Jak złapać Arceusa?

Legendarny Pokémon Arceus pojawia się w Pokémon Legends: Arceus, ale jest niesamowicie ciężki do złapania i wymaga ukończenia ostatniej misji głównej o nazwie Deified Pokémon. Oto jak zdobyć Arceusa w Pokémon Legends: Arceus, co jest dość żmudnym zadaniem.

  1. Wymagane jest ukończenie wszystkich głównych misji aż do #26, Seeking the Remaining Plates. Wtedy rozpocznie się#27, The Deified Pokémon
  2. Wymagane jest złapanie każdego Pokémona występującego w grze z pominięciem jedynie Shaymina, Phione, Manaphy’ego oraz Darkraia. Czyli musimy mieć 239 zarejestrowanych Pokémonów w Pokedexie.
  3. Gdy spełnimy te warunki możemy udać się do profesora Laventona, aby ukończyć zadanie główne numer #27
  4. Następnie udajemy się do Temple of Sinnoh na szczycie góry Mt. Coronet w Coronet Highlands.
  5. Rozpoczniemy wtedy walkę z Arceusem — na początku musimy rzucać w niego mysterious balmami, tak jak to robiliśmy w przypadku Noble Pokémonów.

Istnieje kilka faz ataku. Pierwszą z nich jest wysłanie w ciebie serii naprowadzających pomniejszych pocisków energetycznych, które wymagają szybkiego uniku. Kolejna to niebieska fala uderzeniowa, po której następuje uderzenie meteorytu. Na koniec pojawiają się duże fale energii, które otaczają większość areny.  Po pokonaniu go dodatkowo otrzymamy Legend Plate.

Powracając do Świątyni Sinnoh możemy ponownie odwiedzić Arceusa w dowolnym momencie, aby ponownie spróbować walki, tak jak w przypadku innych Noble Pokémonów. Rewanż będzie o wiele cięższy i sam Pokémon będzie 100 poziomie (wcześniej na 75)

W tym momencie pozostaje jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, takich jak pełne wypełnienie każdego wpisu w PokeDexie w celu zdobycia Shiny Charm, ukończenie rankingu gwiazdek dla drużyny Galaxy Expedition i wszelkich zadań pobocznych, których jeszcze nie ukończyliśmy, ale główna historia jest oficjalnie zakończona w tym momencie.