodatkowo rozbłysną się fajerwerki i pojawi się “naklejki” Pikachu i gwiazdki.

Na ekranie nad Pokémon Center pojawi się również tort i Greawardy.

Diamentowy pył na urodziny

Diamentowy pył to specjalne zjawisko pogodowe, które zastępuje śnieżną pogodę w Overworld. Gdy Diamentowy Pył jest aktywny, płatki śniegu będą błyszczeć na niebie i spadać na ziemię. Zjawisko to zazwyczaj występuje losowo, ale można udać się na Górę Glaseado i zobaczyć to wyjątkowe zjawisko w dniu swoich urodzin!

Prezent na urodziny

Jeśli chodzi o sam prezent na urodziny — nie dostaniemy żadnego unikalnego przedmiotu. Natomiast każdy złapany przez nas Pokémona tego dnia może otrzymać specjalny Destiny Mark – z tytułem [Nazwa Pokémon] the Chosen One (Wybraniec).